10 priežasčių namuose auginti daugiau augalų

Originalas

Net jeigu sakote, kad augalai pas jus miršta, nepasiduokite. Jie įneša jaukumo, puošia interjerą, valo orą ir turi tam tikrų gydomųjų galių.

Štai dešimt priežasčių, kurios paskatins jus auginti augalus namuose ir jais rūpintis, rašoma housebeautiful.com

Augalai padeda atsipalaiduoti

Štai jeigu į sanpauliją žvelgsite kelias minutes, mėgausitės jos violetiniais žiedlapiais, tuomet padidės adrenalino kiekis, į smegenis pateks daugiau deguonies ir jūs nusiraminsite.

Gėlės drėkina ir valo orą

Kur kas geriau natūraliai valyti orą, nei įsigyti dar vieną dezodorantą. Štai tikinama, kad paparčiai puikiai neutralizuoja nemalonius kvapus, valo orą nuo kenksmingų medžiagų ir suteikia taip norimos drėgmės namuose. Be to, jie nėra išrankūs ir gerai auga tiek saulėtose, tiek tamsesnėse kambario vietose.

Jie gali gydyti

Visiems puikiai žinomas alijošius pasižymi begale puikių savybių, o jo gydomosios galios žinomos jau nuo seniausių laikų. Alijošius laikomas viena puikiausių naminių priemonių nuo dermatito, nudegimų, nušalimo. Tikinama, kad alavijas dar ir pagreitina herpeso gijimą.

Jie įkvepia

Augalai, kurie pasižymi raštuotais lapais ar ryškiomis spalvomis, turi teigiamą įtaką vaizduotei, taip pat puošia namus. Tad kitą kartą pritrūkus įkvėpimo, gal užteks žvilgtelėti į išskirtinį augalą, pavyzdžiui, rekomenduojamą krotoną?

Saugo nuo alergijos

Kenčiantiems nuo alergijos padėti gali kuokštinis chlorofitas. Sakoma, kad šis augalas per porą dieną gali sunaikinti iki 90 proc. toksinų. Pridėkite i tai, kad šis augalas atrodo tikrai puikiai!

Valo orą

Ar žinote, koks augalas puikuojasi pirmoje vietoje kaip didvyris geriausiai valantis orą? Tai – gebenė. Patariama jį auginti žmonėms, kurie kenčia nuo astmos.

Suteikia energijos

Jeigu stokojate jėgų, geros nuotaikos ir energijos, jums labiausiai turėtų patikti augalai, kurių lapai turi raudoną atspalvį. Tikinama, kad žvelgiant į juos galima įgauti daugiau jėgų bei žvalumo, tam tikslui puikiausiai tiks aglaonema.

Augalai padeda susikoncentruoti

Tyrimai atskleidžia, kad augalai, kurie yra klasėse ar ofisuose, padeda susikoncentruoti ir sutelkti dėmesingumą net 70 proc.! Specialistai sako, kad tobulas pasirinkimas – bambukas.

Ramina ir saugo nuo streso

Iš tikrųjų daugelis žemės darbų ramina, kadangi savo dėmesį perkeliame į rūpinimąsi augalais: purename žemę, ravime, valome augalų lapus, grožimės spalvingais lapais ar žiedais. Visa tai atpalaiduoja ir saugo nuo įtampos, teigiama Journal of Environmental Psychology.

Jie ramina akis

Jeigu jūsų aks sudirgusios ir pavargusios dėl to, kad tenka sėdėti prie kompiuterio, tuomet nuveskite žvilgsnį į skindapą. Šis augalas ramina, o dargi ir saugo nuo glaukomos ir kataraktos.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Neprašykite to, ko patys negalite duoti

Dažniausiai tai vyksta tarp sutuoktinių. Nors pasitaiko ir tarp partnerių, vaikų, draugų, kolegų, praktiškai visuose santykiuose. Kalba eina apie situaciją, kai viena pusė primygtinai prašo ar net pyksta, kažko reikalaudama iš kitos. Tačiau praeina šiek tiek laiko ir paaiškėja, kad tas žmogus pats nepajėgus ar nesugeba duoti to, ko reikalavo…

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…