11 dalykų, dėl kurių pasigailėsite po keturiasdešimties

LAIKĖTĖS SVETIMŲ TAISYKLIŲ

Sulaukę 30, jūs jaučiate aplinkinių nuomonės naštą kaip niekad anksčiau. Tačiau neleiskite, kad jus valdytų kiti. Kitaip teks pergyventi dėl to, kad jums reikia pirkti namą ar susilaukti vaikų, ar susituokti, ar pagaliau pradėti daryti karjerą.

Neklausykite kitų ir gyvenkite taip, kaip patinka būtent jums. Jeigu jūsų gyvenimo kursas nukrypsta nuo visuotinai pripažinto „normalaus“ – visiškai nebūtina jaustis nevykėliu. Gyvenimas tik vienas – mėgaukitės juo.

PRALEIDOTE PERNELYG MAŽAI LAIKO SU TĖVAIS

Daug kas apgailestauja, kad praleido per mažai laiko su tėvais tuo metu, kai šie buvo pakankamai jauni ir sveiki. Bėgant metams tokie paprasti malonumai kaip bendros kelionės, pasivaikščiojimai ar paprastas bendravimas darosi vis mažiau prieinami.

DARBĄ IŠKĖLĖTE Į PIRMĄ VIETĄ

Atminkite: jei sulaukus 30 darbas jums bus pirmoje vietoje, jūs smarkiai dėl to pasigailėsite. Praleiskite daugiau laiko su tais, kuriuos mylite – nei pinigai, nei kilimas karjeros laiptais nesuteiks tiek daug malonių momentų ir įspūdžių.

SKYRĖTE PER DAUG LAIKO PYKČIUI IR NEGATYVUI

Manėte, kad visi, kurių nekenčiate, sulaukę 30-ies, kažkur išnyks? Klystate. Kažkas iš jų ir toliau liks jūsų aplinkoje, tai kam eikvoti jiems laiką ir energiją? Išsiaiškinkite visus, dėl kurių jaučiatės ne savo rogėse ir pamėginkite pakeisti santykius su jais.

Nešvaistykite laiko negatyvioms mintims ir problemoms, kurių išspręsti negalite.

LAIKĖTE SAVE SUGRIUVUSIU SENUKU

Galbūt, sulaukus 30-ies, jūs staiga imsite kartoti kažką panašaus į „na, ne, tam aš jau pernelyg senas“. Žinote ką? Tai paprasčiausias kliedesys. Ir tie, kuriems virš 50 ar 60 tam pritars. Kai jums buvo 20, jums atrodė, kad pasaulis guli jums po kojomis. Tačiau taipo nebuvo. Viduje jūs liekate vaiku – įsiklausykite į tą vaiką, gyvenkite pilnu pajėgumu, mėgaukitės gyvenimu ir jaunyste.

LAIKĖTE KITUS SVARBESNIAIS UŽ SAVE

Galbūt jūs taip įsijautėte į kitų žmonių poreikius ir problemas, kad visiškai pamiršote save. Tučtuojau liaukitės. Kai tik pastatysite save į pirmą vietą, visa kita gali išsispręsti savaime. Tapsite laimingesnis, o santykiai su aplinkiniais pagerės – šioje situacijoje išloš visi. Jei pradėsite spręsti pirmiausiai savas problemas ir uždavinius, tai nejausite tokio apgailestavimo, kai vėliau atsigręšite į pragyventus 30 metų. Visas gyvenimas sukosi aplink konkretų žmogų, o paskui viskas baigėsi? Jeigu iš pat pradžių užsiimtumėte tuo, ko jums reikėjo ir ko norėjosi jums, tai nebūtų tokio apgailestavimo.

NESKYRĖTE DĖMESIO SAVO SVEIKATAI

Keista: jūs lyg ir laikote save seniu, o įpročiai pas jus – kaip pas paauglį: maitinatės greitu maistu, neužsiimate sportu. Šių nedidelių silpnybių sunku atsisakyti, tačiau užsiimkite sveikata labai rimtai – kitaip kūnas atsimokės už tokį elgesį gerokai greičiau, nei manote.

PRALEIDOTE ŠANSUS

Galbūt jūs tapote pernelyg atsargus. Galbūt „taisyklės“ iš pirmo sąrašo punkto surišo jums rankas. Liaukitės baimintis, pradėkite gyventi ir nepražiopsokite savo šansų.

MAŽAI TAUPĖTE IR INVESTAVOTE

Dėl to gailisi labai daug kas. Jeigu anksčiau imsite taupyti pinigus, iki pensijos susikaups nemenkos santaupos. Ir jeigu sulaukę daugiau kaip 30 pradėsite taupyti ir investuoti, galėsite išeiti į pensiją tada, kai panorėsite.

MAŽAI KELIAVOTE

Pasaulis jums po kojomis, tai ženkite, pagaliau, žingsnį. Pakaks tingėti ir išsigalvoti pasiteisinimus – kuo vyresnis jūs darotės, tuo sudėtingiau surasti laisvo laiko kelionėms.

TEIKĖTE PER DAUG REIKŠMĖS TAM, KĄ KALBA KITI

Panašu, kad šis punktas būdingas bet kokiam amžiui. Nereikia eikvoti laiko ir energijos tuštiems pergyvenimams dėl to, ką pagalvos žmonės. Jiems nienodai rodo. O tie, kuriems ne vienodai, priima jus tokiais, kokiais esate.

wwwPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAIParašykite komentarą