20 klausimų, kuriuos turėtumėte sau užduoti kiekvieną sekmadienį

Ko išmokote praeitą savaitę? Jeigu turite problemų su atsakymu į šį klausimą, atėjo laikas permainoms. Jūsų amžius neturi reikšmės, žmogus turi sužinoti kažką naujo kiekvieną savaitę.

Jūsų didžiausias praeitos savaitės pasiekimas? Pasiekimų apmąstymas – puikus būdas patirti pasitikėjimo ir pasitenkinimo jausmus. Tai efektyvus metodas sekti savo progresą.

Koks momentas praeitoje savaitėje buvo pats geriausias ir kodėl? Šitaip galėsite aptikti naujus pomėgius, taip pat paįvairinti laiką.

Kokį svarbiausią tikslą turėsite pasiekti šią savaitę? Visi kiti dalykai – antraeiliai ir į juos reikia žvelgti būtent taip. Tačiau pamiršti jų, žinoma, irgi nereikėtų.

Ką galėtumėte padaryti tiesiog dabar, kad sekanti savaitė nebūtų tokia įtempta? Pasižymėkite kalendoriuje: nueiti į parduotuvę produktų, užsiimti skalbimu, užpilti automobilio baką. Tokiu būdu tapsite organizuotesnis.

Kas iš viso to, su kuo kovojote praeityje, gali pasireikšti ateinančią savaitę? Idėja čia labai paprasta: pasisemti iš šios kovos patirties ir paruošti save panašioms situacijoms ateityje.

Kokiems dalykams praeitą savaitę iššvaistėte laiką tuščiai? Pasistenkite vengti to ateityje. Atsiribokite nuo to, kas blaško dėmesį.

Ar atsinešite į sekančią savaitę kokį nors nereikalingą bagažą? Ar tai būtų elementari betvarkė, ar psichologinės problemos, visa tai reikia likviduoti. Pašalinkite viską, kas nereikalinga, ateitis pasidarys aiškesnė.

Ką iš to, ko visą laiką vengiate, būtina pagaliau padaryti? Nusibraižykite lentelę, kur šalia kiekvieno uždavinio bus nurodytas laikas, kurį planuojate tam uždaviniui skirti. Pirmadienio rytą pradėkite nuo užduočių, kurios užima kelias minutes ar dar mažiau.

Kokios galimybės guli pačiame paviršiuje? Jeigu jos vis dar prieinamos ir norite jomis pasinaudoti, sudarykite planą, kaip tai padaryti ateinančią savaitę.

Ar yra žmonių, su kuriais norite pasikalbėti? Reguliarus bendravimas padeda spręsti konfliktus dar prieš tai, kai prasidės jų kulminacija. Palaikykite ryšius su žmonėmis, kurie jus supa.

Ar yra koks nors žmogus, kuriam turite padėkoti? Kiekvieną savaitę skirkite laiko tam, kad atsidėkotumėte jums kažkuo padėjusiems žmonėms. Toks gestas neliks nepastebėtas.

Ar yra žmonių, kuriems norite padėti? Pats patikimiausias būdas gauti, ko norite – padėti kitiems gauti tai, ko nori jie. Žmonės prisimena gerus darbus ir kai pagalbos prireiks jums patiems, jie su džiaugsmu pasiūlys savo paslaugas.

Kokie jūsų svarbiausi trys tikslai artimiausiems trims metams? Niekada nepasieksite sėkmės gyvenime, jei neišsikelsite sau realių tikslų.

Kokie jūsų veiksmai priartino prie tikslo? Jeigu negalite prisiminti tokių veiksmų, laikas kažką keisti.

Koks sekantis jūsų žingsnis link tikslo? Numatyti kiekvieną sekantį žingsnį – raktas į viso tikslo realizavimą.

Ko nekantraudamas laukiate sekančią savaitę? Atsakymas gali tapti jums puikia motyvacija.

Ko baiminatės? Sąmoningai pabendraukite su savo baimėmis kiekvieną savaitę ir palaipsniui užsiimkite jų likvidavimu.

Už ką esate labiausiai dėkingas? Puikus būdas žvelgti į perspektyvą ir nieko nepražiopsoti.

Jeigu sekanti savaitė būtų paskutinė jūsų gyvenime – kaip ją praleistumėte? Gyvenimas trumpas, praleiskite daugiau laiko su artimaisiais.

ŠaltinisNaujienos iš interneto