5 patarimai tėveliams, kaip namuose palaikyti tvarką

Visi tėveliai puikiai žino, kokie yra pirmieji keli vaiko auginimo mėnesiai ar net keleri metai. Nesvarbu, ar šis verkia, ar dūksta, rūpintis švara tiesiog nėra laiko. O kur dar išpurvinti drabužėliai, apipaišyti tapetai ir išpilti gėrimai… Komunikacijos specialistė, dviejų vaikų mama Julija Žižė pasakoja, kad chaosą iš namų išgyvendinti padės geležinė kantrybė ir keli naudingi patarimai.

Aiškiai apsibrėžkite atsakomybes

Šeimą su fotografu Laurynu Žižiu sukūrusi Julija pasakoja, kad namus užpuolusios netvarkos prieš gimstant pirmajai dukrai negalėjo ir įsivaizduoti. O kai po daugiau kaip dvejų metų gimė antroji atžala, tvarkytis teko pradėti dar daugiau. Bet tada tėvai bent jau geriau suprato, kaip padėti vienas kitam.

„Kažkur esu skaičiusi, kad tvarkytis namus su mažais vaikais yra tas pats, kaip valyti sniegą kieme, kai vis dar sninga. Kol namuose yra mažas vaikas, tol juose nebus tvarkos. Todėl pirma turite atsipalaiduoti ir susitaikyti, kad tai, kas vyksta augant vaikams, yra daug gražiau nei tvarkingos lentynos. Antra, pasiskirstykite darbais ir netingėkite – vienas tėvelių gal neprieštarauja penkiskart per dieną plauti indus, o kitam nėra už tai baisesnio darbo. Įsiveskite režimą, kuris nė vieno iš tėvų nekankintų, ir sąžiningai be išimčių jo laikykitės“, – pataria J. Žižė.

Investuokite į techniką, kuri dirbs už jus

„Vaikai namuose reiškia kalnus skalbinių. Juk mažyliai visur ropoja, tyrinėja, ieško ir šokinėja per balas. Net vieną dieną išlaikyti vaiką švarų yra neįmanoma misija, o ką jau kalbėti apie savaitę, mėnesį ar metus. Todėl labai greitai supranti, kad senieji skalbimo būdai bus bejėgiai. Bandai kažkaip suktis, bet tada visi namų kampai lieka apkarstyti šlapiais drabužiais“, – juokiasi moteris.

Anot Julijos, tikrą revoliuciją jų namuose sukėlė džiovyklė, po kurios atsiradimo sunku įsivaizduoti ankstesnį gyvenimą be jos.

„Ko jau ko, bet laiko ramiai lankstyti ir džiaustyti drabužius auginant vaikus nebūna. O tada skalbiniai užima pusę svetainės – tik laiko klausimas, kada vaikas čiups ir numes ant žemės. Na, o turint šiuolaikinę džiovyklę, drabužius tereikia į ją perkelti iš skalbimo mašinos ir po kurio laiko išsitraukti jau sausus. Procesas, kuris anksčiau užtrukdavo ilgiau nei parą, dabar trunka vos porą valandų“, – džiūgauja J. Žižė.

Tvarkymąsi derinkite su žaidimu

Mažam vaikui dažniausiai nėra didelio skirtumo, kur būti ir ką veikti. Jam tiesiog svarbu šalia matyti tėvus ar kitus vaikus. Jei išmėtytų daiktų nešiojimą į vietą paversite žaidimu, vaikas pats uoliai tvarkysis. Žinoma, tai pavyks ne kasdien, bet kartais vaikas pats nesuprasdamas gali jums padėti.

„Žaidimu gali tapti net ir tas pats minėtas drabužių perkėlimas iš skalbimo mašinos į džiovyklę. Darbas visai paprastas ir be vaiko jį padarytumėte daug greičiau, tačiau šitaip kartu ir nuo pat mažens mokomasi, kad į atsakomybes galima žiūrėti linksmai. Po poros metų patys sau už tai padėkosite“, – sako dviejų dukrų mama.

Niekada neišeikite iš kambario tuščiomis

„Tai labai paprastas triukas, kurio mane išmokė draugė. Net jei vaikas dar visai mažytis ir netvarkos nekelia, juo rūpinantis aplinkui susikaupia milijonas ne vietoje padėtų žaisliukų, buteliukų ir kitų niekučių. Dabar laikomės tokios taisyklės – mes su vyru negalime iš kambario išeiti tuščiomis. Kaskart su savimi pasiimame vieną ar du daiktus, kuriuos nunešame į vietą. Rodos, tai mažytis darbas, bet per visą dieną daug ką šitaip sutvarkai“, – pataria „Electrolux“ ambasadorė.

Raskite laiko sau

Turbūt kiekvienoje pagalbos tėveliams knygoje rasite šį patarimą. Kartais tėveliai, o ypač mamytės, bijo pasirodyti savanaudiški ir prašyti partnerio laisvos popietės ar bent kelių valandų. Bet kūdikio priežiūra – labai varginantis darbas, tad kartais tiesiog reikia pailsėti.

„Neužsikraukite visko ant savo pečių, nes anksčiau ar vėliau palūšite. Tiesa ta, kad nėra vieno stebuklingo patarimo, kuris padėtų įveikti visus vaiko priežiūros iššūkius. Vaiko auginimas reikalauja daug pasikartojančio, alinančio ir rūpestingo darbo. Draugai, auklės, giminaičiai ar buitinė technika… Jei tik sugalvojate, kas gali jūsų darbą palengvinti, būtinai tuo ir naudokitės“, – nedvejoja J. Žižė.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Byrančią santuoką išgelbėti padėjo vienas paprastas klausimas

Originalas Šeimyninis gyvenimas ne visuomet būna rožėmis klotas. Dažna pora išgyvena ne tik trumpalaikes, bet ir metų metus trunkančias santykių krizes. Tačiau dviejų žmonių noras būti kartu yra stipresnis už bet kokias negandas. Tuo įsitikino ir amerikiečių rašytojas Richardas Paulas Evansas (52 m.). Jis rado paprastą, tačiau veiksmingą būdą išgelbėti…

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…