7 santuokos etapai

Pasirodo, santuokinį gyvenimą sudaro 7 etapai. Jeigu šiuolaikinis žmogus apie juos žinotų, nebūtų 80% skyrybų.

1 etapas – įsimylėjimas, romantika, saldumas, kada viskas patinka, partnerio trūkumų apskritai nesimato, atrodo, kad jis pats pačiausias! Beveik šventasis. Šitą laikotarpį išgyvena praktiškai visi, kurie įsimyli.

2 etapas – pripratimas. Bėga laikas, jūs priprantate, kad šalia jūsų gyvena šventasis, jau nebėra tokio jaudulio, susižavėjimo, atrodo, kad taip ir turi būti.

3 etapas – barniai. Etapas reikalingas tam, kad sugrįžtų buvęs šviežumas, lengvumas santykiuose. Ir, kaip taisyklė, dauguma skyrybų nutinka, kai žmonės pasiekia šį tašką. Paaiškėja, kad nė velnio jis ne šventasis, o tikras bjaurybė, kuris visą tą laiką apsimetinėjo. Išryškėja visi trūkumai. Jie egzistavo visą laiką, tiesiog dėl fiziologinės ir hormoninės būsenos mes jų nepastebėdavome. Dabar trūkumai akivaizdūs, tačiau dar viena bėda – nustojome matyti gerąsias savybes. Matome saulę, nematome mėnulio. Šiam etapui tenka daugiausia skyrybų.

Tačiau yra išmintingų žmonių kategorija, kurie vis dėlto dėl kažkokių nesuprantamų priežasčių pereina į…

4 etapą – ir tai milžiniškas žingsnis, didžiulis pasiaukojimas. Šis etapas vadinamas kantrybe. Kažkas supranta, kad yra vaikai ir reikia kentėti, kažkas supranta, kad su kitu partneriu gali būti blogiau… Kantrybė – tai didžiulis pasiaukojimas. Šiame etape įvyksta štai kas: iškentus tam tikrą laiką (gal net ne vienus metus) skausmą, nepatogumus, pereinama į sekantį, aukštesnį lygį. Viskas, kas buvo išgyventa, suteikia absoliučiai naują jausmą – pasitikėjimą, tikrumą ir supratimą, kad esama kažko didesnio ir svarbesnio už paprasčiausią pasitenkinimą, ir tai kur kas maloniau.

5 etapas – kai žmogus jaučia pasitenkinimą duodamas. Perėjęs į šį lygį, žmogus santykiuose jau nesivadovauja principu „o ką aš gausiu iš tavęs?”, jis patiria malonumą nuo principo „o ką aš galiu duoti tau?”. Kai šiame etape abu sutuoktiniai pradeda gyventi vienas dėl kito, atsiveria milžiniškos galimybės ir užgimsta tikras, realus bendradarbiavimas.

6 etapas – draugystė. Ir tik septintame etape pasiekiama tai, apie ką mes visi svajojame ir dėl ko tuokiamės. Septintame etape ateina Meilė. Kaip taisyklė, ji pasiekiama tik per tarnavimą (ką tau galiu duoti) ir draugystę.

Seniau žmonės nešvaistė laiko pirmiesiems keturiems etapams, jie iškart pradėdavo nuo „ką aš tau galiu duoti?” Kitaip sakant nuostata buvo tokia, kad aš atėjau į santuoką tam, kad kažką duočiau tam žmogui. Pora įveikdavo draugystės etapą, o paskui ir meilės. O mūsuose daugiausiai laiko skiriama romantikai, pripratimui, barniams, kantrybės ugdymui ir čia dažniausiai viskas ir baigiasi. Išmintingi žmonės taupo savo jėgas, iškart pradeda tarnauti su meile. Tokiose šeimose nėra pagrindo pykčiams, įkyrėjimams ir t.t., nes pati tarnavimo (ką tau galiu duoti) sąvoka reiškia, kad žmogus neieško sau naudos.

O kada nėra egoizmo ir naudos ieškojimo – tai dėl ko pyktis?

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *