7 smūgiai, kuriais nelaiminga santuoka pakerta sveikatą

Originalas

Vyrauja nuomonė, kad šeima daro žmogų stipresnį, padeda lengviau įveikti stresą, didina pasitenkinimą gyvenimu. Deja, šie išvardyti privalumai tinka tik mylintiems žmonėms, kuriems gera gyventi drauge.

O kaip yra su santykiais, kurie virto formaliu ryšiu, „tablete“ nuo vienatvės ar trumpalaikiu kaprizu? Ką jaučia žmonės, kurių meilė išblėso, pavertusi namus nesibaigiančių konfliktų arena? Šis straipsnis apie nelaimingą santuoką ir jos pasekmes.

1. Žalingų įpročių atsiradimas

Kuo mažiau mes patiriame pasitenkinimo iš sekso ir artumo, tuo labiau mums reikia kompensacijos. O kas padeda patirti greitą malonumą? Alkoholis, surūkyta cigaretė, suvalgytas torto gabalėlis ar bet koks kitas dalykas, sugebanti užpildyti dvasinę tuštumą.

Jeigu atmosfera namuose nešildo, partneris neatsiliepia į kreipimąsi, mes pradedame ieškoti kitų prieinamų džiaugsmų ir lengvai tampame priklausomi nuo jų. Tai būna pirmasis smūgis, kurį gauna mūsų kūnas. Nelaiminga santuoka, deja, nepagerina nei emocinės, nei fizinės sveikatos.

2. Susiaurėja artimųjų ratas

Nepaisant priešingos nuomonės, nedarnioje santuokoje prapuola poreikis palaikyti socialinius kontaktus, susitikinėti su draugais ir aktyviai augti profesiniu atžvilgiu. Visam tam paprasčiausiai nebelieka energijos. Namų rutina išsunkia, jų atmosfera slegia, visos jėgos išeikvojamos pretenzijoms ir nesibaigiančiai kritikai. Partneriai ieško vienas kito trūkumų, nustoja bendrauti, bet ir keisti nieko nenori. Jiems negera kartu, bet išsiveržti iš šios prarajos nėra motyvacijos.

3. Diabeto išsivystymo grėsmė

Mokslininkai aptiko paradoksą: jeigu vienas iš sutuoktinių serga diabetu, tai 32 proc. tikimybė, kad ir antrasis susirgs. Priežastis slypi įpročiuose, kuriuos palaiko abu partneriai: nesveiko maisto pomėgis, nejudrus gyvenimo būdas, klaidingos nuostatos. Jie palaiko vienas kito silpnybes, užuot kovoję su jomis. O geriau būtų susikoncentruoti į savo vystymąsi ir naudingų įgūdžių formavimą.

4. Problemos dėl širdies

Kuo stipresni nesutarimai šeimoje, kuo daugiau įtampos ir nesusipratimų, tuo didesnė tikimybė, kad sušlubuos širdis. Nelaiminga santuoka tiesiogine prasme išsunkia žmogų. Ypač kenčia moterys, kurios iš prigimties yra jautresnės ir viską labai giliai „ima į širdį“. Psichosomatika čia būna akivaizdi.

5. Didelė depresijos tikimybė

Nelaimingoje santuokoje nusmunka partnerių savivertė. Jie nustoja valdyti savo gyvenimą, juos drasko vidiniai prieštaravimai. Išeiti ar išsaugoti šeimą? Atsikirsti ar nuryti nuoskaudą, kad nepažadintų demono? Prapuola pasitikėjimas ateitimi, psichiką ima atakuoti baimės ir nereikalingas nerimas. Abu partneriai patiria stiprų spaudimą. Kuo ilgiau jie ignoruoja tokius signalus, tuo labiau blogėja savijauta. Ateina momentas, kai įprastas pasaulis griūna, apkarsta gyvenimo skonis. Žmogus praranda save ir nugrimzta į ilgalaikę depresiją, iš kurios jį gali ištraukti tik profesionali psichoterapija.

6.  Nusilpsta imunitetas

Nepraeinantis stresas dėl kivirčų ir nesupratimo gadina nuotaiką ir pakerta organizmo jėgas, silpnina imuninę sistemą. Kuo daugiau skandalų namuose, tuo didesnis kortizolio kiekis kraujyje. O pastarasis pažeidžia kraujagysles, slopina organų ir sistemų funkcijas, sukelia opas, auglius, inkstų nepakankamumą ir infekcinius susirgimus. Jeigu šeimoje negalima tikėtis teigiamų permainų, smarkiai padidėja tikimybė susirgti lytinių organų ligomis.

7. Psichosomatinio pobūdžio nugaros skausmai

Stuburas taip pat reaguoja į nepasitenkinimą asmeniniame gyvenime: jis iškrypsta nuo „gyvenimo naštos“, progresuoja skoliozė. Partneriai dažnai patiria kokių nors traumų, raumenų įtampą, jiems susuka sprandą ar surakina pusiaują. Gydymas paprastai neduoda gerų rezultatų, tenka ilgai atkurdinėti resursus ir organizmo judrumą. O tai yra netiesioginiai signalai, kad nebesusitvarko su savo neigiamomis emocijomis, neišreikšta agresija, kuri ardo kūną iš vidaus. Ypač dažnai tokios problemos kankina vyrus, kuriems sunku išsakyti savo jausmus, dalytis išgyvenimais ar paprašyti pagalbos.

Nelaiminga santuoka pati ragina imtis veiksmų!

Kokia išeitis? Neleiskite santuokai prieiti prie abipusės neapykantos. Stenkitės spręsti nesutarimus tada, kai jie kyla, neįžeidinėdami partnerio, bet ir nepamiršdami savo poreikių.

Mokykitės bendradarbiauti, ieškoti kompromisų, išreikšti jausmus. Ir, žinoma, nepasiduokite nesveikiems įpročiams, kurie nieko gero neduoda. Jeigu meilės nepavyksta reanimuoti – paleiskite vienas kitą, duokite sau ir partneriui šansą surasti savo tikrąją laimę.

Gražina Vasiliauskienė



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *