Apie meilę sau

Labai dažnai girdime, kad reikia save mylėti, tačiau ne visada aišku, kaip tai daryti. Man rodos, kiekvienam žmogui meilė sau atrodo skirtingai, aš ir pati ilgai ieškojau atsakymo, skaitydama literatūrą. Praėjo šiek tiek laiko ir suradau visus atsakymus savyje. Mano manymu, mylėti save, reiškia štai ką.

Priimti save be kritikos – visiškai, save visą, be smerkimo, priekaištų, pretenzijų.

Džiaugtis, kad gyvenu ir jausti dėkingumą Dievui, tėvams už tai, kad jie leido man gimti šiame pasaulyje.

Klausytis savęs, girdėti savo norus, poreikius. Rūpintis savimi, atsižvelgiant į savo troškimus ir poreikius, o ne vien į socialines taisykles ir normas.

Sekti paskui savo vidinius siekius.

Pasitikėti – savimi, savo jausmais, emocijomis, organizmo siunčiamais signalais, mintimis, pasauliu, Dievu.

Pripažinti savo resursų ribotumą.

Priimti ir pripažinti savo tamsiąją pusę, suprasti, kad galiu būti labai įvairi, o ne vien balta ir pūkuota.

Priimti save, kad ir ką daryčiau, nenusigręžti nuo savęs, o pripažinti klaidą, pagal galimybę ištaisyti pasekmes ir gyventi toliau be savęs smerkimo ir niekinimo. Žmogus turi teisę klysti.

Būti sąžininga ir atvira, visų pirma savo pačios atžvilgiu, taip pat kitų žmonių ir gyvenimo atžvilgiu. Ir tuo pat metu pripažinti ribotumą, suvokti, kad kartais gali pritrūkti resursų, kartais reikia užsidėti rožinius akinius, kad sukaupčiau jėgų ir drąsos juos paskui nusiimti.

Turėti drąsos pergyventi savo jausmus ir gyventi su jais, kad ir kokie jie būtų sunkūs ir stiprūs.

Turėti teisę į savo jausmus, savo vertybes, savo pasaulį – tai savęs ir savo asmeninės erdvės gynimas. Tai teisė pripažinti mano jausmų bei ribų vertę. Teisė pateikti juos pasauliui ir kitiems žmonėms.

Aktyviai rūpintis savimi, tikėti savo jėgomis, resursais ir sugebėjimais.

Visą laiką rinktis tai, kas šiuo konkrečiu momentu man geriausia, o tai leidžia pilnavertiškiau ir turiningiau gyventi, net jei mano pasirinkimas kam nors nepatinka.

Tikėti, kad šiuo momentu padariau viską, ką galiu ir kad tai buvo optimaliausias sprendimas būtent šiuo konkrečiu momentu, būtent šiomis aplinkybėmis. O sekantį kartą galima bus pasielgti kaip nors kitaip.

Siekti sąmoningumo, neįklimpti į mechanišką egzistavimą ir mechanišką reagavimą į pasaulį.

Pripažinti, kad esu daugiabriaunė asmenybė, turiu vidinį pasaulį, savus jausmus, savas reakcijas, pripažinti, kad net pasikartojantys dalykai kiekvieną dieną vyksta vis kitaip, nors iš pažiūros gali atrodyti panašūs.

Rūpintis savo aplinka – siekti užmegzti artimus santykius su kitais žmonėmis, sugebėjimas dalintis savimi su kitais, dalintis savo pergyvenimais, augti šiuose santykiuose ir padėti augti kitiems. Bet reikia ir pasitraukti, jeigu santykiai toksiški, nuodija, riboja ir tempia žemyn.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…