Apsauga nuo kvailių ir kai kurių artimųjų

Yra labai daug norinčių valdyti ir kontroliuoti tavo gyvenimą, ir yra labai daug būdų primesti tau svetimą kontrolę. Tačiau jeigu tavęs kontrolė netenkina, tu gali nuo jos nusišalinti. Ir dėl to, kai tavęs prašo, kai tavęs klausia, kai iš tavęs kažko tikisi ar reikalauja, ko tu tiesiogiai neprivalai – niekam nieko neaiškink ir nesiteisink. Tu neprivalai nertis iš kailio, kad tave visi suprastų ir laikytų geru. Neieškok dirbtinių pateisinimų savo sprendimams, tu gali daryti, ką nusprendei, be jokių pasiteisinimų. Juo labiau neprivalai atrodyti kam nors logiškas. Kiekvienas turi savo logiką, be to, tu turi teisę daryti, ką nori ir kaip nori.

Kelios išgyvenimo tarp artimų žmonių taisyklės

Neapsikrauk svetimomis problemomis. Gali ateiti į pagalbą, jeigu norėsi, tačiau gali turėti ir kitų planų.

Nesilaikyk įsikibęs į savo priimtą sprendimą vien dėl to, kad garsiai apie jį paskelbei. Jeigu yra noras, galima persigalvoti ir susirasti labiau tinkamą sprendimą.

Tu neprivalai atspėti to, ko tau žmogus nepasakė tiesiai, aiškiai ir atvirai. Jeigu jam reikia tavo pagalbos, tegu pasako – kokios konkrečiai. Ir jeigu galėsi – padėsi.

Tu neprivalai kruopščiai filtruoti savo žodžių, kad jie visiems patiktų ir nieko neužgautų. Jeigu pašnekovui reikia konkretaus atsakymo, tegu pasako – kokio, galbūt tu jam atsakysi.

Tu neprivalai užjausti pergyvenančio pašnekovo. Jeigu jis nusprendė pergyventi, tegu pergyvena, kodėl dar ir tu turėtum vykdyti tą jo sprendimą? Tu neprivalai jo džiuginti. Neprivalai guosti liūdesyje. Tu gali visa tai daryti tik tada ir tik taip, kada ir kaip pats nuspręsi.

Tu neprivalai abstrakčiai tobulėti ir augti, ypač tomis kryptimis, kurias tau kas nors atkakliai bando įpiršti. Tu turi teisę pats nusitiesti savo gyvenimo maršrutą.

Tu neprivalai būti kam nors geras ir siekti kito žmogaus pritarimo. Neprivalai reaguoti į kieno nors nepritarimą vien dėl to, kad tam „kam nors“ šito labai norisi.

Tu turi teisę pats sėdėti už savo gyvenimo vairo, ir turi lygiai tokią pat teisę patikėti vairą kitam, jeigu manai, kad tai reikalinga.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

20 dalykų, kuriuos būtina padaryti, kol esate jauni

Originalas Vaikystėje laikas eina lėtai: atrodo, kad viskas dar priešaky, o gyvenimas bus amžinas. Ir kuo mes vyresni, tuo greičiau lekia savaitės, dienos, valandos… Daugelis iš mūsų tik bėgant metams suprantame, kaip svarbu priimti savo trūkumus, mylėti ir save, ir artimuosius, rinktis tai, kas daro mus laimingus, kovoti už tai,…

Džiaugsmas džiaugsmui nelygu, bet visada galime pasirinkti stipresnį

Originalas Sakoma, kad išankstinis džiaugsmas – gražiausias. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Po tyrimų mokslininkai padarė išvadą: priklausomai nuo to, ko laukiame. Paradoksas, bet išankstinis džiaugsmas laikomas gražiausiu džiaugsmu apskritai. Tas laukimas būna stipresnis už patį malonų įvykį. Kita vertus, žmonėms būdingas nekantrumas. Mes nemėgstame laukti, nesvarbu, ar trokštame…

Ko neturi būti jūsų miegamajame

Originalas Tobula miego oazė reikalauja vos kelių nedidelių dalykų: miegamajame turėtų būti vėsu, tamsu ir tylu. Jame turėtumėte jaustis lyg užuovėjoje nuo viso pasaulio triukšmo ir beprotybės. Būtent dėl to į šį miegui skirtą kambarį nederėtų neštis tam tikrų dalykų, kurie ne tik neleis užmigti, bet ir nepadės gerai išsimiegoti,…

Byrančią santuoką išgelbėti padėjo vienas paprastas klausimas

Originalas Šeimyninis gyvenimas ne visuomet būna rožėmis klotas. Dažna pora išgyvena ne tik trumpalaikes, bet ir metų metus trunkančias santykių krizes. Tačiau dviejų žmonių noras būti kartu yra stipresnis už bet kokias negandas. Tuo įsitikino ir amerikiečių rašytojas Richardas Paulas Evansas (52 m.). Jis rado paprastą, tačiau veiksmingą būdą išgelbėti…

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…