Ar lengva būti vyru?

Mums, moterims, atrodo, kad būti vyru nieko sudėtingo – eini į darbą, iš ten atneši namo pinigų ir viskas. Deja, ne viskas. Toli gražu ne viskas. Juk jie turi mus. Kurios visur skleidžia džiaugsmą ir pozityvą! Netgi ten, kur niekas neprašė skleisti. Netgi kai neaišku, pozityvas tai, ar nelabai.

Gyventi su moterimis vyrui – didžiulis pasiaukojimas. Tokios mes skirtingos ir taip su mumis būna nelengva. Netikite?

O jūs įsivaizduokite, kiek mūsų PMS vyrui tenka ištverti per visą gyvenimą. Iš pradžių – mama, paskui žmona, paskui pasipila dukterys. Dienos, kai viskas lyg ir normalu, bet kažkodėl užgriūva vietinės reikšmės pasaulio pabaiga. Ir visiškai neaišku, kuo jis nusikalto (juk kaltas, absoliučiai kaltas, teisingai?)

Kiek isterijų „Oi, kaip aš siuntu, tik pamiršau dėl ko!!!“ jam tenka išklausyti. Kiekvieną dieną. Tu manęs nemyli, tu nepasakei, kad aš graži, tu ne taip pažiūrėjai, ne vietoje nutylėjai, o čia visai ne laiku pajuokavai. Ir viskas, pasaulis jau nebebus toks, kaip anksčiau.

O mūsų reikalavimai vyrams, kurie prieštarauja vienas kitam? „Noriu daug pinigų ir kad niekur neitum iš namų“. Tai gal pati jam algą mokėkite už kiekvieną namuose praleistą valandą? O kaip kitaip? Arba „Noriu pinigų, bet kodėl tu tiek daug dirbi?“ O kaip kitaip? Juk pati to norite! Štai jis ir dirba, kala pinigus, kad nupirktų jums tuos batelius. Nuo ryto iki vakaro pluša.

Mums kažkas negerai su galva. O jiems kaip jaustis? Toks jausmas, tarsi vyrui būtų reikalingas jungiklis, perjungiantis darbo režimą. Kad moteris paprašė švelnumo – ir jis akimirksniu pereina į režimą „švelnus“. Pareikalavo jėgos – jungiame režimą „brutualus“. O paskui junginėjame kitus režimus – emocingas, išklausantis, romantikas… Man rodos, jei egzistuotų toks jungiklis, mes labai greitai jį sulaužytume, junginėdamos kas penkias minutes pirmyn atgal. Mes gi moterys!

Arba, štai, istorija iš interneto apie moterišką logiką. Apie tai, kaip vyrui dera gyventi. Viena mergina visiškai rimtai pasakoja draugei:

„Uždirba jis 3000. Iš jų 1500 – maistui, butui, kitiems reikalingiems dalykams. 500 – vyriškoms nesąmonėms. Aš jam sakau – persikraustykim gyventi pas mano mamą, darbe pasimaitinsi greitu maistu, neperkam nieko nereikalingo, o man paimame štai tą raudoną automobiliuką už kreditą. Viso labo du metus pakentėsime! O jis – įsivaizduoji? Pasiuntė mane velniop, ožys neraliuotas!“

Ir tokia moteriška logika veikia mumyse pastoviai. Aš, pavyzdžiui, planuodavau vyrui keliones. Pusdienį lėktuve, paskui dar dvi valandas automobiliu ir į renginį. O paskui iš karto ryte lėktuvu namo. Kas čia baisaus? Tu gi be šeimos skrendi į kitą pasaulio galą, reiškia – tau poilsis. Nuo ko čia galima pavargti?!

Mes visada turime planų savo vyrui – kaip jam tvarkyti laiką, pinigus, kaip panaudoti sugebėjimus. Mes geriau žinome, kaip galima panaudoti vyrą vakare, kokias lentynas jis turi pakabinti ir kokias spintas perstumti. Tiksliai žinome, kur dėsime jo atlyginimą – ir jo dar neužteks visiems mūsų planams! Tiksliai žinome, kaip jis turi elgtis ir ką daryti. Ir baisiai užpykstame ir įsižeidžiame, kai mūsų planai susikerta su vyro planais. Jis, matote, į krepšinį nueiti sumąstė! Arba nenori pirkti namams dar vienos sofos!

Kaip jaučiasi vyras? Kuriam reikalinga asmeninė erdvė, tačiau mylima moteris pastoviai stengiasi ją sunaikinti? Kai tu kažką turi, tačiau mylimoji turi begalę planų, kaip visu tuo gėriu pasinaudoti ir pyksta, jeigu neleidi? Kai tu visą laiką nuo ryto iki vakaro kažką privalai ir kažką jai skolingas?

Bet argi tai vienintelė problema gyvenant greta moters? Moteris – tai vulkanas. Ji absoliučiai nestabili. Ji visiškai nesuprantama. Jeigu pažadėjo, visiškai nereiškia, kad padarys. Net jeigu padarys, ko paprašei, dar nereiškia, kad bus geros nuotaikos. O jeigu jai bloga nuotaika – tvirčiau laikykitės!

Suprasti moters neįmanoma. Ji gali pažadėti, o paskui – negalėjau, pamiršau. Arba padarys, bet ims už tai tavęs neapkęsti. Bet juk galima buvo paprasčiausiai nežadėti. Arba atsisakyti. Arba… Kalba viena, galvoja kita, jaučia trečia, planuoja ketvirta. Kuo tikėti? Kaip susiorientuoti šiame chaose vyrui, kuris viską daro paeiliui ir nuosekliai – jeigu galvoja, tai galvoja, jeigu jaučia, tai jaučia.

O dar ji stengiasi viską tempti pati, atsisako pagalbos ir tuo pat metu paslapčia tikisi, kad vyras išspręstų visas jos problemas. Turi štai tokią svajonę – atseit, „tikras vyras“ nieko neklausinėja, tiesiog įgrūda tave į automobilį ir veža į santuokų rūmus.

O ji atsisakinėja arba tyli ir laukia, kad pats susiprotės ir nuo visko ją išgelbės. Netgi nuo krepšio su bulvėmis. Tačiau kaip tai įmanoma? Juk iš pradžių ją pačią teks surišti ar apvilkti tramdomaisiais marškiniais. Kitaip ji nieko neleis daryti. Ir netgi surišus neužkimši burnos – rėks, kad jis viską neteisingai daro, ne ten, ne taip. Moteris – tai paradoksas, mįslė, galvosūkis. Ir taip – visose gyvenimo sferose.

Moteris pastoviai kažko nori. Ir dažniausiai pati neturi supratimo, ko būtent. Kartais, gavusi ko norėjo, supranta, kad norėjo ne to. O dar ji nepasotinama. Nebūna tokių momentų, kai ji sustoja ir pasako – viskas! Gana suknelių, batelių, indų, rankinukų, lūpdažių. Jai visada reikia viena suknele daugiau, vienu vaiku daugiau, viena lėkštute daugiau ir dar štai tų batelių, kurie tiks prie rankinuko. Kiek beuždirbtum – išleis iki paskutinio cento, tik suteik jai tokią progą.

O jeigu moteriai stresas – apskritai košmaras, cunamis, apokalipsė namuose. Laksto, trankosi, kiekvieną sekundę reikalauja vis kito dalyko. Kelkis nuo sofos, ko išsidrėbei? Ką tu darai?! Kaip tu darai?! Dink iš akių! Paimk mane ant rankų! Patrauk nuo manęs rankas! Ir t.t.

Siųsdama vyrą į parduotuvę, moteris iš pradžių paprašo tik sūrio. Po minutės, bėgdama pro šalį, prisimena pieną. Paskui iškloja ilgiausią sąrašą, pasikliaudama jo atmintimi (o jis tuo metu skaito laikraštį), paskui dar paprašo užsukti į paštą. Ir vaiką pasiimti. Vis tiek viskas šalia ar beveik šalia. Paskui užpyksta, kad jis nieko neįsiminė, ne viską nupirko ar apskritai, apimtas siaubo nuo darbų apimties niekur nevažiavo. Nejaugi tai taip sunku?

Sunku. Labai.

O jūs žinote, kas yra besilaukianti moteris? Kuriai viskas aplinkui „smirda“, daryti nieko negali, visą laiką kažko nori, pati nežino ko. Kuri kartais valgo ledus su keptomis bulvėmis ir tuo pat metu skaudžiai verkia. Mano vyras tai žino. Ir vis tiek kiekvieną kartą jį tai šokiruoja. Kentėk ją, štai tokią, devynis mėnesius, mylėk, padėk, ir netgi po gimdymo ne iš karto praeina, taip kad kentėti tenka dar ilgiau.

O dar vyras turi būti stiprus ir viską laikyti savyje. Įsivaizduojate, ką tai reiškia? Kiek daug visko yra, apie ką jie tyli, mus tausodami? Jam negalima būti silpnam, rodyti savo jausmų ir baimių. Negalima to, negalima ano. Visas pasaulis jį slegia, spaudžia, gniuždo, o šiais laikais jau ir namuose beveik neįmanoma sulaukti paramos ir ramybės. Deja.

Kaip suprasti ko nori moteris? Ji ateina į pasimatymą beveik nuoga, bet jeigu pasiūlai seksą – užpyksta. Tada reikėjo apsirengti prieš pasimatymą, o ne nusirengti, aiškiau parodyti savo ketinimus. Ji įrodinėja tau savo nepriklausomybę ir laukia nesulaukia, kada jai pasipirš. Ji pati savęs nepažįsta ir bijo nuosavų troškimų. Kaip su ja galima jaustis laimingam?

Vaikai… Kaip juos auginti, ko mokyti, ir kam? Kaip išauklėti sūnų vyru, jeigu pats ne iki galo vyru jautiesi su tokia moterimi? Kaip tai padaryti, jei žmona netgi prisiartinti prie sūnaus neleidžia?

Kaip apskritai su šiuolaikine superprotinga nepriklausoma moterimi galima atsipalaiduoti ir gyventi meilėje? Mylėti ji nemoka, pati su tavimi konkuruoja ir varžosi, niekur niekada tavęs neparems ir nepalaikys. Kam tada apskritai kažką daryti, kažkur eiti?

Šitas pasaulis išsikraustė iš proto. Ir mes, moterys, smarkiai prie to prisidėjome.

Vis dar manote, kad vyru būti lengva? Tausokite savo mylimus vyriškius. Rimtai. Jiems su mumis labai sunku. Tausokite juos ne kaip trapias statulėles, o kaip gyvus žmones. Mylėkite juos, maitinkite, leiskite jiems pailsėti ir turėti asmeninę erdvę.

Ir atkurkite pagaliau pusiausvyrą pačios savyje, susitvarkykite savo vidinį pasaulį, įveskite tame chaose tvarką. Jau vien nuo to jiems pasidarys žymiai lengviau.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Savęs nemylinti moteris Kaip išmokti save mylėti - labai dažnas klausimas. Ir kartais atrodo, kad pamilti save gali padėti kokie nors psichologiniai ar dar kitokie triukai. I...
Matriarchališkas mergaičių auklėjimas Pats svarbiausias vienišų ir išsiskyrusių moterų gamybos konvejeris - matriarchalinis mergaičių auklėjimas. Augdama, moteris faktiškai netampa moterim...
Kaip žmona lemia vyro likimą Neretai girdime žmonų skundus savo vyrais, atseit ir tingus jis, ir nedėmesingas, ir godus. Iki vestuvių buvo visiškai kitoks - ir dovanas dovanojo, i...
Meilės įrodymai Dabar tokie laikai, kad žmonės nustojo tikėti giliais jausmais ir meilę tenka periodiškai įrodinėti. Iš tikrųjų tai padaryti nėra paprasta, tačiau tur...
Vyriška nuomonė. Vyras ne Dievas. Juo nereikia tik... Jau nežinia kelintą kartą sekdamas naujienų srautą socialiniuose tinkluose ir skaitinėdamas straipsnius tinklapiuose susiduriu su patarimais merginomi...
Kam moterims moteriška energija? Savo straipsniuose dažnai rašau apie tai, kad mums, moterims, būtina užsipildyti sava moteriška energija. Kad reikia skirti laiko sau, užsiimti moteri...
Santykiai prasideda nuo individo Originalas Kas yra tai, ka mes vadiname santykiais? Tai du žmonės su skirtingu charakteriu, skirtingais požiūriais, skirtingu įsivaizdavimu apie tai ...
Būdai sužinoti moters charakterį, neuždavus jai nė... Sakoma, kad kiekviena moteris - neištirta žemė, suprasti jos nepajėgus nė vienas pasaulio vyras. Moteriška prigimtis išties kupina mįslių ir prieštara...
Ir vėl nesėkmingi santykiai Jeigu jūsų pažinčių ir santykių istorijoje esama šių punktų, negalima atmesti, kad jūs jau prisibijote meilės. Pastovios nesėkmės su partneriais - lab...
Galbūt tu tiesiog nedėkinga? Kada nors teko pastebėti, kad kai pirmą kartą į kažką įsimylime, mus taip užplūsta emocijos, kad nepastebime kito žmogaus trūkumų? Esame pasirengę į v...
Ko nepakęs normalus vyras Kaprizai, kvailiojimas, keistenybės - patys mieliausi dalykėliai, kuriuos vyrai su džiaugsmu pakenčia, kai myli moterį. Tačiau yra subtili riba tarp t...
Vyras myli ne pačią moterį Vyras myli savo būseną greta moters. Daug vyrų mėgino išsiaiškinti, kodėl nesusiklostė šeimyninis gyvenimas ir, kaip taisyklė, visi argumentai buvo g...
Kodėl sunku kalbėtis su žmogumi, kuris patinka Su šia problema dažniausiai susiduria, kaip taisyklė, paaugliai. Bet ne vien jie. Ir iš tiesų - sutikę naują žmogų, kuris mums labai patinka, pajuntam...
Norite ištekėti už „gatavo vyro“? Pagalvokime realiai, be įsižeidinėjimų. Kodėl jus turėtų pasirinkti jau "gatavas" vyras, turintis visą rinkinį vyriškų savybių? Man buvo užduodama da...
Meilės trikampis Šis straipsnis - ne apie pasitraukimą iš meilės trikampio. Ir netgi ne apie tai, kaip geriau elgtis, jame atsidūrus. Šis straipsnis - tai mėginimas pa...
Apie vyrišką tikslą Vyrui svarbu turėti aukštą tikslą savo gyvenime. Kai vyras susikoncentruoja išimtinai ties moterimi, viską daro tik jos labui, jis pradeda prarasti vy...
Kaip suprasti, kas mus nuoširdžiai myli Kaip suprasti, kas nuoširdžiai myli ir priima, kadangi tikroji meilė - tai priėmimas. Tai absoliuti meilė ir draugystė, net jeigu jos kartais nepasteb...
Vyras – bilietas į laimingą gyvenimą? Daugybė moterų įsitikinusios, kad štai pasirodys jų gyvenime vyras - ir viskas pasikeis. Ji taps ir laiminga, ir patenkinta gyvenimu, juk tai svarbiau...
Užmylėti iki mirties Kai susimąstai, tai meilė gali tapti savotiška agresijos forma. Tik ne akivaizdžios, bet užslėptos. Kurios nemato ir nejaučia abu proceso dalyviai. K...
Barniai Viena sudėtingiausių problemų santykiuose tarp vyro ir moters yra ta, kaip jie susidoroja su nesutarimais. Labai dažnai pokalbis virsta ginču, o pasku...
Išlaikyti šalia savęs vyrą – reiškia leisti ... Manęs dažnai klausia - kaip išlaikyti šalia savęs vyrą? Tema labai plati, dėl to pradėsime iš eilės. Pirmas klausimas: jis juk ne belaisvis, teisingai...
Kodėl vyras nedovanoja dovanų Visiems žmonėms patinka dovanos. Moterys - ne išimtis. Būtent jos dažnai klausinėja, kodėl gi vyriškis nieko joms nedovanoja? Vyras - prieš santykių ...
Jūs vienišos dėl to, kad kvailos Moterų vienatvės priežastys, žvelgiant vyrų akimis. Grubiai, bet teisingai JŪS VIENIŠOS, NES KENČIATE Tokių merginų aplinkui daugybė. Susikūprinus...
Kam moteriai aiškintis santykius? Amžinai su manimi visokie įdomūs dalykai atsitinka, nors nesu mėgėja plepėti su vairuotoju. Šiandien, vos atsisėdau, vairuotojui suskambo telefonas. ...
Nemalonūs moteriški įpročiai UŽSICIKLINIMAS TIES IŠVAIZDA Kai moteris valandomis staiposi priešais veidrodį, versdama vyrą laukti ir nervingai rūkyti už durų - akivaizdu, kad nuo...