Ar mėgstate komplimentus?

Originalas

Po atostogų tikriausiai dažnai išgirsdavote frazę: „O, kokia tu įdegusi!“. Ir jums tai buvo malonu. Tačiau kukliai atsakydavote: „Tai kad įdegis jau nusiplovė“. Kodėl mes taip gėdijamės komplimentų?

Kaltas mūsų mentalitetas ir patirties stoka, teigia žurnalas „Shape“.

1. Pirmoji priežastis – menkas savęs vertinimas. Tikriausiai nelabai sau patinkame, todėl neigiame netgi akivaizdžius dalykus. O galėtume dėkingai nusišypsoti.

2. Beje, yra moterų, kurios dievina komplimentus taip, kad pačios prašyte jų prašo. Ir aplinkiniai, sukandę dantis, grožisi jų kojomis, bateliais, vyru, vaikais ir neįtikėtinu humoro jausmu.

3. Jūs sutrikusi. Viršininkas pagyrė jūsų darbą. Kaip reaguoti? Giliai įkvėpkite ir ištarkite: „Ačiū“.

4. Paprastuose komplimentuose mes dažnai bandome įžiūrėti melą ir netiesą. Mums atrodo, kad kalbantysis yra ne visai nuoširdus.

Tačiau mums ir pačioms pakankamai sunku išsakyti gerus žodžius natūraliu tonu. Ir tik todėl, kad neturime įgūdžių – mes retai sakome vienas kitam komplimentus.

Mokykimės ir mokykime kitus

Mes labai gerai atsimename skaudžius žodžius (jie niekaip nenori išsitrinti iš atminties), taip pat ir labai gerus.

1. Jei vieną kartą jums pasakė: „Tu esi geriausia visame pasaulyje“ – tai puikus užtaisas geram dešimtmečiui į priekį, nors pats sakantysis, ko gero, nebuvo pats geriausias pasaulyje.

2. Ar mūsų vyrai moka sakyti komplimentus? Juk jie nesimokė viduramžių riterių mokykloje. Gal kuris ir myli moterį labiau už gyvenimą, bet nė už ką neištars tokių žodžių. Zyzimas („na, pasakyk man ką nors gero“) čia nepadės – patikrinta.

3. Išmokyti vyrą sakyti moteriai gražius žodžius galima tik išskirtinai asmeniniu pavyzdžiu. Nebijokite sakyti vyriškiui, kuris jums patinka, komplimentus. Jis, greičiausiai, nuo gimimo nieko panašaus nebuvo girdėjęs nei iš draugų, nei iš giminių. Tegu pasidžiaugia – argi mums sunku pagirti jo kaklaraištį ar intelektą?

Pataikavimas ar komplimentas?

Pataikavimas ir komplimentai – tai skirtingi dalykai

1. Pataikaujama dažniausiai viršininkams. Kai kurie kvaili viršininkai dievina komplimentus, netgi suprasdami, kad tai tiesiog pataikavimas. Pataikauti jiems neverta.

2. Kartais kabinetas su ilgu stalu – vienintelė vieta Žemėje, kur jis gali išgirsti ką nors malonaus. Boso sūnus – tinginys. Žmona viskuo nepatenkinta. Iš uošvės – vien tik priekaištai… Nesavanaudiškai pagyrusi viršininką, jūs tikrai neprarasite savigarbos jausmo.

3. Neįsijauskite. Kad išlaikytumėte pusiausvyrą, kitą dieną galite viršininkui papriekaištauti, kad per daug nesidžiaugtų.

4. Mums pataikaujama, kai iš mūsų ko nors reikia. Pataikavimas gali būti subtilus – tai nebūtinai turi būti mūsų dalykinių savybių išaukštinimas, o tiesios rūpestingi klausimai apie šeimą, tėvų sveikatą.

5. Nesisielokite, jei žmogus, gavęs iš jūsų tai, ko jam reikėjo, nustojo domėtis jūsų motinos kraujospūdžiu.

“Suknelė graži, bet tau netinka…”

1. Jei norite pasakyti žmogui ką nors nemalonaus, drąsiai rėžkite tiesą į akis.

2. „Tavo nauja suknelė – tikras stebuklas. Tik spalva tau nelabai tinka….“ Tai jau ne komplimentas, o įgėlimas.

3. „Tu puikus žmogus, bet šiuose reikaluose nieko nesupranti…“ Tai irgi ne komplimentas.

4. O juk kaip dažnai mes primename savo pašnekovui jo teigiamas savybes vien tik tam, kad pasakytume „bet“…

5. Gyvenimas bėga greitai. Kažkam taip ir nespėjome nesigėdydami ištarti gerų žodžių.

Negailėkite gerų žodžių

Gražūs žodžiai gali būti ne visiškai teisingi, bet turi būti pasakyti iš visos širdies.

1. Draugė visiškai sublogo dėl asmeninių nesėkmių, jai depresija. Kad ir kaip ji atrodo, kodėl nepagyrus jos išvaizdos?

2. Draugas turi didelių nemalonumų. Patarimas nekreipti dėmesio nepadeda. Paguosti žmogų geriausia iš pozityvių pozicijų, priminus jam jo pergales ir pasiekimus.

3. Pagrindu ištarti komplimentą (nesvarbu kam) gali pasitarnauti ir mūsų pačių gera nuotaika. Gaudykite akimirką.

4. Mus supančioje aplinkoje kažkodėl labai mažai gerų žodžių. Jei jūs juos ištarsite senukui, draugei, kolegai, vaikui, savam vyrui, atmosfera toje vietoje neįtikėtinai sušils.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…