Bijokite silpnų

Kodėl žmonės skirstomi į stiprius ir silpnus? Ne fiziškai, o pagal mintis ir poelgius. Kodėl vieni visą laiką dejuoja ir aimanuoja, pastoviai reikalauja užuojautos ir pagalbos, o kiti sukandę dantis ir sugniaužę valią į kumštį tyliai padeda sau patys bei tampa atrama bei apsauga kitiems?

Kai man pasako, kad silpnieji yra silpni nuo gimimo, kaip ir stiprieji iš anksto gimsta stipriais, aš tuo netikiu. Netikiu tuo taip pat, kaip netikiu, jog esama žmonių, kurie gimsta jau mokėdami skaityti ir rašyti.

Kai mane bando įtikinti, jog silpnieji, net jeigu smarkiai panorės, negalės tapti stipriais, o stipriesiems visiškai nereikalingas tas palaikymas, kurio taip trūksta silpniesiems, man norisi spausti stabdžius ir persėsti į kitą traukinį.

Būti silpnu – ne patologija. Būti stipriu – ne duotybė, kaip kad, pavyzdžiui, įgimta akių spalva ar nosies forma. Ir viena, ir kita – tai gyvenimiška pozicija. Žmogus pats ją pasirenka. Tai programa, kuri nulemia gyvenimo būdą ir nieko daugiau.

Silpnas žmogus yra silpnas dėl to, kad gali leisti sau tokią prabangą. Nes greta yra kitas žmogus, leidžiantis jam būti silpnu, prisiimantis atsakomybę ne vien už save, bet ir už silpnąjį. Pasakysiu dar daugiau. Silpnų žmonių apskritai nėra. Yra tik tie, kuriems naudinga būti silpnais.

O stiprieji dažnai stiprūs ne dėl to, kad jiems to norisi, o dėl to, kad neliko kitos išeities – arba tu stiprus ir kovoji, arba viskas. O ką reiškia tasai “viskas”, žino tik jie patys. Ir dar šiek tiek žmonių, kuriems labai norisi tai sužinoti ir suprasti.

Ir labai dažnai būtent jiems – žmonėms, kurie jums atrodo stiprūs, geležiniai, nepalaužiami, kuriems visi taria “tu gi stiprus, susidorosi” – būtent jiems labiau nei kitiems reikia palaikymo, meilės, šilumos.

Nes stiprūs žmonės – labiau susidėvėję. Giliau sužeisti. Ir jų nuovargis katastrofiškai stipresnis. Ir vienatvės jausmas siaubingas.

Nes būti stipriu – reiškia pasitikti likimo smūgius – nedvejojant ir neabejojant. Ir savimi uždengti bet kokią skylę bet kokioje sienoje. Visada ir visur.

Tausokite save, stiprieji. Tausokite vienas kitą. Nes jūsų ne tiek jau ir daug. Nes jūsų jėga dažnai yra tuo pat metu ir pati silpniausia ir mažiausiai apsaugota vieta.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…