Darbas – namai – darbas… Kaip pakeisti įprastą rutiną?

Gražina Vasiliauskienė | Alfa.lt

Gyvenimo permainos vyksta sunkiai, dažniausiai žmogų valdo inercijos jėga. Todėl galime pasijusti įklimpę į stabilų ir nuobodų „liūną“. Mes nuolat kursuojame tarp namų ir darbo su retomis atostogų pertraukomis. Pavargstame nuo rutinos. Tada neišvengiamai kyla noras pakeisti savo gyvenimą.

Daug kam kartkartėmis vis ateina į galvą idėja, kad reikia pakeisti savo gyvenimą. Bet daug kam ji taip ir lieka fantazija. Kad padidintumėte savo šansus ir vieną kartą patenkintumėte šį permainų poreikį, perskaitykite mūsų rekomendacijas.

Pradėkite nuo aiškaus ryžtingo užsibrėžimo išeiti iš rutinos. Nustatykite sau tam tikrą laiką, per kurį pakeisite savo gyvenimo grafiką. Turite aiškiai pajausti, kad dabar ne šiaip sau svajojate, o trokštate pasiekti šį tikslą.

Nelaukite, kad vieną dieną viskas savaime pasikeis. Niekas iš išorės neateis ir neištrauks jūsų iš rutinos. Kiekvienas žmogus užsiėmęs savo asmeniniu gyvenimu. Jeigu esate patys sau neįdomūs, tai vargu ar kas nors susidomės jumis tiek, kad panorėtų užpildyti jūsų gyvenimą interesais.

Antras svarbus žingsnis bus prisiimti atsakomybę už būsimas permainas. Jūs patys pasirinkote tokį gyvenimą, koks yra dabar. Jūs galite pasirinkti ir kitokį variantą.

Užsikrėskite idėjomis nuo kitų žmonių. Viena vertus, nereikia laukti pagalbos iš šalies, kita vertus, svarbu, kad šalia būtų žmonės, iš kurių galima imti pavyzdį. Užuot nuvertinę kolegės gyvenimo būdą, panagrinėkite, kaip ji organizuoja savo dieną, kad jai lieka laiko dar ir kitiems dalykams.

Keiskite grafiką. Kad į savo gyvenimą galėtumėte įtraukti dar kažką šalia namų ir darbo, reikia išvalyti savo laiką nuo nereikalingų „šiukšlių“. Deja, dauguma žmonių priversti dirbti savo įmonėse nuo ryto iki vakaro, neretai pridurdami viršvalandžius ir papildomas valandas savaitgaliais. Jie net nebando išsireikalauti iš savo vadovybės laisvesnio darbo grafiko, tarytum visas jų gyvenimas priklausytų viršininkui, kuris gali disponuoti juo savo nuožiūra. Jeigu darbuotojai pabandytų kovoti už savo teises į poilsį, įtikinamai argumentuodami, jie tikrai pasiektų nemažų pergalių. Jeigu jūsų darbe neįmanoma sureguliuoti poilsio ir darbo laiko, tai verta jį pakeisti.

Deleguokite užduotis. Kad išvalytumėte savo laiką, dalį buitinių darbų ir rūpesčių perduokite kitiems žmonėms. Jūs negalite mokytis papildomai, nes kas vakarą gaminate vakarienę visai šeimai ir tvarkote namus? Tegul sutuoktinis ar vyresni vaikai perims dalį jūsų buitinių darbų. Tai bus išsprendžiama, jei užsibrėšite tikslą tai išspręsti.

Kiekvieną dieną padarykite ką nors, kas jums nebūdinga. Papildykite savo dieną kokiu nors nauju įvykiu: pavyzdžiui, perstatykite baldus, parašykite laišką senam draugui, užsiregistruokite pažinčių portale, dalyvaukite protų mūšyje, pasivaikščiokite po tokį miesto rajoną, kur paprastai neužsukate.

Jeigu tam tikru momentu kas vyks ne taip, kaip tikėjotės, ir jūs sugrįšite prie įprastos rutinos, neverta sau priekaištauti dėl valios silpnumo. Pasiduoti inercijai yra visiškai normalu. Taip atsitinka daugumai žmonių. Svarbiausia atsispirti jai, sustoti, grįžti kelis žingsnius atgal ir vėl tęsti pradėtą kelią. Padarę tai kelis kartus, pajusite, kad kiekvieną kartą „startuojate“ jau iš naujo taško ir kaskart jums būna vis lengviau.

Įsisavinkite mažų žingsnelių techniką. Leiskite sau keisti savo gyvenimą pamažu. Neverskite savęs nuo rytdienos ar nuo pirmadienio pradėti naują „idealiai turiningą gyvenimą“. Paprastai iš tokio sumanymo nieko neišeina ir žmonės nusivilia savo idėja išsiveržti iš rutinos.

Jeigu pradėsite nuo mažų žingsnelių (pavyzdžiui, nuspręsite 20 min. per dieną mokytis užsienio kalbos), permainos prasidės iškart. O teigiamos permainos pasižymi tokia puikia savybe, kad jos iškart suteikia papildomos energijos, kuri motyvuoja naujoms pergalėms.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kodėl brandūs vyrai renkasi jaunesnes?

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba vyrai. Kas jau kas, o jie tikrai turi ką pasakyti apie tai, kodėl, likę vieni ir sulaukę maždaug 40 metų, jau turėdami pakankamai patirties bei neblogai susitvarkę materialią gyvenimo pusę, renkasi į gyvenimo drauges jaunas moteris ar…

Kokias paslaptis protingiausia pasilaikyti sau

Originalas Sakoma, kad jeigu paslaptį sužino vienas žmogus, ji tampa vieša. O kaip maga pasidalyti su kuo nors savo paslaptimi ir kaip dažnai išsipasakojame tada, kai nereikėtų to daryti! Štai keli paslapčių variantai, kai tikrai verčiau derėtų nutylėti. 1. Praeities šešėliai Kiekvienas žmogus turi teisę klysti. Jei sužinotumėte, kad kuris…

Šviesi galva

Originalas Šviesių galvų – tikrąja šio žodžio prasme šviesių – mažai. Be abejo, yra žmonių, pavyzdžiui, mokslo sferoje, kurie racionaliai, aiškiai mąsto apie daugelį dalykų. Tačiau šitas mokslinis aiškumas yra grįstas abstrakčiomis sąvokomis. Visi dalykai, apie kuriuos tik ima kalbėti kuris nors mokslas, įgauna abstraktų pobūdį, o abstrakčios sąvokos visada…

Teisingų santykių nesukursime su neteisingu žmogumi

Tai skamba pakankamai žiauriai, tačiau kai kuriems žmonėms ir kai kuriems santykiams paprasčiausiai nelemta tapti mūsų gyvenimo dalimi. Neturi reikšmės, kaip stipriai stengsimės ir kiek daug nuveiksime tų žmonių ir santykių labui. Judu su šiuo žmogumi galite būti paprasčiausiai nesuderinami ir jums nelemta būti drauge. Visi turėjome santykių, dėl kurių…

Ar įmanoma save užprogramuoti gerai dienai?

Originalas Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi…