Darydami gera, nelaukite gero

Visas gyvenimas kiaurai persismelkęs bendravimu, ir tai puiku. Draugiška pagalba, pagarba, meilė, sklindanti iš kitų žmonių, ne tik paremia sunkiose gyvenimiškose situacijose, bet ir tampa būtinais laimės atributais. Tačiau norint palaikyti santykius su aplinkiniais, būtina laikytis konkrečių bendravimo taisyklių. Panagrinėkime kelias tokias auksines bendravimo taisykles.

Nekaupkite nuoskaudų – tai brangiai kainuos. Būtina išmokti atleisti. To reikia visų pirma jums, o ne kitam žmogui. Ir visai nebūtina toliau bendrauti su skriaudėju.

Nepykite ant vaikų už tai, kad jie jūsų nesupranta. Kad kažką suprastume, turime sukaupti patirties. Tarp jūsų ir vaikų – didžiulė laiko distancija. Taip buvo ir taip visada bus. Tėvų ir vaikų problema – amžina problema.

Darydami gera, nelaukite gero. Nereikia manyti, kad aplinkiniai privalo jus mylėti ir gerbti. Išmokite patirti pasitenkinimą iš to, kad duodate ir darote pats, tada, kai širdis liepia, o ne tada, kai jus verčia tai daryti. Tas, kuris nieko nelaukia ir nesitiki, niekada nepatirs nusivylimo.

Nekritikuokite. Kritika visiškai beprasmiška, nes verčia žmogų gintis. Kritika pavojinga tuo, kad užgauna žmogaus savigarbą ir skaudina.

Nesiginčykite. Vis tiek niekam nieko neįrodysite. Kiekvienas liks prie savo nuomonės. Vis tiek kiti nesugebės jūsų suprasti, kadangi jie turi kitokią gyvenimo patirtį. Pasaulyje egzistuoja tik vienas būdas laimėti ginčą – į jį nesivelti.

Nebrukite aplinkiniams savo praeities, jeigu jūsų to neprašo. Bet koks prievarta peršamas dalykas, netgi meilė – tai agresija.

Vertinkite kito žmogaus elgesį atsižvelgdami į aplinkybes ir situaciją. Vertindami save, mes dažniausiai nuolaidžiaujame sau, teisindamiesi nepalankiomis aplinkybėmis, tačiau neatleidžiame kitam ir neatsižvelgiame į kokias aplinkybes pateko jis.

Nereikalaukite, kad kiti būtų panašūs į jus. Žmonės skiriasi protu, savimone, charakteriais. Šie įvairių žmonių rūšių skirtumai gali būti tokie pat dideli, kaip tarp skirtingų gyvūnų rūšių (skruzdėlė, dramblys, beždžionė ir t.t.) Tačiau netgi tarp panašių žmonių esama individualių skirtumų. Dėl to kvaila stebėtis, kodėl kiti žmonės kitaip mąsto, elgiasi, turi kitus motyvus ir kitas vertybes. Žvelkite į žmones tokius, kokie jie yra.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

20 dalykų, kuriuos būtina padaryti, kol esate jauni

Originalas Vaikystėje laikas eina lėtai: atrodo, kad viskas dar priešaky, o gyvenimas bus amžinas. Ir kuo mes vyresni, tuo greičiau lekia savaitės, dienos, valandos… Daugelis iš mūsų tik bėgant metams suprantame, kaip svarbu priimti savo trūkumus, mylėti ir save, ir artimuosius, rinktis tai, kas daro mus laimingus, kovoti už tai,…

Džiaugsmas džiaugsmui nelygu, bet visada galime pasirinkti stipresnį

Originalas Sakoma, kad išankstinis džiaugsmas – gražiausias. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Po tyrimų mokslininkai padarė išvadą: priklausomai nuo to, ko laukiame. Paradoksas, bet išankstinis džiaugsmas laikomas gražiausiu džiaugsmu apskritai. Tas laukimas būna stipresnis už patį malonų įvykį. Kita vertus, žmonėms būdingas nekantrumas. Mes nemėgstame laukti, nesvarbu, ar trokštame…

Ko neturi būti jūsų miegamajame

Originalas Tobula miego oazė reikalauja vos kelių nedidelių dalykų: miegamajame turėtų būti vėsu, tamsu ir tylu. Jame turėtumėte jaustis lyg užuovėjoje nuo viso pasaulio triukšmo ir beprotybės. Būtent dėl to į šį miegui skirtą kambarį nederėtų neštis tam tikrų dalykų, kurie ne tik neleis užmigti, bet ir nepadės gerai išsimiegoti,…

Byrančią santuoką išgelbėti padėjo vienas paprastas klausimas

Originalas Šeimyninis gyvenimas ne visuomet būna rožėmis klotas. Dažna pora išgyvena ne tik trumpalaikes, bet ir metų metus trunkančias santykių krizes. Tačiau dviejų žmonių noras būti kartu yra stipresnis už bet kokias negandas. Tuo įsitikino ir amerikiečių rašytojas Richardas Paulas Evansas (52 m.). Jis rado paprastą, tačiau veiksmingą būdą išgelbėti…

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…