Didelis amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių. Ko galima tikėtis?

Ilgos ir laimingos santuokos formulę bandė išvesti dar žiloje senovėje, tačiau iki šiol idealaus recepto sukurti, deja, nepavyko. Tačiau pasitelkus psichologiją, galima pabandyti prognozuoti, su kokiais sunkumais gali susidurti įsimylėjėlių pora santuokos procese, priklausomai nuo poros narių amžiaus.

Santuokos tarp skirtingų kartų atstovų šiandien, beje, ne retenybė – tai duoklė naujai realybei, kurioje į pirmą vietą iškeliami žmogaus jausmai. O jausmų apskaičiuoti neįmanoma. Tuo pat metu daugumą žmonių baugina galimybė įsimylėti į žymiai vyresnį ar jaunesnį partnerį. Ko galima tikėtis iš santykių, kai partnerius skiria didelis amžiaus skirtumas?

Skirtingi interesai, skirtinga patirtis ir pasaulėžiūra

Kai įsimylėjimo periodu hormonai apogėjuje, sąlyčio taškų neturėjimas bendrų planų ateičiai ir pomėgių sferoje atrodo ne toks jau svarbus. Įsimylėjėliai užsiėmę vienas kitu ir savo meile. Tačiau formuojantis santykiams, šia klausimai neišvengiamai išplauks į pirmą planą. Iš esmės tai visų santykių problema, tačiau kai vienas partneris vyresnis už kitą dešimčia ar daugiau metų, tikimybė, kad prasidės nesutarimai žymiai didesnė. Pasireiškia skirtinga patirtis ir socialinė aplinka, kurioje formavosi abu partneriai. Dėl to tokiai porai svarbu iš pat pradžių atsižvelgti į šią aplinkybę ir apčiuopti sąlyčio taškus. O taip pat išsiugdyti sugebėjimą siekti protingų kompromisų, jei esate rimtai nusiteikę ilgalaikiams santykiams be kivirčų ir pretenzijų.

Santykiai su abiejų partnerių šeimomis

Negalima atmesti, kad tėvai atkalbinės dukrą ar sūnų nuo sąjungos su žymiai vyresniu žmogumi. Jiems atrodo, kad laimę surasti įmanoma tik su daugmaž vienmečiu. O suaugę vyresnio partnerio vaikai gali nepriimti pamotės ar patėvio, ypač jei ankstesnės šeimos žlugimas buvo skausmingas.

Kiekviena situacija, žinoma, turi individualių bruožų. Tačiau bendrą gyvenimą planuojantiems žmonėms gyvybiškai svarbu drauge aptarti šiuos klausimus ir drauge paieškoti galimų variantų. Atvirai kalbant, kategoriškai priešiška giminaičių reakcija pasitaiko gana retai. Jeigu bus apgalvota protinga ir visiems patogi bendravimo su giminaičiais strategija, santykiai gali būti visiškai patenkinami ar netgi geri.

Būgštavimai, kad laikui bėgant pasireikš amžiaus skirtumas

„Aš pasensiu, o jis bus pačiame jėgų žydėjime ir mane paliks”, „kam aš toks senis reikalingas jaunai merginai?”… Būtent tokios neramios mintys sukasi vyresnių partnerių galvoje. Apie ką jos byloja? Apie nepakankamą tarpusavio pasitikėjimą ir atvirumą. Jeigu judu abu pasirengę bendrai ateičiai, pasirengę keistis, rūpintis vienas kitu ir tuo pat metu pasitikite vienas kitu, panašūs būgštavimai neturėtų temdyti gyvenimo.

Juk skiriasi ir panašaus amžiaus partneriai, o taip pat yra daug pavyzdžių, kai ilgai ir laimingai gyveno skirtingo amžiaus sutuoktiniai. Beje, jaunesnis partneris irgi gali turėti pagrindo nerimui, kad jis pernelyg nepatyręs ir „žalias” savo mylimam žmogui.

Visuomenės nepritarimas

Ši aplinkybė bene labiausiai gadina tokiai porai gyvenimą. Kiekvienas pažįstamas ar visai nepažįstamas taip ir taikosi išrėžti savo nuomonę apie nestandartinę santuoką. Jeigu jus tai žeidžia, reiškia, kenčiate nepasitikėjimą savimi ir nemokate nusibrėžti ribų. Ką gi, puiki proga išmokti. Už akių žmonės gali kalbėti, ką tik nori. O štai kištis į svetimą gyvenimą – neleistina. Duokite tai suprasti visiems „geranoriams”. Ramiai, tačiau tvirtai.

Ar tai apskritai normalu?

Jeigu visą gyvenimą laukėte susitikimo su daugmaž bendraamžiu ir staiga užgriuvo jausmas gerokai jaunesniam ar vyresniam žmogui, iš pradžių tai gali išmušti iš vėžių. Ar viskas su manimi gerai? O gal tai nukrypimas? Atsipalaiduokite. Viskas, kas vyksta tarp suaugusių žmonių abiem sutinkant, yra normalu. Atsakykite sau tik į vieną klausimą: ar esate laimingi su šiuo žmogumi? Jeigu atsakymas teigiamas, pats laikas atsipalaiduoti ir pasimėgauti savo laime.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *