Disciplina – laisvė ar būtinybė?

Visiems norisi gyventi geriau, bet ne visiems gaunasi. Didžiausia problema – disciplinos trūkumas. Yra svajonių, yra planų, o siekti jų nesigauna.

Disciplina formuojama nuo mažų dienų. Jaunas žmogus nesupranta, kokios naudos duoda išties būtini veiksmai, vaikai įsitikinę, kad tai, ko jiems norisi – svarbiausi dalykai gyvenime. Dėl šios priežasties jie nepajėgus išsiugdyti discipliną savomis jėgomis, į pagalbą jiems turi ateiti tėvai.

Disciplina visada naudinga – jei ne šiuo momentu, tai ateityje ir tam esama daug pavyzdžių. Pavyzdžiui, jaunuoliai nejaučia poreikio gerai mokytis, o po 10 metų paaiškės, kad žmogus nieko nemoka, niekam nereikalingas ir turi dirbti menkai apmokamą darbą. Argi galima tai vadinti laisve? Išties laisvu gali būti tik tas, kuris pasiekė aukštą išsivystymo, išsilavinimo, tobulumo laipsnį ir gali išties leisti sau labai daug.

Žmogus gali pasiekti kažką gyvenime tik tuo atveju, jeigu išties rimtai ir atsakingai padirbės. O toks darbas praktiškai neįmanomas, jei nesilaikysime disciplinos. Jeigu, tarkime, neatsigulsime laiku miegoti ir laiku nepabusime ryte, į mokyklą teks eiti pavargusiam ir apsimiegojusiam. Jeigu negali prisiversti atlikti namų darbų, negausi normalių įvertinimų ir neįstosi į universitetą. Visa tai – disciplinos trūkumas, užkertantis kelią bet kokiais sėkmei.

Išvada peršasi savaime: disciplina yra tuo pat metu ir laisvė, ir būtinybė. Kažkas gali naiviai manyti, kad disciplina riboja laisvę, supančioja, tačiau kad ir kaip paradoksaliai atrodytų iš pirmo žvilgsnio, būtent toks apribojimas ir suteikia daugiau pasirinkimo laisvės.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti