Dovanos, kurias vaikai išsaugos visą gyvenimą

Šiandien vaikai tiesiog skęsta žaisluose, žaidimuose, pramogose. Šiandien tiek daug visko prikurta vaikams, kad jų jau praktiškai nerealu kuo nors nustebinti. Tačiau čia išvardintas dovanas jie tikrai įsimins visam gyvenimui. Dar daugiau – jie nešis jas per visą savo gyvenimą, o vėliau būtinai padovanos jau savo vaikams.

Tikėjimas jų jėgomis. Vaikui nepaprastai svarbu žinoti, kad juo tiki patys mylimiausi žmonės pasaulyje. Duokite vaikui suprasti, kad pasitikite juo, jo sugebėjimais ir galimybėmis. Vos vienas jūsų žodis gali paversti mažylį sėkmingu genijumi.

Visi meilės pasireiškimai. Apkabinkite, bučiuokite, tarkite meilės žodžius nežiūrėdami į nieką. Nes jeigu jūsų „mažyliui” jau 30 metų.

Šeimyninės vakarienės. Šios šeimyninės vienybės minutės įsimena visam gyvenimui. Tai nuostabi tradicija, kuri suvienija, sutaiko, įkvepia ir ramina.

Džiaugsmas. Džiaukitės gyvenimu ir savo mažuoju. Nesidrovėkite savo jausmų, juokitės drauge su mažyliu, kvailiokite ir išdykaukite.

Tvirta ir pilna šeima. Stenkitės išsaugoti šeimą ir gerus santykius su jos nariais. Šeima vaikui – tie pamatai, ta atrama, kuri suteikia palaikymą ir padeda žengti per gyvenimą.

Laikas. Tai pati vertingiausia dovana, ypač šiuolaikiniams vaikams. Suraskite vaikui laiko kiekvieną dieną. Tiesiog kad pabūtumėte drauge, apsikabintumėte, pažaistumėte, pasivaikščiotumėte ar padrybsotumėte ant sofos.

Dėmesys. Dar vienas dalykas, kurio taip trūksta vaikams. Gerumas. Kietumo ir žiaurumo vaikas dar suspės išmokti. O jūs parodykite jam tikro gerumo ir sugebėjimo užjausti pavyzdį.

Sugebėjimas vertinti. Išmokite vaiką vertinti tai, ką jis jau turi ir tuo pat metu siekti daugiau.

Susidomėjimas. Pasauliu domisi kiekvienas vaikas. Saugokite ir tausokite šį susidomėjimą, pasistenkite jo nepražudyti tokiomis frazėmis, kaip: „Nelįsk, netrukdyk, gana plepėti, kiek galima klausinėti…”

Sugebėjimas priimti sprendimus. Stimuliuokite savarankiškumą, padėkite priimti savo veiksmų pasekmes, parodykite tikros drąsos ir ryžtingumo pavyzdį.

Rėmai ir ribos. Vaikams nepaprastai sunku gyventi, kai jiems viskas leidžiama, kai nėra jokių apribojimų. Jiems reikalingi rėmai, kurie padeda suvokti šio pasaulio struktūrą. Tik neįsijauskite su draudimais, kitaip jūsų laukia nepaklusnumas.

Laisvė. Turėkite galvoje, kad draudimų turi būti kuo mažiau – pats minimaliausias rinkinys. Suteikite vaikui galimybę rinktis, savarankiškai spręsti, veikti ir mokytis iš savo paties klaidų.

Pagyrimai. Vaikams be galo svarbu jausti tėvų pritarimą tam, ką jie daro. Tai stimuliuoja saviugdą.

Meilė kūrybai. Suteikite galimybę kurti tiek, kiek norisi. Skatinkite kūrybinę veiklą, sukurkite sąlygas ja užsiimti. Patys užsiimkite tuo su vaiku. Tai labai svarbus įgūdis interneto ir kompiuterinių žaidimų epochoje, jis išmokys įžvelgti viskame grožį, džiaugtis gyvenimu, surasti išeitį iš nestandartinių situacijų.

Dosnumas. Asmeniniu pavyzdžiu parodykite, kaip reikia dalintis ir išmokite pajausti pasitenkinimą iš savo dosnumo.

Dvasingumas. Įskiepykite vaikui suvokimą, jog egzistuoja ne vien kūnas, bet ir širdis, siela. Bus be galo puiku, jei vaikas išmoks veikti, vadovaudamasis ne vien savo kūno, bet ir širdies poreikiais.

Tiesa. Būkite su vaiku sąžiningi. Šitaip išmokysite ir juos būti sąžiningais žmonėmis. Be to, pademonstruosite, kad jumis galima pasikliauti, kad su jumis jie saugūs.

Viltis. Viltis padės jiems pačiais sunkiausiais momentais, palaikys ir suteiks jėgų.

Meilė žinioms ir pažinimui. Meilė žinioms ir geri pažymiai mokykloje neturi tarpusavyje nieko bendro. Skatinkite vaiką pažinti pasaulį, domėtis, įsitraukti, išmokykite patirti džiaugsmą iš pasaulio pažinimo.

Optimizmas. Čia kaip tik tai, kas padeda siekti sėkmės ir keisti pasaulį į gerą.

Pasisėdėjimai jums ant kelių. Vaikui tai pati geriausia ir jaukiausia vieta pasaulyje.

Ištikimybė šeimoje ir santykiuose. Būti ištikimu/ištikima savo antrai pusei – tai mūsų proto ir širdies poelgis. O vaikai tai jaučia labai subtiliai.

Šaltinis



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *