Draugės ir vyrai

Pasaulyje viskas susipainiojo. Kai kurios moterys, perskaičiusios apie drauges, nusprendžia, kad su vyrais galima taip pat. Įžeidė, sužeidė – ne vyras tu man daugiau! Sudėtinga bendrauti – viso gero. Sekantis! Ir tai negali džiuginti. Mes kažkodėl pradėjome labai lengvabūdiškai žvelgti į santuoką. Vos tik kas – nusibodai, dink iš akių. O draugystė išliko šventa ir neliečiama… Dėl to drauges mes pakenčiame, taikomės prie jų, visą save joms atiduodame, kankinamės, bet kenčiame. Ten, kur nereikia kentėti. O ten, kur kentėti reikia – šeimoje – nenorime ir negalime. Vyras apsieis. Skyrybos ir mergautinė pavardė!

Draugės moteriai labai svarbios, tai mūsų atgaiva, kur pasisemiame jėgų, įkvėpimo ir atsinešame tai į namus. Suprantate? Tai ne likimas, ne sunki našta, tai viso labo energijos pasikrovimas, degalų užsipylimas.

Jūsų likimas – tai vyras, vaikai, tėvai. Tie žmonės, su kuriais neįmanoma išsiskirti, kurių neiškeisi į kitus ir neišbrauksi iš gyvenimo. Ir dėl to būtina pačioms keistis. O kad imtum keistis, reikia daug dvasinių jėgų. Kurių moterys gauna iš kur? Iš bendravimo su kitomis moterimis. Su draugėmis.

O jeigu bendraudamos su moterimis nieko neimate, o vien tik duodate – kokia tuomet prasmė? Jeigu kažką padarėte laiminga ir išgelbstite, o artimiausiems žmonėms jėgų nebelieka – kam visa tai? O iš kur tos jėgos artimiesiems atsiras, jeigu savo draugę įsidukrinote, gailitės jos ir tempiate ją iš visų jėgų į šviesią ateitį?

Jums, žinoma, niekas nedraudžia užsiimti saviugda bendraujant su draugėmis – kai tai nedaro žalos gyvenimui namuose. Tačiau dažniausiai tos, kurios baisiai pergyvena dėl draugių, su namiškiais elgiasi be ypatingų ceremonijų. Jūs man artimi, jūs viską suprasite ir iškęsite. Niekur jūs nedingsite. O draugei manęs labiau reikia.

Kaip ir sakiau – viskas susipainiojo. Santykiai su draugėmis svarbūs, tačiau šeima turėtų būti pirmoje vietoje.

Draugystė – tai mainai. Lygūs mainai tarp dviejų suaugusių žmonių. Priešingu atveju bendravimas pavirsta kokiu nors psichologiniu žaidimu – ieškoma mamos pakaitalo, objekto, kuriuo galima būti rūpintis, pavirstama auka arba gelbėtoja. Tai kas tik norite, bet ne draugystė. Tokie santykiai niekam nepadeda ir niekam neduoda nieko gero, greičiau atvirkščiai.

Draugystėje gali pasitaikyti sunkumų, išbandymų, judvi su drauge galite viena kitą palaikyti, ir tai labai puiku. Tačiau jūs nebūtinai turite būti vienodos visose srityje, ir tai visiškai normalu. Mano draugei dažnai rašo komentarus, kaip ji, tokios autorės, propaguojančios sukneles ir apskritai moterišką rengimosi stilių, draugė gali vaikščioti džinsuota?! Bet juk tai normalu – mes daugelyje sričių skirtingos, o štai vertybes turime panašias, artimas. Dėl to mums ir gera draugauti. Ir toks bendravimas praturtina abi puses. Nežiūrint į tai, kad ji džinsuota.

Nenormalumai prasideda, kai, pavyzdžiui, esate vegetarė, o jūsų draugė pastoviai šaiposi ir bando įbrukti gabalą mėsos. Lygiai taip pat nenormalu, kai draugė vegetarė pradeda koneveikti jūsų kepsnį ir ima pasakoti apie vargšus žudomus gyvūnėlius. Tas pats su alkoholiu, kava, cukrumi, pienu – su kuo tik norite. Yra jūsų asmeniškas pasirinkimas ir sprendimas ir yra aršus jo neigimas. Klausimas: kur čia draugystė? Kuo pasireiškia? Kaip tokie santykiai leidžia jums tobulėti, kaip daro jus laimingesne?

Nenormalu, kai draugė aptarinėja jūsų vyrą, išnagrinėja jį iš visų pusių ir švaistosi patarimais, kaip jums su juo gyventi, jeigu pati jokių patarimų neprašėte. Nenormalu kai draugė lyg maža mergaitė įsižeidžia, reikalauja dėmesio, pavydi, kelia skandalus. Nenormalu, kai draugė jums pavydi ir visais būdais tai demonstruoja. Kai flirtuoja su jūsų vyru, užkrauna jums savo problemas, lenda po jūsų antklodę šeimyniniame guolyje ir aiškina, kaip jūs privalote tikėti Dievą.

Nenormalu, kai jūsų vertybės išjuokiamos, kai santykiuose nesijaučiate normalia suaugusia moterimi, kai iš jūsų išspaudžia visas sultis. Tai ne draugystė. Tai mazochizmas ir idiotizmas.

Ji – jūsų draugė. Ne šeima. Jūs neatsakinga už draugę ir niekuo su ja nesusaistyta. Tai būtent ta aplinka, kurią galite pati pasirinkti. Tai ir rinkitės!

O vyras – likimas. Karma, jei galima taip išsireikšti. Be to, pati sudėtingiausia, sunkiausiai pakeičiama karma. Su vyru būtinai bus sunku – kai kurioms kiekvieną dieną, kai kurioms – retkarčiais. Reikia labai daug širdies įdėti į santykius su vyru, kad tie santykiai išeitų iš aklavietės. Ir tikriausiai išties lengviau viską mesti ir pradėti iš naujo – jei nežinai dėsnių, pagal kuriuos veikia šis pasaulis. O ką jei nauji santykiai pavyks ir viskas bus gerai?

Tačiau žymiai naudingiau visgi įdėti širdį, pasikeisti, žengti daug žingsnių savo širdyje link žmogaus, su kuriuo jus suvedė pasaulis ar Dievas, ypač jei jis jau palaimino jūsų santykius vaikais. Ir jūs neturite jokios teisės viso to griauti, kaip neturite teisės ir kankintis „todėl, kad reikia”. Jūs privalote keisti santykius tokiu būdu, kad juose būtų gera visiems – jums, vyrui, vaikams. Štai koks uždavinys.

Situacijoje su vyru – tai jūsų gyvenimo pamoka, kurią turite išmokti. Viena svarbiausių šiame gyvenime. Ir kiekvienai ši pamoka skirtinga – skirtingas sudėtingumo lygis, skirtingas turinys.

Pabėgti iš šios pamokos galima. Galima pasėdėti kitoje klasėje, knaisiojantis svetimuose uždaviniuose – tai irgi paprasta. Tačiau ką daryti su jūsų pačių mokslais? Patys „išsimoks”? Egzaminas irgi pats išsilaikys? Ir kokią vertę turės visa kita, jei svarbiausias dalykas neišmoktas ir sužlugdytas?

Šaunu, kai yra draugių, su kuriomis įveikėte ilgą kelią. Kai drauge augate ir keičiatės. Nuostabu. Man kartais parašo moterys iš gimtojo miesto, su kuriomis drauge mokėmės, vaikščiojome į žygius, bendravome, ir kurioms dabar artimos mano vertybės. Tai nuostabu. Nors tos draugės, kurios man kitados buvo artimos, pasirinko kitą kelią. Tačiau tai jų pasirinkimas, negaliu jų už tai kaltinti. Be to, kas gali žinoti, kaip bus toliau.

Nepainiokite draugių su vyrais, santykių šeimos viduje ir išorėje. Tai visiškai kiti santykiai, vadinasi, kiti dėsniai, kitos taisyklės ir visiškai skirtingos gyvenimo pamokos. Labai lengva būti gera kažkur ten. Ir kaip sudėtinga kiekvieną dieną išlikti šviesos ir šilumos šaltiniu namuose!

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *