Du moterų elgesio modeliai, kurie geruoju nesibaigs

Mes, moterys, turime „nuostabų“ bruožą: tiesiog stebuklingu būdu sugebame komplikuoti sau gyvenimą, o paskui, kaip pasekmė, ateina nusivylimas ir užsidarymas savyje. Šitą sugebėjimą taikome skirtingose gyvenimo sferose, tačiau šį kartą norėčiau išskirti santykius su vyru. Vieną iš tokių kenksmingų idėjų, kuri gali šauti moterisi į galvą, galima apibūdinti kaip: „Jam su kitomis moterimis nesisekė, o aš įrodysiu, kad su manimi galės būti visiškai kitaip. Aš ne tokia, kaip visos jo gyvenimo moterys“. Ir apsiginklavusios šia idėja, mes pradedame atakuoti žmogų savo neišpasakytu gėriu ir meile.

Pradžiai trumpa pastaba. Esu įsitikinusi, kad nuo mūsų, moterų, priklauso santykiuose tvyranti nuotaika. Kokia kryptimi žengs vyras, irgi didele dalimi priklauso nuo mūsų. Taip pat tiku, kad praktiškai bet kokius santykius galima sugrąžinti į normalią vagą.

Tačiau yra vienas BET. Būdai, kuriais moterys kartais kuria savo „laimę“, atveda vien į neviltį ir apgailestavimus dėl „prarastų“ geriausių gyvenimo metų.

O dabar apie du moteriško elgesio scenarijus santykiuose su vyrais.

Pirmasis scenarijus. „Man nereikalinga jokia pagalba, nei moralinė, nei fizinė, nei materiali. Viso to reikia kitoms, o aš ir pati sugebėsiu viską duoti ir sau, ir vyrui“. Apsiginklavusi šia nuostabiai kilnia idėja, moteris pavirsta nenuilstančia, jokių problemų neturinčia superheroje, kuri viena tempia visą naštą. Ir jeigu santykių pradžioje vyrui dar kils noras parodyti moteriai, kad superherojus yra būtent jis, tai po kelių moters herojiškumo pademonstravimų, vyras numos ranka ir vargu ar kada grįš prie tokių bandymų. O kam? Šita bobelė pati viską gali!

Antras scenarijus. Užsidėti „pozityvo“ kaukę: „aš tapsiu džiaugsmo ir pozityvo šaltiniu, tada jam visada bus lengva ir gera“. Moteris stengiasi atriboti vyrą nuo savo negatyvių emocinių būsenų, šypsosi tada, kai viduje skauda, niekada nekalba apie savo nuoskaudas, jai viskas tinka ir patinka. Ir tik pagalvė žino, kiek išverkta ašarų, kiek būta vilčių, jog ją labiau vertins ir mylės. Vyras dažniausiai jaučia, kad ne viskas gerai ir netgi gali klausinėti apie tai, bet moteriai „viskas normalu“ ir vyras nusiramina, o paskui ir klausinėti nustoja. Ir staiga, kai niekas nelaukė bėdos, moteris pratrūksta ir jis sužino apie save labai daug naujo. Dažniausiai tai atsitinka tada, kai jau nieko nebegalima ištaisyti.

Tokių genialių scenarijų mūsų gražiose galvelėse begalė, tačiau šios dvi tarp mano klienčių pačios populiariausios. Kiekviena jų turi savo istoriją, patirtį, savo skausmus, baimes. Kad susikurtume laimę, reikia pradėti nuo savęs, pašalinti iš galvų visus maršrutus link štai tokios „laimės“, nes visi jie – miražas. Laimės ten jokios nėra, vien nusivylimas.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti