Du žodžiai, kurių geriau niekada nesakyti

„Niekada nesikeisk“. Taip man albume per išleistuves mokykloje parašė vienas klasės draugas. Frazė buvo trumpa ir ganėtinai miela, tačiau tuo pat metu išmušė mane iš vėžių. Nejaugi aš tokia tobula, kad nebereikia keistis? Ir aš, beje, daug metų nuoširdžiai maniau, kad visgi neturiu priežasčių keistis. Kad aš tikrai tokia ideali.

Mano buvęs partneris, kai tik susipažinome ir pradėjome susitikinėti, pasakė man tą patį: „Niekada nesikeisk“. Tik labai įdomu, kodėl gi mes taip kivirčijomės po kelių metų, kodėl jis reikalavo, kad pasikeisčiau ir prisitaikyčiau prie jo. Keista. Argi aš nesilaikiau jo palinkėjimo ir nelikau savimi, nieko savyje nekeisdama? Tik tada, kai išsiskyrėme, supratau, kokie absurdiški šie žodžiai – „niekada nesikeisk“.

Kai žmonės jums sako, kad niekada nesikeistumėte, tai reiškia, kad jiems patinka kažkoks konkretus jūsų bruožas. Ir jiems norisi, kad šį bruožą išsaugotumėte. Žmonės bijo, kad jeigu pakeisite tai, kas jiems taip patiko – savo optimizmą, gerumą, sąžiningumą, ką tik norite – tada dings ir pasikeis tasai asmuo, kuriuo jūs kažkada buvote.

Ir daugelyje situacijoje toks palinkėjimas skamba maloniai. Galų gale tai juk savotiškas komplimentas, tiesa?

Vienintelė tokio palinkėjimo problema slypi tame, kad jūs patys pradedate gyventi svetimą savo gyvenimo versiją, o ne taip, kaip patiems norisi ir reikia.

Šitas palinkėjimas tegu ir maloniai skamba, tačiau iš tikrųjų trukdo jums augti. Ji pajėgi užsmaugti visą jūsų potencialą.

Baigusi su minėtais santykiais, aš pagaliau pirmą kartą ryžausi pasikeisti. Aktyviai užsiėmiau sportu, surizikavai pereiti dirbti į naują kompaniją ir susidomėjau turizmu. Visa ši veikla labai skyrėsi nuo tos, kuria užsiėmiau anksčiau ir iš pradžių buvo baisoka. Iš kitos pusės – pajutau įkvėpimą, atsirado noras mokytis ir pasitikti naujus gyvenimo iššūkius.

Pokyčiai nėra blogis. Mes labai klystame, manydami, kad keistis yra blogai, kadangi nedaug kas nori rizikuoti. Realybėje bet kokios permainos gausina teigiamų įvykių skaičių gyvenime.

Užuot raginę kitus nesikeisti, verčiau darykite priešingai – skatinkite pokyčiams, nes kiekvienas pasikeitimas visada duoda daugiau naudos, negu žalos.

Pokyčių dėka tapau protingesnė, stipresnė, lankstesnė ir atsparesnė. Pokyčiai padėjo suprasti, kuo noriu būti ir mano asmeniniu atveju jie atnešė į gyvenimą vien pozityvą ir pažangą.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…