Galite savimi didžiuotis. Požymiai, kad pasikeitėte

Kai užsiimate saviugda, gyvenime prasideda permainos. Kartais didžiulės ir gluminančios. Jei pastebėsite savo gyvenime šiuos kelis žemiau pateikiamus nekomfortiškus požymius, galite džiaugtis: jūs realiai keičiatės į gerą pusę ir galite visiškai pagrįstai savimi didžiuotis.

Visą laiką uždavinėjate sau ir kitiems klausimus. Jūs žinote, kad jeigu neabejosite savimi ir savo veiksmais, tai taip ir plauksite negalvodami pasroviui, aklai griebdami viską, ką pakiša gyvenimas. O dabar jūs jau aiškiai suprantate, ko norite ir ko nenorite. Jūs norite mąstyti, analizuoti, tobulėti ir siekti pažangos. Ne dėl to, kad visą laiką buvote nepatenkintas savimi. Tiesiog jūs žengiate į priekį, o ne trypčiojate vienoje vietoje.

Turite daugiau kritikų negu draugų. Žmonės nekritikuoja vidutinybių, jie jų paprasčiausiai nepastebi. Jeigu susilaukėte kritikos, dabar jūs jau žinote, kad turite tai, ko neturi patys kritikai. Nelabai, žinoma, malonu, tačiau tokia realybė. Žmonės gali pavydėti jūsų ambicijų, pasitikėjimo, stabilumo – ko tik norite. Jeigu jus koneveikia, reiškia, viską savo gyvenime darote teisingai. Tie, kurių nekritikuoja, apskritai nieko nedaro. Arba, kas dar blogiau – patys kritikuoja veiklius žmones.

Jums neberūpi tai, kas anksčiau turėjo didelę reikšmę. Pripažinti, kad kažkas jums jau nebeturi reikšmės – galingas dalykas. Mes peraugame, išaugame žmones, vietas, daiktus tarsi vaikai drabužius. Ir tame nėra nieko nusikalstamo. Vienintelis nusikaltimas – apsileisti, atsipalaiduoti vardan komforto. Dėl to galite didžiuotis. Jūs jau supratote, kad permainų diskomfortas trunka laikinai, o štai kasdienybė, nuobodulys, pilkuma ir rutina gali tęstis visą gyvenimą.

Jūs labai lengvai tariate žodį “ne”. Proto ribose, savaime aišku. Dabar jūs jau suprantate, kad socialinės funkcijos panašios į transakciją: jūs investuojate pastangas ir energiją ir tikitės gauti mainais kažką vertingo. Žmonės, kurie visada su viskuo sutinka, ilgalaikėje perspektyvoje nieko iš to neišlošia. O jūs pats pasirenkate, kam eikvoti savo laiką ir energiją. Ir suprantate, kad niekam nieko neprivalote. Išties artimi ir brangūs žmonės tai supranta ir jus palaiko.

Jūs laiku suprantate, kad tai skirta ne jums. Jeigu viską priimate asmeniškai daugybę metų iš eilės, galiausiai nuo viso to baisiai pavargstate. O dabar jūs jau suprantate, kad toks elgesys ne tik keistas, bet ir žalingas psichikos būklei bei jūsų gerovei. Suprantate tai ir drąsiai imatės veiklos, kuri kitados atrodė neįmanoma. Jūs pakeitėte savo požiūrį ir dabar operuojate ne kategorijomis “blogai” ir “gerai”, o kategorijomis “tai mano” ir “tai ne mano”. Buvęs partneris? Jis puikus žmogus, tiesiog man netinka. Kuo greičiau pradėsite mąstyti būtent tokiu būdu, tuo mažiau energijos išeikvosite bandymams pritaikyti pasaulį savo reikmėms.

Jūs žinote, kad esate netobulas. Nėra nieko puikesnio, kaip leisti sau būti netobulu žmogumi, t.y. tuo, kuo jūs ir esate iš tikrųjų. Dabar jums labiau patiks “remontuoti” savo pastebėtas silpnybes, o ne demonstruoti aplinkiniams stipriąsias puses. Galite savimi didžiuotis, jūs šauniai padirbėjote ir dabar jau žinote, kad girtis savo privalumais sugeba kiekvienas (pasižiūrėkite į Feisbuką ar Instagramą). O taip pat žinote, kad tikrasis stipraus ir pasitikinčio žmogaus požymis – tai jo siekis tapti geresniu, o ne įrodinėjimas aplinkiniams, koks jis geras.

ŠaltinisNaujienos iš interneto