Generalinis gyvenimo valymas

Į pilną stiklinę vandens nepripilsi. Tai vienas svarbiausių bet kokių permainų principas. Neįmanoma kardinaliai pakeisti gyvenimo ir perrašyti istoriją tame pačiame lape, prieš tai neišnagrinėjus savo patirties bagažo.

Jūsų gyvenimo mozaika visada susidėlios į vieną ir tą patį paveikslą, jei ir toliau naudosite tuos pačius akmenukus, kad ir kaip smarkiai juos sumaišytumėte prieš pradedant dėlioti.

O pradėti savęs naujo kūrimą ir naujos patirties įgijimą reikia nuo senų rezultatų panaikinimo.

Ne tikslų reikia ieškoti, ne vizijas kurti, kuo jūs turėsite tapti po 5 metų, ne savo misijos ir paskirties klausimus nagrinėti – visas šis procesas strigs, užkliuvęs už ankstesnių nuostatų, kurios trukdo ir atima daug energijos.

Pradėti reikia nuo viso to šlamšto, kuris susikaupė gyvenime – fizinio, energetinio ir mentalinio – išmetimo.

Nekontroliuojamas kaupimas veda į du dalykus:

  • Žmogus be paliovos grįžta mintimis į praeitį, gyvenimas tampa nesibaigiančiu dežaviu.
  • Sulėtėja gyvenimo greitis. Tu žvelgi į žmones, kurie suspėja tris kartus daugiau negu tu, ir nesupranti, kaip jiems tai gaunasi. Gyvenimo sėkmė ir potencialo realizacija įmanoma tik prie didelių greičių.

Verta įvesti tvarką visuose trijuose išmatavimuose: praeityje, dabartyje ir, nesistebėkite – ateityje. Taip, jūsų ateitis irgi užversta šiukšlėmis, tos šiukšlės – tai jūsų mintys, apie tai, kokia ta ateitis turėtų būti. Ir visa tai taipogi reikia iškuopti.

Aš siūlyčiau pradėti nuo dabarties. Ji pati pastebimiausia – čia ir dabar. Pilnavertis šio konkretaus momento išvalymas nuo šiukšlių jau galės suteikti pakankamai jėgų ir šviežios energijos, o šito jums dar prireiks.

Svarbiausia – pašalinti iš dienotvarkės visus pakibusius klausimus.

Noriu patikslinti, kad čia nesiūloma iškart nupoliruoti savo dabartį iki blizgesio. Pradžiai pakanka įvesti tvarką ir pašalinti „pakibusias“ problemas, netgi jas visiškai išbraukiant iš sąrašo. Reikia tuos uždavinius arba išbraukti, arba pagaliau pradėti spręsti, jeigu jie pastrigo daugiau kaip porai savaičių. Tai suteiks labai daug naujos energijos.

O dabar detaliau. Kuo artimiausią savaitgalį užsiims tie, kurie realiai nori naujaip tvarkyti gyvenimą:

1. Išmetame šiukšles

Atsikratome visų šiukšlių. Pradžiai – namuose. Išmetame, išdaliname, paaukojame prieglaudai. Tik ne pagal principą „nunešiu į rūsį, kada nors vėliau kam nors atiduosiu“. Atiduodame dabar. Nieko nepaliekame „laukiančių darbų“ sąraše.

Kas yra šiukšlės?

Tai viskas, kuo jūs nesinaudojate. Galima štai taip: viskas, kuo nesinaudojote metus laiko, turi būti pašalinta-išdalinta-parduota-išmesta:

  • Drabužiai, kurių nenešiojate;
  • Didžiuma suvenyrų, išskyrus tuos, kurie išties kuria jaukumą ar yra kažkuo brangūs;
  • Netinkami naudoti indai, technika.

Kuo daugiau gėrybių atkapstysite, tuo geriau. Supraskite, kiekvienas daiktas, absoliučiai kiekvienas – tai jūsų energijos dalelė, žiūrėkite į juos blaiviai ir pasiimkite į savo naują gyvenimą tik tai, ko jame prireiks ir kas teiks džiaugsmą.

Į pilną stiklinę vandens neįpilsi. Jūs patys reguliuojate vandens kiekį. Kiek išpilsite, tiek ir įsipils naujo.

Būsite godus, pagailėsite – tada nesistebėkite, kad didelėms permainoms jūsų gyvenime paprasčiausiai neatsiras vietos.

Žodžiu, generalinis tvarkymasis namuose – tai žaidimas, kurio pavadinimas „Kiek esu pasirengęs įsileisti naujoves į savo gyvenimą?“

Kiek sugebėsite atsisakyti ir išmesti senienų, tiek tos vietos ir atsiras.

Beje, kaslink jūsų erdvių, įskaitant darbo vietą ofise, vasarnamį, automobilį, privatų lėktuvą ir kaslink to, ko ten esama. Nustebinkite kolegas – Įveskite tvarką ant savo stalo.

2. Išmetame failus

Atsikratymas šiukšlėmis – tai tik žiedeliai. Laikas atsikratyti failų! Kiek laiko praleidžiate prie kompiuterio ir internete? Tai irgi jūsų erdvė, tegu ir virtuali.

Mes pripratome sandėliuoti kompiuteryje. Kam išmesti? Kieto disko viskam užteks.

Čia principas lygiai toks pats: apsivalymas – tai energijos išlaisvinimas. Palikite tik tai, kas patinka ir ką branginate. Kam saugoti filmą, kuris nepatiko? Kam laikyti kažkokius senus jau nebeaiškius failus? Visa tai – gabalėlis jūsų. Tempsime visa tai su savimi, suprasdami, kad kuo sunkesnė našta, tuo lėtesnis judėjimas, ar atlaisvinsime vietą kažkam naujam?

Revizija reikalinga ne tik jūsų asmeniniam, bet ir darbiniam kompiuteriui, o taip pat virtualiems akauntams: socialiniams tinklams, tinklaraščiams, tinklapiams.

3. Įvedame tvarką, sudėliojame daiktus į savo vietas, susisteminame failus

Niekada nebuvau griežtos švaros šalininkė, netgi pakankamai ilgai kultivavau kūrybišką betvarkę, maskuodamasi polinkiu į meną.

Dabar galiu pasakyti štai ką: harmoninga tvarka (ne fanatiška, o sisteminga, kai daiktai turi savo vietas) – tai efektyvaus reikalų funkcionavimo garantas, ypač jeigu atėjo laikas didinti gyvenimo tempą. Jums nepavyks perjungti „gyvenimo pavarą“, jei ant darbo stalo ir namuose tvyro chaosas.

4. Filtruojame gaunamą informaciją

Tvarka ir tvarkymasis reikalingi ir jūsų gaunamos informacijos sraute. Apskritai tai maistas jūsų protui, ir nuo jo kokybės priklauso jūsų protinė veikla.

Apsinuodijimas informacija – girdėjote apie tai? Tai labai plačiai išplitęs negalavimas, kuriuo šiandien užsikrėtė labai daug žmonių. Jie skaito internete viską iš eilės, be galo ir be krašto dalinasi didžių žmonių citatomis, visiškai atrofuodami sugebėjimą išgirsti savo pačių širdies balsą.

Informacija turi savybę kauptis, ji niekur nedingsta iš mūsų pasąmonės, dėl to ją būtina kruopščiai filtruoti. Įsileisti tik tai, kas vertinga ir iškart pradėti realizaciją – tada ji mus kažko išmoko ir mus patobulina. O priešingu atveju ji užteršia kanalus ir sukuria galingą informacinį triukšmą. Tai skatina daryti klaidas, tai neleidžia išgirsti savo širdies.

Dėl to jau šiandien rekomenduojama padaryti štai ką:

  1. Išvalyti savo draugų juostą. Pašalinti tuos draugus iš socialinių tinklų, kurie su jumis nerezonuoja, neįkvepia jūsų.
  2. Išvalyti savo naujienų srautus. Pašalinti iš ten tuos žmones, kurių publikuojamos naujienos erzina. Ir ypač tuos, kurie skelbia negatyvą.
  3. Apsispręskite dėl tinklapių, kuriuos ruošiatės skaityti.

Mano pagrindinis principas, kaip nustatyti asmeniškai sau konkretaus resurso vertingumą – tai jausmas širdyje. Kai kažką skaitote, viduje jaučiate atitinkamus jausmus, norisi imtis kažkokių veiksmų ir t.t.

Ir jokiais būdais negalima veikti pagal principą „Mane pridėjo į draugus, tai ir aš jį pridėsiu ir toliau skaitysiu tą žmogų“. Ne, tai turi būti rinkinys tik tų resursų, kurie džiugina konkrečiai mus. Ir tą rinkinį taip pat reikia reguliariai pravalyti ir papildyti naujais resursais.

5. Užbaigiame nebaigtus darbus arba juos panaikiname

Svarbu užbaigti visus reikalus iš „laukiančių“ sąrašo: arba pakeisti jų statusą į „pradėti ir vykdomi“ ir realiai jais užsiimti, arba išvis išbraukti ir panaikinti. Geriau apsispręsti, kad šiame etape reikalas panaikinamas ir aš juo daugiau neužsiimu, negu toliau tempti tą naštą ant pečių. Jūs turite savo viduje pajausti, kad visi jūsų reikalai sutvarkyti, einamieji procesai įtraukti į grafiką, pakibusių klausimų nebeliko.

Ir pabaigai. Generalinio savo dabarties valymo procesą sudaro du esminiai momentai: visų šiukšlių atsikratymas visuose lygmenyse, ir visų reikalų, įskaitant gaunamą informaciją, sutvarkymas.

Suderinkite savo kanalus taip, kad gautumėte tik kokybišką, naudingą informaciją nuosaikiais kiekiais, ir pamatysite, kaip pasikeis jūsų pasaulis.

Sukurti save iš naujo galima tik tuo atveju, jeigu suprantate, kad seniau įgyta patirtis jums daugiau ne patarėja.

O dabar – kuoptis ir tvarkytis!

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Apie labai moterišką konfliktų sprendimo būdą Kalbuosi su drauge. Ji pasakoja, kaip jos vyras vėl priėmė neteisingą (jos manymu) sprendimą. Ir svarbiausia – „pasitaręs“ su ja. „Tartis su mano vyru...
Skyrybų pasekmės įvairaus amžiaus vaikams Vaikams, kurie paskui tampa suaugusiais... Skyrybų įtakos vaikams laipsnis priklauso nuo vaiko amžiaus, jo emocinio brandumo ir protinių sugebėjimų. ...
Problemų sprendimas "Kad atpalaiduotum vieną raumenį, reikia įtempti kitą". Gyvenime šis principas irgi veikia. Jeigu iškilo problemų šeimoje ir niekaip negalite jų išspr...
Žingsniai krizei įveikti Užgriuvo krizė. Štai ji - stovi priešais mus, žvelgia į akis. Nuo jos žvilgsnio viduje viskas sustingsta iš baimės, pamažu pradeda kilti panika. Taip ...
Įpročiai Kaip dažnai dienos bėgyje mes automatiškai atliekame įprastus veiksmus, nesusimąstydami apie juos nė akimirkai? Atrodytų, visi jie labai paprasti ir n...
Skandalai Tikriausiai kiekvienas žmogus mūsų planetoje bent kartą gyvenime svajojo turėti santykius be konfliktų ir skandalų. Kai kurie žmonės, nuoširdžiai veng...
Žaidimai, kuriuos žaidžia mūsų protas Būčiau laimingesnis, jei tektų mažiau dirbti Protas dažnai griebiasi šio argumento, mes įsivaizduojame gyvenimą, kupiną pramogų ir apsigauname, manyd...
Šiais metais paleisk visus, kurie nepasirengę tavę... Tai sudėtingiausias dalykas, kurį teks padaryti ir pats svarbiausias: liaukis dalinti meilę tiems, kurie nepasirengę tavęs mylėti. Liaukis rimtai ben...
Vieni gauna viską, kitiems nelieka nieko. Kodėl? Yra žmonių, kurie neypatingai stengiasi, tačiau gauna viską - ištikimus draugus, gerą darbą, stiprią sveikatą, maišą pinigų. Ir esate jūs - amžinas ne...
Atidėto gyvenimo sindromas "Va, kai užaugsiu, tada prasidės tikrasis gyvenimas". - tokias frazes ir įvairius jų variantus girdžiu vos ne kasdien iš žmonių, kurie ruošiasi gyvent...
Atmosfera namuose Krizė šeimoje - kaip laivas, užplaukęs ant rifų. Tarpusavio nesupratimas, sudužusios viltys. Kaip išgelbėti tai, ką dar vakar laikėte viso gyvenimo pr...
Šiek tiek faktų apie smegenis Žmogaus smegenys turi milžinišką potencialą, kur kas didesnį, negu mes manome. Jas galima treniruoti, galima priversti veikti kitaip. O tai, savo ruož...
Barniai vaikų akivaizdoje ir jų pasekmės Nebūna santykių be barnių, jie neišvengiami, kai kyla konfliktas ir reikia ieškoti sprendimo. Tačiau negalima leisti, kad ginčai pavirstų skandalais i...
Kodėl aukojamės ir kaip to atsikratyti? Mes labai dažnai pamirštame save. Ypač tai aktualu jauniems tėvams - viską geriausia vaikams. Tokie paprasti norai kaip pamirkti vonioje, suvalgyti ka...
Kodėl mėgstame neapkęsti Kaip būtų puiku vieną rytą pabusti ir suprasti, kad visos problemos su vyru išnyko. Daugiau nebereikia ginčytis, kritikuoti ir organizuoti nekalbadien...
Tamsioji ir mažai aptariama empatijos pusė Empatija - tai sugebėjimas pasijausti kito žmogaus kailyje, suprasti, ką jis galvoja ir jaučia. Empatas - tai žmogus, sugebantis rezonuoti su kitais ž...
Keli patarimai gyvenimui pagerinti Kartą manęs paprašė duoti kelis patarimus moterimis, kurios susipainiojo savyje ar atsidūrė ant skyybų ribos, ar tiesiog nejaučia laimės, įklimpusios ...
Kam reikalingi nesėkmių periodai Dar vakar viskas buvo gerai, pasaulis meiliai tau šypsojosi. Ir staiga tarsi tamsūs debesys saulę užstojo. Viskas pasikeitė. Iš visų pusių pasipylė ne...
Atspėk, kaip man padėti Kodėl būtent metams baigiantis ar prieš dideles šventes paaštrėja visos tos būsenos - liūdesys, nusiminimas, nerimo jausmas? Tikriausiai, be visų kitų...
Kas trukdo būti objektyviems Kognityvūs iškraipymai - tai sistemingos klaidos žmogaus mąstyme, savotiški loginiai spąstai. Tam tikrose situacijose mes linkę elgtis pagal iracional...
Psichologiškai brandžios asmenybės požymiai Būtina suprasti, kad kalba eina apie pakankamai lankstų brandžios asmenybės modelį, kuris gali turėti skirtingus požymių rinkinius. Dėl to siūlai pana...
Dauguma žmonių taip ir liks vidutinybėmis Pilkumas standartiškumas traukia pernelyg stipriai, dauguma žmonių niekada neatsikratys šios traukos. Dauguma protų aplink mus - pakankamai skurdūs. ...
Kančias kelia pasipriešinimas realybei Gyvenime kartais pasitaiko sudėtingų situacijų. Vieni stengiasi kovoti su problemomis, kiti prisitaiko, treti užsisklendžia savyje ir įsmunka į depres...
Įpročiai žmogaus gyvenime Šie įpročiai giliai įsišaknijo mūsų asmenybėje, jie tapo mūsų dalimi ir valdo mūsų gyvenimą, diktuoja požiūrį į pasaulį ir lemia reakcijas į viską, ka...
Kaip pritraukiame žmones ir įvykius Kiekvienas esame išbandęs traukos dėsnį - ar tai būtų fizika, ar energetika. Tačiau mes linkę labiau tikėti likimu ar pasisekimu, nei faktu, kad patys...