Gimnastika smegenų vingiams

Bandėte valyti dantis kaire ranka arba vaikščioti bute užmerktomis akimis? Ne dėl pramogos. Darydami įprastus dalykus netikėtu būdu, treniruojame savo smegenis. Jau daugiau nei dešimt metų visame pasaulyje populiari viena paprasta, tačiau efektyvi smegenų treniravimo metodika – neurobika.

Protinę gimnastiką sukūrė du amerikiečiai – neurobiologas Lorensas Kacas ir rašytojas Menningas Rubinas. Jie rėmėsi žinomu faktu: kai mes diena iš dienos darome vieną ir tą patį darbą, tampa sunkiau susikoncentruoti ties naujais dalykais – atmintis silpnėja, dėmesio koncentracija silpsta. Mūsų protiniai sugebėjimai mažėja, kadangi jungtis tarp nervinių galvos smegenų ląstelių prastėja.

Anksčiau buvo manoma, kad smegenų ląstelės neatsikuria, tačiau dabar ši nuomonė paneigta. Pasirodo, nervines ląsteles, o taip pat galvos smegenų ląsteles galima atkurti reguliarių proto treniruočių dėka. Būtent dėl to ir buvo sukurta neurobika.

Norint treniruoti smegenis ir palaikyti jas darbinės būsenos, reikia nuolat jas stebinti, versti dirbti visaip. Būtent čia slypi neurobikos esmė: laužyti įprastą įvykių eigą, įnešti naujumo į viską, ką paprastai darote per dienų dienas automatiškai ir nesusimąstydami. Juk būtent netikėtumai stimuliuoja smegenis, dėmesį ir atmintį.

Daryti pratimus atminčiai gerinti ir intelektualiniams sugebėjimams vystyti galima ir reikia esant bet kokio amžiaus. O maloniausia tai, kad treniruotis galima bet kokiu metu ir bet kokioje aplinkoje: namie, keliaujant į darbą, pietų pertaukos metu, stovint prie viryklės ir net maudantis.

Pratimai kiekvienai dienai

Allegro – adagio

Šį pratimą galima atlikti išeiginę dieną. Jei paprastai tvarkotės ir gaminate maistą lėtai, pasistenkite du sykius pagreitinti tempą. Jei jūs – cholerikas, pasistenkite viską daryti lėtai. Įsijunkite atitinkamą muziką.

Čiuopkite pinigus

Išmokite atskirti skirtingo nominalo monetas tik pirštais. Šis užsiėmimas puikiai padeda trumpinti laiką, kai jūs ko nors laukiate.

Keičiame pusrutulius

Valykite dantis, užseginėkite marškinių sagas, spausdinkite kompiuterio klaviatūra kaire ranka (jei esate kairiarankis – tuomet dešine). Taip aktyvuojama dešiniojo pusrutulio motorinė žievė. Tai palankiai veikia kūrybinius sugebėjimus ir nestandartinį mąstymą.

Virstame šikšnosparniu

Savo bute, kurį gerai žinote, vaikščiokite užmerktomis akimis. Taip įjungsite sensorines smegenų sritis, kurios paprastai mažai arba visai neveikia. Tai taip pat yra gera smegenų neuronų gimnastika.

Gimstame iš naujo

Nebijokite keisti stiliaus. Dėvėkite naujus neįprastus drabužius, išbandykite naują makiažą, eksperimentuokite su plaukų spalva ir šukuosena.  Žmogus kitaip jaučia save, pasimatavęs naują įvaizdį. Prisiminkite, kad ir „švarko efektą“ vyrams arba „aukštų kulniukų“ moterims. Kartu su nauja savijauta ateis ir naujas mąstymo būdas.

Keičiame koordinačių sistemą

Eikite arba važiuokite į darbą neįprastais maršrutais, tegu net jei naujasis kelias yra ilgesnis. Vaikščiokite po muziejus ir parodas, daugiau keliaukite, kiekvienas atostogas praleiskite naujoje vietoje. Taip vystosi erdvinė atmintis.

Vejame šalin rutiną

Dažniau keiskite interjerą bute ir biure, kas savaitę perstatykite daiktus ant darbo stalo. Atnaujinkite kompiuterio darbastalio paveikslėlį. Ruoškite namie naujus patiekalus ir ragaukite naujus patiekalus restoranuose. Eksperimentuokite su parfumerija. Taip aktyvuojamos juslės. Naujovės stimuliuoja sensorinius smegenų kanalus, gerinama asociatyvinė atmintis.

Mokomės retorikos

Net į banalius klausimus „kaip reikalai?“, „kas naujo?“ stenkitės atsakyti nebanaliai. Atsisakykite stereotipų, tuščių, nieko nesakančių frazių, kaskart sugalvokite naujų atsakymų. Prisiminkite anekdotus, sugalvokite naujų pokštų ir būtinai dalinkitės jais su pažįstamais – taip stimuliuojamas kairysis pusrutulis.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *