Greičiau nei pasas amžių išduodantys kūno pokyčiai

Originalas

Straipsnyje brightside.me surinkti 10 laikui bėgant atsirandančių kūno pokyčių ir patarimų, kaip į juos reaguoti ir toliau komfortiškai gyventi.

1. Dantys tampa mažiau jautrūs

Bėgant metams mūsų dantys tampa mažiau jautrūs karštam ir šaltam maistui. Iš pirmo žvilgsnio skamba patraukliai, bet iš tiesų dėl to gali kilti problemų. Amerikos odontologų asociacijos duomenimis, senstant dantų nervai gali susitraukti, todėl ir sumažėja jautrumas. Jei taip nutinka, žmonės nejaučia, kad dantyse atsirado skylių ir kt. problemų.

2. Padidėja nosis

Dažniausiai sulaukus 18 m. kūnas nustoja augti, bet kai kurios kūno dalys, kaip antai, nosis, auga visą gyvenimą. Tai vyksta dėl nosį sudarančių minkštųjų audinių, raumenų ir kremzlės pokyčių. Priešingai nei kaulas, kremzlė ir toliau auga. Nuo 50 m. augimo procesas paspartėja ir išlieka spartesnis apie 60 metų. Be to, senstant dažnai nukamba nosies galiukas.

3. Susiaurėja klubai

Senstant ląstelėse mažėja skysčio, todėl regimai keičiasi kūnas. Moters plonas liemuo ir platūs klubai virsta plačiu liemeniu ir siaurais klubais. Vyrams senstant mažėja testosterono, tai veikia riebalų pasiskirstymą ir dėl to mažėja skirtumas tarp klubų ir tarp liemens.

4. Sutrumpėja blakstienos

Netinkama blakstienų priežiūra, skydliaukės veiklos sutrikimai, alergijos – šie veiksniai dažniausiai turi įtakos blakstienų ilgiui ir storiui. Senstant blakstienos neišvengiamai pasikeičia. Kelių tyrimų duomenimis, 44 proc. vyrų ir moterų pastebi, kad bėgant blakstienos tapo trumpesnės ir plonesnės.

5. Stiprėja libido

Artėjant menopauzei, hormonai darosi vis nestabilesni. Mokslininkų teigimu, tai – gamtos gudrybė, kuri didina moterų šansus pastoti (reprodukcinė funkcija stiprėja, didėja ir libido). Psichologai teigia, kad sulaukusios 40 m., moterys seksualiai išsilaisvina, nes jų gyvenimas jau subalansuotas – vaikai paauginti, karjera stabili.

6. Padidėja pėdos

Ortopedai teigia, kad mūsų pėdos darosi plokštesnės, taigi platesnės ir ilgesnės. Taip yra todėl, kad su amžiumi silpnėja raiščiai ir sausgyslės. Dėl šios priežasties žmonės pradeda pirkti didesnius batus, nei pirkdavo anksčiau.

7. Išnyksta strazdanos

Įprastai šviesios odos ir rausvų plaukų žmonės yra strazdanoti. Strazdanos išryškėja vaikystėje arba jaunystėje. Ekspertų teigimu, bėgant metams strazdanos dalinai ar visiškai išnyksta.

8. Pasikeičia pirštų atspaudai

Daugybę metu viso pasaulio kriminologai tikėjo, kad žmonių pirštų atspaudai nesikeičia. Tačiau 2015 m. mokslininkai atliko eksperimentą – išanalizavo 15 000 žmonių pirštų atspaudus ir padarė išvadą, kad linijas ant pirštų gal pakeisti ne tik sužalojimai, bet ir amžius.

9. Keičiasi spalvų suvokimas

Daugelis žmonių pastebi, kad sendami ima kitaip matyti spalvas. Amerikiečių mokslininkai pakvietė dalyvauti tyrime 900-us 58–102 m. žmones. Jie padarė išvadą, kad senstant ant akių susidaro tarsi gelsvas filtras, todėl darosi sunkiau atskirti mėlyną nuo violetinės arba žalią ir geltoną.

10. Keičiasi maisto pomėgiai

Bėgant metams mūsų skonio receptoriai liežuvyje darosi mažiau jautrūs. Pasak ekspertų, tai keičia ir maisto skonių jautimą. Būtent dėl šios priežasties kartais jaunystėje nemėgti produktai vėliau pasidaro skanūs. Moterų maisto pomėgiai dažniausiai pasikeičia po 50 m., o vyrų – po 60 m. Beje, tyrimų duomenimis, mėgstamiausiais „suaugusių“ žmonių produktais tampa ožkos sūris, marinuoti agurkėliai ir pupelės.

Ir vis tik bėgantys metai padovanoja puikų dalyką – laimės pojūtį.

Nepaisant visų išvardintų pokyčių, vyresnio amžiaus žmonės jaučiasi laimingesni. San Diego universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kuriame dalyvavo apie 1 000-is 50–99 m. amžiaus vyrų ir moterų. Paaiškėjo, kad vyresni žmonės įvairias problemas vertina pozityviau nusiteikę nei jaunesni žmonės.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…