Gyvenimas kaip sprendimas

Kiekvieną dieną priimame sprendimus ir renkamės. Dar būdami vaikais, rinkomės ir sprendėme, suvalgyti saldainį ar ne, prisipažinti tėvams, ar nutylėti, eiti į mokyklą, ar pasprukti iš pamokų. Sulig amžiumi sprendimų pagausėjo, jie tapo kur kas sudėtingesni.

Visas mūsų gyvenimas – tai sprendimų suma. Pradedant sprendimu, eiti į darbą pėstute ar važiuoti autobusu, lipti laiptais, ar važiuoti liftu, eiti namo po darbo laiku, ar pasilikti ir užbaigti darbą. Nuo kiekvieno smulkaus sprendimo priklauso tolimesnė įvykių eiga. Tokie maži sprendimai kaip didelio konstruktoriaus detalės susidėlioja į schemas ir modelius, iš kurių ir susideda diena. O diena po dienos – štai jums ir gyvenimas.

Mes net nesusimąstome, kad vienas ar kitas sprendimas gali kardinaliai pakeisti dabar susiklosčiusias aplinkybes, mūsų vietą sociume ir netgi požiūrį į pasaulį.

Priėmus neatsargų sprendimą, galima pradėti kitaip galvoti, o tai reiškia, kad ir kitaip elgtis, juk kaip žmogus mąsto, taip jis ir veikia.

Klausimas, kaip priimti sprendimą, dėl kurio paskui netektų gailėtis, kankino tikriausiai visus ir tikrai ne vieną kartą. Aš pati patarčiau atkreipti dėmesį į štai ką.

Pirma. Vartodami žodį “gailėtis”, mes paprasčiausiai bandome pasiteisinti dėl neteisingo sprendimo. Šitaip mes patys save baudžiame psichologiškai, atseit, neteisingai pasielgėme konkrečioje situacijoje.

Antra. Realybėje nėra nei teisingų, nei neteisingų sprendimų, yra tik priimtas sprendimas ir jo pasekmės.

Priimdami kokį nors sprendimą, mes, žinoma, tikimės geriausio, pasirinkdami geriausią universitetą, geriausią darbą ir, pagaliau, geriausią partnerį. Tačiau kas gali žinoti, kas yra geriausia? Kas žino, kur to geriausio ieškoti? Tikriausiai, niekas.

Tai kaip gi teisingai pasirinkti ir teisingai nuspręsti?

Kai kurie žmonės vengia atsakomybės ir leidžia priimti sprendimus kitiems – tėvams, draugams, partneriams. Už tokio elgesio slepiasi banali baimė, atseit, čia jie dėl visko kalti, o ne aš. Bet netgi jei sprendimus daro kiti – tai vis tiek jūsų pasirinkimas. Jūs pats leidote kitiems spręsti už jus. Dėl to tiesiog priimkite faktą, kad viskas, kas vyksta jūsų gyvenime – tai jūsų pasirinkimo rezultatas. Jūs pats pasirinkote ir nusprendėte kaip ir ką galvoti, veikti, su kuo bendrauti.

Kai kuriems artimas išsireiškimas “Iš klaidų mokomės”. Ką gi, iš dalies jie teisūs, tačiau iš klaidų mokosi nedaugelis, o dauguma ir toliau daro vienas ir tas pačias klaidas, renkasi vienus ir tuos pačius neperspektyvius santykius, priima klaidingus sprendimus, o paskui skundžiasi neteisingu gyvenimu. Ką jiems reikėtų daryti? Analizuoti gyvenimą, ieškoti dėsningumų, keisti mąstymo būdą.

Už jus tikrai niekas nenuspręs ir nepadarys. Laikas prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir ateitį. Tik jūs pats sprendžiate, būti laimingu ar nelaimingu, turtingu ar vargšu, vienišu ar turinčiu šeimą, vidutinybe ar asmenybe.

Priimdami kokį nors sprendimą, vadovaukitės vidiniu balsu, intuicija. Nebijokite įsiklausyti į save, užduoti sau pačiam klausimą, kaip pasielgti, kokį sprendimą priimti, ką pasirinkti. Jūsų viduje yra visų jūsų problemų sprendimai. Įsiklausykite į vidinį balsą, širdies balsą. Iš pradžių jis bus kaip vos girdimas kuždesys, tačiau kuo dažniau į jį kreipsitės, tuo tvirčiau jis skambės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…