Gyvenimas, kurį verta gyventi

Jūs patys rašote savo gyvenimo istoriją ar leidžiate kitiems žmonėms ir aplinkybėms ją rašyti vietoje jūsų? Galite net pats nesuvokti, kad jus kažkas kitas veda per gyvenimą. Tačiau yra tam tikrų požymių, bylojančių, kad savo gyvenimo nevaldote ir nekontroliuojate.

Nemėgstate savo darbo. Galbūt užsiimate veikla, kuri lengvesnė ir saugesnė už tą, apie kurią visada svajojote. Arba dar blogiau – dirbate dėl to, kad to reikalauja šeima ir kiti aplinkiniai.

Gyvenate nuo atlyginimo iki atlyginimo. Problema čia dažniausiai slypi ne piniguose, o prioritetuose. Nuosavybė, kurią turite, jau seniai jus užvaldė.

Jaučiate pareigą daryti tai, ko nenorite. Visų pirma jaučiatės įsipareigoję pačiam sau. Tačiau žmogus negali išgelbėti viso pasaulio, jeigu gelbėti reikia jį patį.

Kontroliuoti savo gyvenimą nėra paprasta. Prieš tai reikia išsivaduoti nuo begalės prietarų. Iš pradžių tokia laisvė gali bauginti ir teikti skausmą, dėl to tik labai nedaug žmonių imasi šio darbo. Kur kas paprasčiau laikytis visuotinai priimtų normų, netgi jei jos neleidžia jums realizuotis.

Pateikiame kelias taisykles, kurios galbūt padės susikurti gyvenimą, kurį išties verta gyventi.

Pirmoji. Niekada neleiskite, kad kiti nurodinėtų, kaip jums gyventi. Nei tėvams, nei antrai puselei, nei vaikams. Valdydami savo gyvenimą, jūs galite leisti įsikišti kitiems žmonėms, tačiau galutinį sprendimą visada priimate pats. Tai reiškia, kad profesiją, santykius su žmonėmis, religiją, gyvenimo stilių ir visa kitą renkatės pats ir niekas kitas.

Šita taisyklė ypač aktuali tada, kai apninka įvairios abejonės. Neleiskite abejonėms tapti jūsų silpnybe, kuria pasinaudos kiti žmonės. Nelabai žinote, ko norite iš gyvenimo? Pasitaiko. Ir tai visiškai nereiškia, kad reikia sėdėti sudėjus rankas, leidžiant kitiems žmonėms už jus spręsti.

Antroji. Neprisiriškite prie daiktų. Pasaulis užverstas įvairiu šlamštu. Neleiskite šlamštui užgriozdinti kelio link kažko jums svarbaus. Prisirišę prie daiktų, nustojate kontroliuoti gyvenimą. Užduokite sau klausimą: jei norint pasiekti svajonę, rytoj teks atsisakyti 60% užgyventų daiktų – ar galėsite be problemų tai padaryti? Jeigu abejojate ir svyruojate, gali būti, kad nesate pajėgus kontroliuoti savo gyvenimo, nes didžiąją gyvenimo dalį kontroliuoja daiktai. Tiksliau, prisirišimas prie jų.

Trečioji. Turėkite pinigų ir neleiskite, kad pinigai turėtų jus. Pinigai – tai priemonė, kurios pagalba galima tvarkyti gyvenimą. Galite panaudoti pinigus komfortui užsitikrinti, išsilavinimui įgyti, kvalifikacijai pakelti. Bet jeigu gyvenate nuo algos iki algos, reiškia, pinigai valdo jus.

Štai keli tikslai, kuriuos galima išsikelti, norint išmokti valdyti pinigus:

  • Nusistatykite apytikrę metinę išlaidų sumą;
  • Turite išleisti mažiau nei uždirbate;
  • Turite sugebėti, esant reikalui, žymiai sumažinti išlaidas.

Finansinė laisvė nereiškia, kad galėsite nusipirkti viską, ko norite ar gyvensite prabangoje. Finansinė laisvė ateina tada, kai pinigai tampa įrankiu, kurio pagalba galima tvarkyti gyvenimą, o ne gyvenimo trukdžiu.

Ketvirtoji. Santykiai su kitais žmonėmis. Ar pažįstate žmonių, kurie nepakelia vienatvės? Jie atsikrato vienų netinkamų santykių, kad tuojau pat pradėtų kitus, lygiai tokius pat niekam tikusius. Kodėl? Todėl, kad jie serga priklausomybe nuo kitų žmonių. Negali gyventi be emocinio o gal ir finansinio palaikymo. Tačiau bet kokiuose santykiuose reikia išlikti asmenybe. Tai reiškia, kad galite džiaugtis santykiais, tačiau nepaverčiate jų vieninteliu gyvenimo tikslu ir prasme. Jūsų gyvenimo tikslai turi būti suformuluoti, esant tokiai galimybei, dar prieš pradedant konkrečius santykius. Ir kai tai padarote, santykiai tampa dar tvirtesniais ir artimesniais, kadangi juose nėra vietos pavydui ar savininkiškumui.

Penktoji. Niekada nekeiskite savo nuomonės, keičiantis kitų žmonių nuomonėms. Galite žmonėms išdalinti maistą, tačiau virškina tą maistą patys žmonės. Valdyti gyvenimą – reiškia, būti savo pažiūrų šeimininku. Tai reiškia niekada nepritarti kokiai nors nuomonei, prieš tai jos neapgalvojus ir nenusprendus, ar jums ji išties panaši į tiesą. Į viską gyvenime reikia žiūrėti kritiškai. Aplinkui begalė neapgalvotų minčių ir idėjų, kurias bandoma kalte įkalti jums į galvą. Gaila, bet neretai taip ir atsitinka.

Šeštoji. Visko, ko jums trūksta, galima išmokti. Niekada negalvokite, kad esama dalykų, kuriems jūs nepajėgūs. Žmonės turbūt ne vieną kartą sakė, kad jums trūksta proto, valios, fizinės jėgos ar charizmos, kad nuveiktumėte kažką verto. Nekreipkite į tai dėmesio. O gal ir pats apgailestavote, kad trūksta gabumų? Nekreipkite dėmesio ir į save. Tegu pagrindine nuostata tampa idėja, kad bet kokį bruožą galima išsiugdyti. Pavyzdžiui, aš vaikystėje buvau drovus ir savyje užsisklendęs vaikas. Dabar draugai mane apibūdina kaip labai atvirą asmenybę, kuri nebijo susitikti su naujais žmonėmis. Ir jie didžiuojasi mano sugebėjimu kalbėti didelėms auditorijoms. Pradėkite nuo tos pačios idėjos: negalima sužinoti savo talentų iki to laiko, kol kažko neišmoksite.

Septintoji. Tikslas formuojasi atsižvelgiant į sugebėjimus. Tikslas – tai sugebėjimas ugdyti savo kūrybines jėgas ir perduoti jas pasauliui. Galime pasirinkti pačius įvairiausius realizavimo būdus, tačiau tikslas vienas ir tas pats. Galite būti vadybininkas, įvaldęs meną bendrauti su žmonėmis. Arba programuotojas, kuriantis savoje veiklos sferoje. Arba verslininkas, tobulinantis verslo meną. Nesijaudinkite, jei vis dar neradote sau priimtino realizacijos būdo. Anksčiau ar vėliau pajausite gyvenimo tikslą ir pagaliau suprasite, kad tai būtent jis. Tuo patikėję, tapsite savo gyvenimo šeimininku.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…