Gyvenimas nuo švaraus lapo

Žvilgtelėjau šiandien pro langą, o ten – balta, balta. Pasnigo. Baltas užtiesalas. Balta drobė. Švarus lapas. Ir susimąsčiau: o ką reiškia pradėti gyvenimą iš naujo, pradėti nuo švaraus lapo? Kaip mes tai suprantame? Visiškai nubraukti praeitį, užmiršti, išdeginti savyje… Argi tai įmanoma?

Visiškai paneigti save, nugyventus metus, įgytą patirtį, požiūrį į gyvenimą, žmones, save, pasaulio sąrangą.

Tikriausiai taip nebūna. Netgi po sniegu kai kur lieka žaliuoti žolės lopinėliai, išlieka spalvingi rudeniniai lapai ir pėdsakai, kuriuos paliko žmonės, gyvūnai, mašinos. Ir jie egzistuoja. Į juos galima užmerkti akis, neigti, kad jų esama. Tačiau realybės tai nepakeis.

Kad ir ką bedarytume, praeitis liks su mumis. Pakeisti jos neįmanoma. Tačiau galima iš naujo permąstyti, pasidaryti išvadas ir pasiimti iš ten viską, kas buvo geriausio.

Juk ten, praeityje, būta ir laimingu akimirkų, netgi ištisų valandų, dienų, savaičių, į kurias sugrįždami, pasisemiame energijos, gyvybinių jėgų ir išminties. Tie momentai padeda mums kurti ateitį.

Jeigu praeitis trukdo gyventi dabar, ją galima transformuoti, perrašyti ir pergyventi kitaip.

Gyvenimas nuo švaraus lapo – kai atsikratai senų, atgyvenusių mąstymo ir elgesio šablonų, stereotipų, neefektyvių ir kenksmingų įpročių. Tai sąmoningi veiksmai, priimto sprendimo rezultatai, o ne gyvenimiškos katastrofos ar asmeninės tragedijos pasekmės.

Gyventi nuo švaraus lapo – tai kitaip, naujai mąstyti, jausti atsakomybę už savo gyvenimą ir už tuos, kurie greta tavęs, už sveikatą, karjerą, santykius.

Gyventi nuo švaraus lapo – tai gyventi savo gyvenimą, tačiau kitaip. Aš pats sprendžiu, kaip norėčiau pakeisti gyvenimą. Ir pats tai darau.

Pradėti gyvenimą nuo švaraus lapo niekada ne vėlu. Padaryti tai galima bet kokiame amžiuje ir turint bet kokį socialinį statusą, bet kuriuo momentu, neatidėliojant ateinančiam pirmadieniui ar pirmai sekančio mėnesio dienai.

Pats geriausias laikas tai padaryti – dabar.

Jeigu nusprendėte keistis, pagalvokite, kokioje gyvenimo sferoje ir ką konkrečiai norite pakeisti. Nereikia iškart pulti perdarinėti viso gyvenimo, taip galima visiškai prarasti savąjį „Aš“ ir net nepastebėti šito. Pasirinkite reikalingą kryptį ir pirmyn, darbuokitės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

20 dalykų, kuriuos būtina padaryti, kol esate jauni

Originalas Vaikystėje laikas eina lėtai: atrodo, kad viskas dar priešaky, o gyvenimas bus amžinas. Ir kuo mes vyresni, tuo greičiau lekia savaitės, dienos, valandos… Daugelis iš mūsų tik bėgant metams suprantame, kaip svarbu priimti savo trūkumus, mylėti ir save, ir artimuosius, rinktis tai, kas daro mus laimingus, kovoti už tai,…

Džiaugsmas džiaugsmui nelygu, bet visada galime pasirinkti stipresnį

Originalas Sakoma, kad išankstinis džiaugsmas – gražiausias. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Po tyrimų mokslininkai padarė išvadą: priklausomai nuo to, ko laukiame. Paradoksas, bet išankstinis džiaugsmas laikomas gražiausiu džiaugsmu apskritai. Tas laukimas būna stipresnis už patį malonų įvykį. Kita vertus, žmonėms būdingas nekantrumas. Mes nemėgstame laukti, nesvarbu, ar trokštame…

Ko neturi būti jūsų miegamajame

Originalas Tobula miego oazė reikalauja vos kelių nedidelių dalykų: miegamajame turėtų būti vėsu, tamsu ir tylu. Jame turėtumėte jaustis lyg užuovėjoje nuo viso pasaulio triukšmo ir beprotybės. Būtent dėl to į šį miegui skirtą kambarį nederėtų neštis tam tikrų dalykų, kurie ne tik neleis užmigti, bet ir nepadės gerai išsimiegoti,…

Byrančią santuoką išgelbėti padėjo vienas paprastas klausimas

Originalas Šeimyninis gyvenimas ne visuomet būna rožėmis klotas. Dažna pora išgyvena ne tik trumpalaikes, bet ir metų metus trunkančias santykių krizes. Tačiau dviejų žmonių noras būti kartu yra stipresnis už bet kokias negandas. Tuo įsitikino ir amerikiečių rašytojas Richardas Paulas Evansas (52 m.). Jis rado paprastą, tačiau veiksmingą būdą išgelbėti…

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…