Gyventi dabartimi

Kai gyvenate dabartimi, suprantate, kas dabar su jumis vyksta, ką šiuo konkrečiu momentu darote, ką jaučiate ir galvojate. Suvokiate savo mintis ir nukreipiate jas šiuo metu aktualia kryptimi. Matote situaciją tokia, kokia ji yra iš tikrųjų, be pagražinimų ar iškraipymų. Šitaip gyvendami įgyjate sugebėjimą lengvai atlikti bet kokius veiksmus šiuo konkrečiu metu. Matote dalykus tokiais, kokie jie yra, jūsų neklaidina pyktis, baimė, prisirišimai ar troškimai.

Panagrinėkite savo mintis, kurios ateina į galvą, kokios jos? Analizuojate praeitį? Gailitės dėl kažkokio įvykio ar neteisingo elgesio? Galbūt mąstote apie tai, kaip galėjo susiklostyti gyvenimas, jei būtumėte pasielgę kitaip? Jeigu jūsų santykiai praeityje buvo puikūs ir pozityvūs, tai ir apie būsimus santykius mąstysite taip pat. O jeigu praeities patirtis negatyvi, tai ateitį įsivaizduosite negatyviai. Jūsų gyvenimą valdo praeitis.

Gyvendami praeitimi ar apgailestavimais, leidžiate praeičiai kontroliuoti dabartį. Pastoviai galvodami apie praeitį, gyvenate vakarykščia diena ir neleidžiate pokyčiams ateiti į gyvenimą. Tai, žinoma, nereiškia, kad reikia viską užmiršti, bet negalima gyventi, sukant galvoje tą pačią seną plokštelę su nemaloniais praeities įvykiais ir epizodais.

Yra istorija apie du draugus, keliavusiais geležinkeliu. Vienas jų labai nerimavo ir nervinosi per visą kelionę. Jis nekantriai laukė, kada gi jie pasieks galutinį kelionės punktą, daug kas kelionėje jį erzino ir siutino. Aplinkinių žmonių net nepastebėdavo, kadangi visos mintys buvo nukreiptos į nepasitenkinimą kelione. O antras vyrukas, priešingai, mėgavosi gamta už vagono lango, bendravo su kitais keleiviais. Gėrė arbatą, mėgavosi pyragaičiais, stengėsi džiaugtis kiekvienu kelionės momentu. Gyveno dabartimi ir stengėsi išspausti iš dabarties maksimumą. Kai jiedu atvyko į galutinį kelionės punktą, jis buvo žvalus ir puikiausiai jautėsi, o štai draugas buvo mirtinai pavargęs ir nelaimingas.

Kaip matote, viena ir ta pati kelionė gali atrodyti visiškai skirtingai. Visa esmė – teisingame požiūryje. Gyvenimas tampa laimingas, o kelionė maloni tada, kai požiūris į įvykius yra pozityvus. Dėl to pasistenkite gyventi dabartimi, susikoncentruoti į šį momentą ir mėgautis juo, išspaudžiant iš jo viską, kas įmanoma. Jūs pražiopsote daugybę galimybių gyvendami praeityje. Jeigu jūsų protas kažkur klaidžioja, tai elgiatės tartum robotai, kartojate praeities klaidas, darote tai, ką darėte anksčiau, o paskui skundžiatės neįdomiu ir nuobodžiu gyvenimu.

Reikia suvokti dabartį ir gyventi joje. Praeitis jau praėjo, tai kam pergyventi dėl jos? Argi šie pergyvenimai kažką pakeis praeityje ar dabartyje?

Jei suvokiate savo jausmus ir mintis, bus lengviau atsiriboti nuo situacijos. O kai atsiribojate, nesusitapatinate su situacija, atsiranda galimybė pasirinkti, kaip geriau reaguoti į įvykius, žmones ir aplinkybes.

Stenkitės gyventi dabartimi ir susifokusuoti į tai, ką darote šiuo momentu. Tai padeda išsiugdyti sugebėjimą koncentruotis, o tai savo ruožtu leidžia išmokti efektyviau atlikti darbus. Susikoncentravę į konkrečią šio momento veiklą, geriau atliksite užduotis ir darysite mažiau klaidų.

Prisiminkite tuos atvejus, kai buvote visiškai paniręs į veiklą. Pavyzdžiui, įsijautę skaitėte knygą, pamiršę viską aplinkui. Arba užsiėmėte mėgstamu hobiu ir visos mintys pasitraukė į antrą planą. Jūs buvote ramus, laimingas ir laisvas nuo pašalinių minčių. Susikoncentravę į dabartį (dabartinį momentą ar dabartinę veiklą), išsilaisvinate nuo nereikalingų ir nemalonių minčių, įgyjate ramybę.

Turėkite galvoje, kad šis momentas pernelyg trumpas ir visada atsidurs praeityje. O ateitis dar neatėjo. Tačiau dabartinis momentas lemia ateitį. Taip kad sąmoningai gyvenkite dabartyje. Kai išmoksite matyti pasaulį, žmones ir save pozityviais, ramiais ir laisvais, suprasite, kad būtent tai yra natūrali žmogaus būsena.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kaip apsiginti nuo svetimo negatyvo

Empatija - tai sugebėjimas atpažinti kitų žmonių emocijas. Simpatija - tai užuojauta kitiems žmonėms. Dažnai "būti empatu" reiškia, jog sugeriate didžiąją aplinkinių žmonių skausmo ir kančių dalį. Ir tai gali paveikti jus labai negatyviai. Jeigu teko pabūti viename kambaryje su negatyviu žmogumi, turėtumėte prisiminti, kokia nuodinga gali būti jo skleidžiama…

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…