Harmonija šeimoje

Santykiai tarp partnerių neretai pakrinka bendro gyvenimo pradžioje, juk kiekvienas turi savų įpročių ir ne visada pasirengę matyti kitą tokį, koks jis yra. Tačiau ši problema aktuali ir žmonėms, kurie jau turi bendro gyvenimo patirtį. Per santuokos metus jausmai jau šiek tiek prigeso, prisikaupė nuoskaudų ir pretenzijų. Yra keli patarimai, kurie galbūt padės išsaugoti harmoniją ir įveikti krizę šeimyniniame gyvenime.

Daug priklauso nuo moters. Moteris turi užtikrinti tas sąlygas, kuriomis vyrui norėsis būti patikimu šeimos užnugariu. Būtent moteris sukuria šeimoje tarpusavio santykių sistemą. Tai pasakytina tiek apie dvasines vertybes, tiek apie materialias. Svarbu paskirstyti teises ir pareigas tokiu būdu, kad abu žmonės būtų lygūs. Tokioje situacijoje kiekvienas šeimos narys supranta, kiek jis svarbus savo antrai pusei ir tuo pat metu suvokia, kaip jiedu reikalingi vienas kitam. Kiekvienas įneša savo indėlį į šeimos laimę ir abu siekia geresnio gyvenimo.

Būti viename lygmenyje. Tai pasakytina tiek apie intelektą, tiek ir apie materialius dalykus. Pinigai, žinoma, nėra šeimyninės laimės garantas, tačiau svarbu žvelgti viena kryptimi. Jei moteris žymiai turtingesnė, vyras greičiausiai jausis jos fone nepilnaverčiu. Atsiras rimtas psichologinis kompleksas, kuris gali netgi peraugti į agresiją ar neištikimybę. Tai pasakytina ir apie variantą, kai moteris viršininkauja darbe. Labai retai pavyksta neperkelti tokių santykių į šeimos gyvenimą. Be to, moteriai gali kilti abejonių, ar apskritai jai reikia santykių su tokiu žmogumi.

Atvirkščia situacija, kai vyro statusas aukštesnis arba jis žymiai vyresnio amžiaus psichologine prasme irgi turi savo trūkumų. Daugeliui merginų būtina jausti ne vien globą, bet ir nepriklausomybę. Be to, vyrui reikia moters, o ne mažo vaiko, kurį tenka pastoviai globoti. Vertėtų kontroliuoti savo kaprizus ir stengtis nedemonstruoti nereikalingo infantilumo.

Daug vyrų, nesugebėjusių realizuoti savęs karjeroje, nori kompensuoti tai šeimyniniame gyvenime. Jie daro partnerėms psichologinį spaudimą, stengiasi visiškai kontroliuoti jų veiksmus. Pasitaiko, kad abu partnerius tai patenkina. Tačiau tokie santykiai nesveiki ir dažnai baigiasi krachu. Svarbu palikti vietos tobulėjimui ir stengtis būti įdomiu savo antrai puselei. Naudinga kurti bendrus planus ir stengtis palaikyti vienas kitą visose asmenybės augimo sferose. Negalima leisti situacijos, kai kiekvienas gyvena tik pats sau. Šeimoje turi būti abipusis tarpusavio palaikymas. Tai padeda visose gyvenimo srityse. Būtent namai yra ta vieta, kur galima pailsėti ir fiziškai, ir morališkai.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *