Idealios profesijos intravertams

Originalas

Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą.

Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir nereikalauja kasdien būti tarp daugybės žmonių. Psichologai pataria intravertams ramiai pasvarstyti, kuo jie galėtų užsiimti, jeigu vienintelis jų troškimas yra nieko nematyti ir negirdėti visą darbo dieną.

Svarstymus reikia pradėti nuo to, kad intravertai labai nejaukiai jaučiasi didelėse įstaigose, kur kasdien tenka susidurti su daugybe žmonių, taip pat dirbdami tokius darbus, kur tenka derintis prie nesibaigiančio lankytojų srauto ir be perstojo su jais kalbėtis.

Visa tai sukelia intravertui stresą, po kurio laiko gali jį susargdinti. Jį apims depresija, nebesinorės apskritai kelti kojos iš namų. Kad taip neatsitiktų, reikia kruopščiai pasirinkti tokią profesiją ir darbą, kuris netrukdytų apmąstymams ir gilinimuisi į save.

Floristas

Intravertai sugeba įžvelgti grožį ir harmoniją ten, kur ekstravertas net nepažiūrės. Jie gali gana jaukiai jaustis tarp augalų ir atskleisti savo talentą, kurdami šedevrus iš gėlių.

Veterinaras

Ekstravertui būtų nuobodu leisti dienas su mūsų mažaisiais broliais. Jam reikia žmonių minios, juk iš bendravimo su jais jis semiasi energijos. O intravertas yra visiška jo priešingybė. Posakis „Kuo daugiau pažįstu žmonių, tuo labiau man patinka šunys“ puikiai atspindi jo charakterį. Surasti bendrą kalbą su gyvūnais jam seksis kur kas geriau nei su žmonėmis.

Rašytojas

Psichologai tvirtina, kad būtent intravertai yra žymiausi rašytojai. Priežastis paprasta: skirtingai nuo ekstravertų, jie gali visiškai susikoncentruoti į procesą ir nekreipti jokio dėmesio į tam trukdančius veiksnius. Pavyzdžiui, Guy Kawasakis, daugybės bestselerių, tarp jų – ir knygos „Kaip sužavėti žmones“, autorius, sykį pareiškė: „Tikriausiai jums bus sunku patikėti, kad aš esu intravertas ir vienišius iš prigimties.“ Šis faktas nesutrukdė jam išgarsėti ir sulaukti pasaulinio pripažinimo.

Socialinių tinklų vadybininkas

Pastaruoju metu madinga tapusi socialinių tinklų vadybininko profesija taip pat puikiai tinka intravertams. Regis, bendravimas socialiniuose tinkluose turėtų kelti jiems stresą, tačiau iš tikrųjų būtent ten jie gali visiškai atsiskleisti ir pradėti bendrauti (juk šis procesas nereikalauja asmeninių susitikimų ir skambučių konkretiems žmonėms). Intravertui kur kas lengviau parašyti daugybę trumpųjų pranešimų, nei vieną kartą paskambinti telefonu.

Dizaineris

Ši profesija reikalauja kūrybinės gyslelės ir sugebėjimo atsiriboti nuo išorinių dirgiklių, pasinerti į savo fantazijų pasaulį. Juk kuo kūrybingesnės bus jūsų mintys, kuo originalesnių kils idėjų, tuo greičiau sukursite ką nors vertingo. Ekstravertui dirbti tokį darbą būtų pernelyg nuobodu. Jis nemėgsta kapstytis savyje ir valandų valandas spoksoti į monitorių, bandydamas įžvelgti grožį ten, kur jo nemato kiti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *