Ir namuose, ir darbe konfliktai vyksta pagal tą patį scenarijų

Originalas

Gana dažnai pasijuntame įtraukti į konfliktą. Kaip laiku pastebėti augančią įtampą ir užkirsti kelią barniui?

Konfliktas gali kilti ir lygioje vietoje, jei bus tinkamai surežisuotas. Konfliktų vystymosi scenarijus – ir šeimoje, ir darbe, ir viešoje vietoje – maždaug vienodas. Svarbu laiku sureaguoti į nerimą keliančius signalus.

Panagrinėkime konflikto vystymosi stadijas.

I stadija. Pirmoji įtampa

Dar negalima pasakyti, kad santykiai blogi. Jūs normaliai bendraujate, tik kartkartėmis kyla įtampa. Jums nepatinka, ką sako pašnekovas, stengiatės nutylėti, kad nesusipyktumėte. Kartais neišlaikote ir pratrūkstate.

II stadija. Ginčai

Jūs jau neslepiate savo nuomonės ir emocijų, vis dažniau išsiliejate. Jums atrodo, kad pašnekovo pozicija prieštarauja jūsų interesams. Toks jausmas nebūtinai visada turi atitikti tikrą padėtį, pavyzdžiui, visuose kolegos veiksmuose ir žodžiuose įžvelgiate neigiamą atspalvį ir nepalankumą sau. Jūs nebetikite juo.

III stadija. Veiksmai

Nuo žodžių pereinate prie veiksmų: atvirai sabotuojate savo pašnekovo sumanymą, imate smulkiai kenkti. Pavyzdžiui, susipykusi su vyru žmona gali priberti daugiau druskos į sriubą arba išjungti televizorių, kai jis žiūri varžybas.

IV stadija. Sąjungininkų paieškos

Jūs aktyviai aptarinėjate savo varžovo veiksmus su aplinkiniais. Jums svarbu sukurti atitinkamą viešą nuomonę, kuri jį pasmerktų. Naudojatės ir sąžiningais, ir nesąžiningais metodais. Pavyzdžiui, galite „netyčia“ perskaityti savo kolegos asmeninę korespondenciją ir paskui pasakoti kitiems, pagražindami faktus savo naudai.

V stadija. Provokacijos

Stengiatės išprovokuoti savo varžovą negarbingam poelgiui, kad įtikintumėte save ir aplinkinius savo teisumu. Pavyzdžiui, pažinodami savo kolegę galite paskirti jai susitikimą anksti ryte, puikiai žinodami, kad ji pramiegos arba pavėluos. Jums svarbu, kad tuo momentu būtų trečias asmuo – nedoro poelgio liudininkas.

VI stadija. Naikinamojo plano kūrimas

Na štai, priešo pavidalas suformuotas, dabar galite kurti logišką jo sunaikinimo planą. Deja, šiame etape jau galite ir sąmoningai nesuvokti, kad viskas prasidėjo nuo nekaltos replikos ar sąvaržėlės, kurios kolegė jums nedavė. Dabar jūs giliai įsitikinę, kad ginate savo idealus, o ji (ar jis) jums kelia grėsmę. Jūs kuriate planus, kaip diskredituoti, nukenksminti varžovą kitų akyse ar net priversti kolegą pakeisti darbą.

VII stadija. Susinaikinimas

Deja, visi agresoriai anksčiau ar vėliau susinaikina patys. Jų gyvenimo prasmė susiaurėja ir susikoncentruoja į naikinimą. Jie nustoja kurti! Jie nebekuria santykių, tik ardo juos. Jie jau pajuto naikinimo azartą ir nėra nusiteikę atsisakyti tokios adrenalininės priklausomybės, kurios spąstuose jau atsidūrė. Galbūt jiems pavyks pašalinti iš savo aplinkos nekenčiamą kolegą ar sugadinti jo asmeninį gyvenimą. Tada jie susiras kitą auką – tik tam, kad vėl patirtų pergalės malonumą. Anksčiau ar vėliau tokie žmonės lieka vieni.

Spręskite patys, kurioje stadijoje geriausia atsikvošėti.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *