Įsidėmėkite ko jokiu būdu negalima daryti supykus

Originalas

Kivirčas namuose ar konfliktas darbe ne tik ilgam sugadina nuotaiką. Pyktis gali tapti neapgalvotų poelgių arba gyvybei pavojingo elgesio, pavyzdžiui, agresyvaus vairavimo kelyje, priežastimi.

Amerikiečių mokslininkai, tyrinėjantys streso ir pykčio valdymo problemas, sudarė dalykų sąrašą, kurių jokiu būdu neturi daryti pykčio paveiktas žmogus.

1. Miegoti

Nors liaudies išmintis byloja, kad „reikia permiegoti su bėda vieną naktį“, psichologai pataria to jokiu būdu nedaryti pykčio būsenos. Neigiamos emocijos ne tik išsaugomos, bet ir pasidaugina, nes per miegus mūsų organizmas apdoroja informaciją, kurią gavo per dieną.

2. Sėsti prie vairo

Stipraus nervinio susijaudinimo ir pykčio būsenos žmogaus koncentracija nusilpsta, todėl avarijų tikimybė padidėja daug kartų.

3. Išlieti savo pykčio ant kitų

Tyrimai parodė, kad bandymas išlieti savo pykti ant kitų, dažniausiai niekuo dėtų aplinkinių ar artimųjų, padaro žmogų dar nelaimingesnį ir piktesnį.

4. Valgyti

Įniršio būsenos mūsų dėmesys maistui, kurį pasirenkame, nusilpsta. Veikiamas streso ir neigiamų emocijų, organizmas prastai virškina ir sunkiai įsisavina maistingąsias medžiagas.

5. Ginčytis

Dialogo, kuris jau sukėlė pykčio priepuolį, pratęsimas nepadės nusiraminti. Taip galima prikalbėti tokių dalykų, dėl kurių vėliau tektų gailėtis.

6. Išsilieti internete

Nerašykite piktų tekstų socialiniuose tinkluose ir kitose interneto vietose. Vėliau dėl jų bus gėda.

7. Siųsti elektroninius laiškus

Nedarykite to dėl tos pačios priežasties, kaip ir ankstesniame punkte.

8. Gerti alkoholį

Bandymas nusiraminti alkoholiu paprastai duoda priešingą rezultatą. Alkoholis nuslopina savikontrolę ir tada žmogus ima elgtis dar impulsyviau.

9. Ignoruoti kraujo spaudimą

Kai pykstama, kraujo spaudimas neišvengiamai pakyla. Padidėja infarkto ir insulto pavojus. Jeigu sergate hipertonija, pirmiausia reikia galvoti apie savo gyvybę, o ne apie nuoskaudas, kurias sukėlė konfliktas!

10. Užsiimti savigrauža

Įtemptas galvojimas apie tai, kodėl kitas asmuo jus įskaudino, nė kiek nesumažina pykčio – tik sustiprina jį ir užfiksuoja.Naujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…