Išties artimi santykiai

Manau, kiekvienas žmogus svajoja apie artimus santykius. O kas tai yra? Artumą santykiuose aš suprantu kaip tarpusavio supratimą ir komfortą, esant greta kito žmogaus. O dar svarbus abipusis dėmesys vienas kitam. Tokiame kontekste, žinoma, atsiras ir ramybės, džiaugsmo, pasitenkinimo pojūčiai, švelnumas, vidinis šilumos jausmas.

Kaip mes suprantame, kad mums gerai greta kito žmogaus? Dauguma atsakymų į šį klausimą bus apie galimybę išlikti santykiuose savimi. Tokią galimybę suteikti sau galite tik jūs patys. Dėl to artimų santykių procesas prasideda nuo artimų santykių mezgimo su pačiu savimi.

Tokie artimi santykiai – tai:

 • Dėmesys sau, savo troškimams ir poreikiams;
 • Sugebėjimas realizuoti savo troškimus savarankiškai;
 • Savo poreikių suvokimas ir sugebėjimas savarankiškai juos tenkinti;
 • Sugebėjimas susidoroti su įvairiomis emocinėmis būsenomis;
 • Supratimas, kam jums reikalingi santykiai;
 • Sugebėjimas savimi pasirūpinti ir save palaikyti;
 • Sugebėjimas pailsėti vienumoje.

Sugebėjimas būti vienumoje – puikus artimų santykių su savimi požymis. Kai suprantate save pačiose įvairiausiose būsenose, kai žinote, ko jums šiuo momentu reikia, kai mokate džiuginti save ir sau padėti – tada galite kurti išties artimus ir brandžius santykius su kitu žmogumi.

Artimi santykiai su kitu žmogumi – tai:

 • Abipusis dėmesys vienas kitam;
 • Pasitenkinimas nuo bendravimo čia ir dabar;
 • Pagarba savo ir kito žmogaus asmeninei erdvei;
 • Galimybė kalbėtis apie jūsų santykius ir troškimus, susijusius su santykiais;
 • Galimybė kalbėtis apie jausmus, susijusius su jūsų santykiais;
 • Galimybė konfliktuoti su kitu žmogumi;
 • Jokių lūkesčių kito žmogaus atžvilgiu.

Kiekvienas iš jūsų įneša indėlį į santykius. Jeigu kyla negatyvios emocijos, susijusios su santykiais, svarbu išsiaiškinti, kas jas kelia ir ką su tuo galima būtų padaryti. Nemalonūs pergyvenimai neretai būna susiję su nepasiteisinusiais lūkesčiais. O lūkesčiai, savo ruožtu, atsiranda dėl nesugebėjimo atvirai aptarti, kas vyksta su santykiais ir su jumis. Dauguma psichologų pažymi, kad porose kylantys konfliktai daugeliu atvejų susiję su lūkesčiais ir nusivylimais.

Kad būtų artimi santykiai, gyvybiškai svarbu kalbėtis. Ir jūs tikriausiai susidursite su baimėmis – o ką, jei kitas žmogus nesupras, užpyks, įsižeis ir galiausiai jus atstums. Tokia tikimybė egzistuoja ir visada egzistuos. Bet jeigu kitam žmogui svarbūs šie santykiai, jis pagal savo galimybes stengsis juos išsaugoti ir sutvirtinti. Artimuose santykiuose visi procesai abipusiai.

Manau, kiekvienas žmogus svajoja apie santykius iš serijos „Ir gyveno jie ilgai ir laimingai…“ Norisi artumo, supratimo, džiaugsmo ir laimės, patikimos atramos pojūčio, saugumo. Tačiau neįmanoma to sukurti kartą ir visiems laikams. Santykiai – tai procesas, ir kurti juos reikia visą gyvenimą.

Kiekvienas iš mūsų keičiasi gyvenimo bėgyje, ir artimi santykiai taip pat keičiasi, įgaudami kiekviename etape savų atspalvių. Santykių kūrimas ir palaikymas – labai rimtas vidinis darbas. Jis įdomus, jis kelia baimę. Tikėkite galimybe sukurti artimus santykius ir patirsite iš šio proceso malonumą. Juk santykiai – tai ir yra gyvenimas.

ŠaltinisSutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti