Jaunoms mamoms apie jaunus tėčius

Jaunas tėtis jūsų ilgisi. Tas kūdikis užsikariavo visą jūsų dėmesį. VISĄ. Ir kai vaikui pagaliau jūsų nebereikia, jūs kuo greičiau lekiate miegoti. Prisiminkite: anksčiau jūs kartu su vyru planavote, kaip įsirengti namus, kartu diskutavote, kokį vardą duoti mažyliui, kartu svajojote… Ir staiga jūs laikas, praleidžiamas kartu, susitraukė iki nulio ir tai įvyko staiga. Kas per klausimas, aišku, kad aš pasirinksiu mažylį! Tačiau turėkite galvoje, kad vyrui svarbu žinoti, kad jūs kaip ir anksčiau jį mylite ir kad jums jo reikia. Labai pasistenkite atrasti laiko ir jam, kad ir 15 minučių per dieną.

Jaunas tėtis jaučia skriaudą. Tėvai nustumiami į šoną, kai gimsta vaikas. Tai juk akivaizdu. Niekam tėvas neberūpi. Jo pasaulis apsivertė aukštyn kojomis. Dar daugiau – daug tėvų apskritai neįsisąmonina, kad susilaukė vaiko iki to laiko, kol nepaima jo ant rankų. O tai, deja, nutinka anaiptol netgi ne pirmą mažylio gyvenimo savaitę. Paklauskite, kaip jis jaučiasi, apie ką jis galvoja ir skatinkite aplinkinius tai daryti.

Jaunas tėtis daug ką gali. Tėčiai irgi turi instinktus ir sugebėjimus. Ir jų auklėjimo stilius nepaprastai reikalingas vaikams. Jūsų vaikas turi žinoti, kaip įvairiose situacijose pasielgtų jų tėtis, o ne vien mama. Kai leidžiate tėčiui atlikti įvairias manipuliacijas su vaiku, jūs paklojate pamatus jų santykiams ateityje. Jūsų vaikas užmezga ryšį su tėvu. Taip kad įdėmiai klausykite: tegu tėtis daro savo darbą.

Jaunam tėčiui reikalinga kryptis. Aš jau sakiau apie tai, kad reikia leisti jam išskleisti sparnus ir skristi, tačiau jam reikia žinoti, kur. Jis negali tiksliai žinoti, ką daryti ir ko jums reikia, ypač pradžioje. Kalbėkite su juo apie tai. O dar prisiminkime apie numatomų darbų sąrašo magiją. Vyrui tai tikras radinys. Chaotiškas ir neretai baugus moteriško proto pasaulis staiga transformuojasi į paprasčiausią konkretų sąrašą. Ir viskas aišku, viskas suprantama.

Jaunas tėtis ilgisi savo ankstesnio gyvenimo. Jis ilgisi laiko, praleisto prie kompiuterio ar televizoriaus – tyloje, be sumaišties. Jis ilgisi bendravimo su draugais, ir kad nereiktų jausti kaltės, atseit jis jus apleido. Jis ilgisi tų dienų, kai galėjo ištisomis dienomis krapštytis garaže. Vaikas atėmė iš jūsų abiejų laiką ir padovanojo kaltės jausmą. Kas visame tame blogiausia? Kai jaunas tėtis pasakoja jaunai mamai apie savo jausmus ir mintis, mainais susilaukia įsižeidimo: „Kas tau yra? Tu nemyli mūsų vaiko?!“ Puikumėlis. Atvažiavom. Va čia tai mamytė…

Tegu vyras jaučia taip, kaip jis jaučia. Vien jau dėl to, kad jom interesų vaikas nepakeitė iki tokio lygio, kaip tai nutiko jums. Prisiminkite, kad laisvalaikį jam reikia praleisti savo nuožiūra, be jokio kaltės jausmo.

Jaunam tėčiui baisu. Taip pat, kaip ir jums. Jis nežino, ką jis daro. Ir vaiko verksmą jis gali įvertinti kaip visišką savo tėvystės krachą, nors vaikui galbūt tereikia paprasčiausiai išsiverkti. Palaikykite ir paskatinkite tėtį. Jis irgi nori išgirsti, kad viskas bus gerai.

Jaunas tėtis nori užmegzti ryšį su vaiku. Tačiau tai gali būti ne taip paprasta. Tėvo ir vaiko ryšys dažniausiai sutvirtinamas lakstymu po namus ir pasikutenimais. Jūs negalite sau leisti tokių manipuliacijų su naujagimiu. Pridėkite dar tai, kad greičiausiai mama su vaiku atlieka didžiąją dalį veiksmų – maitinimas, sauskelnės, maudymas… Ir galbūt suprasite, kad tėtis jaučiasi nustumtas į šalį nuo vaiko. Dauguma tėvų nejaučia ryšio su vaiku, kol šis nesulaukia bent 6 mėnesių. Šiame amžiuje vaikai pradeda reaguoti į kutenimą ir juokiasi, žiūrėdami į juokingas tėčio grimasas. Turite suprasti – tėvai trokšta atgalinio ryšio, kuris su naujagimiais paprasčiausiai kol kas neįmanomas. Paslaptis slypi tame, kad reikia sukaupti kantrybę ir pažvalinti tėtį. Paprasčiausiai skatinkite jo rūpinimąsi vaiku, net jeigu jis viso labo dažniau paima jį ant rankų.

Jaunam tėčiui reikalingas seksas. Ir labai gaila, kad fizinis artumas pas daugumą jaunų mamų užima toli gražu ne pirmas kelias vietas poreikių sąraše. Realybė tokia, kad mums, žmonoms, reikia turėti galvoje, jog vyrams fizinis artumas tiesiog būtinas. Kai vienas prie kito liečiatės – jūs parodote, kad mylite. Kad viskas kaip anksčiau. Čia yra tai, ko jam vis dažniau reikia pajausti iš jūsų. Netgi jei kol kas negalite sau leisti „visų pajėgumų“.

Jaunam tėčiui reikia, kad jo kas nors paklaustų, kad jam galbūt kaž-ko reikia? Norite ką nors sužinoti apie savo jauną tėtį? Norite sužinoti, ko jam reikia dabar iš tikrųjų? Pačios paklauskite jų apie tai.

Jaunam tėčiui reikia dėkoti. Žinau, žinau… Mamos dirba sunkiausius darbus kiekvieną dieną. Jūs tikrai nusipelnote padėkos už savo pastangas. Tačiau jaunas tėtis – irgi! Jis paprasčiausiai vysta be gero žodžio. Jauni tėčiai turi žinoti, kad tai, ką jie daro, yra svarbu ir turi jums didelę vertę. O geriausias būdas tai išreikšti – paprasčiausiai pasakyti „Ačiū tau“.

ŠALTINISPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI