Jei skaitote šį tekstą, jūs jau išsiveržėte į priekį

Neseniai kalbėjausi su viena iš savo studenčių apie tai, kodėl ji negali susirasti naujo darbo. Kaip ir jūs, ji skaito panašius į šitą straipsnius apie saviugdą. Ir skiria daug laiko lavinimuisi. Pasikalbėjęs, įsitikinau, kad ji bus vertinga darbuotoja bet kuriai kompanijai, kuri ją pasamdys.

O ji pati nejautė didelio pasitikėjimo savo jėgomis. „O ką, jeigu ir visi kiti pritaikys tas pačias strategijas, kad gautų darbą?“ Kaip ir daug kitų žmonių, investuojančių į saviugdą, ji galvoja, kad praktiškai kiekvienas šios planetos gyventojas užsiima lygiai tuo pačiu, dėl to jos šansai susirasti gerą darbą yra labai maži.

Turiu jums pasakyti, kad tai klaida.

Mano patirtis rodo, kad žmonių, investuojančių po mokyklos į savo išsilavinimą procentas yra labai menkas.

Tačiau kai patys be paliovos mokotės, sunkoka patikėti, kad ne visi užsiima tuo pačiu. Galų gale saviugda juk iš tiesų veikia. Ir jūs galvojate patyliukais: „Argi ne visi naudojasi tais patarimais, kurie taip lengvai prieinami internete?“ Ir tai išties be galo lengvai prieinama, dėl to ir susidaro klaidingas įspūdis, kad absoliučiai visi stengiasi žengti į priekį.

Jeigu ir jums kada teko pergyventi dėl „konkurencijos“ darbo ar verslo pasaulyje, jūs tai darėte visiškai veltui.

Nežiūrint į tai, kad žmonės daug mokosi, mes vis dar liekame mažuma. O dauguma linkę atiduoti pirmenybę pramogoms ir poilsiui. Taip buvo visada. Ir nematau kokių nors požymių, bylojančių apie pasikeitimus šioje sferoje.

Atsipalaiduokite ir mokykitės toliau. Būkite paprastesni. Nesijaudinkite. Tikėkite savimi.

Kiekviena minutė, kurią investuojate į save, atsipirks. Ir nereikia jaudintis, kada tai nutiks. Galbūt rytoj, o gal po dešimties metų. Kas gali žinoti?

Čia ir slypi saviugdos esmė. Jūs negalite žinoti, kada pravers vieni ar kiti įgūdžiai. Tačiau ateis laikas, kai galėsite panaudoti viską, ką spėjote išmokti. Ir kai atsigręšite atgal, visa tai įgys jums prasmę.

Beprasmiška atrodo tada, kai žvelgiate į priekį. Turite tikėti – savo charakteriu, likimu, kuo tik norite. Toks metodas manęs dar niekada neapgavo. Jis pakeitė visą mano gyvenimą. Ir reikia turėti galvoje, kad kiekviena minutė, kurią skiriate tobulėjimui ir išsilavinimui, padeda aplenkti tuos, kurie tuo neužsiima.

Gyvenimas – ne lenktynės, tačiau visgi galima pasinaudoti šia idėja, kad tęstumėte saviugdą.

Yra ir dar viena sąlyga: nereikia savęs nuvertinti.

Daug žmonių kalba, kad yra didelis skirtumas tarp žinių ir veiksmų. Teorija ne tokia vertinga kaip praktika. O man atrodo, kad teorija ir praktika vienodai svarbios. Neįmanoma suteikti pirmenybės vienam, apleidžiant kitą. Šiedu dalykai glaudžiai tarpusavyje susiję.

Galima iš pradžių apie kažką paskaityti, o paskui tai padaryti. O galima iš pradžių padaryti, o paskui giliau pastudijuoti temą teoriškai. Eiliškumas neturi reikšmės. Paleiskite savo išankstinius nusistatymus, susijusius su mokymusi. Išanalizuokite savo įgūdžius. O svarbiausia – susikoncentruokite į tai, kaip šie įgūdžiai gali padėti kitiems žmonėms ar verslams.

Ir apskritai, kodėl mus turėtų jaudinti, ką daro kiti? Tai viso labo baimės jausmas ir nieko daugiau.

  • Baimė patirti nesėkmę;
  • Baimė susilaukti neigiamo atsakymo;
  • Baimė kažką prarasti ar kažko netekti;
  • Baimė, kad reikės pradėti viską iš pradžių.

Ir kas iš to? Jeigu jūs tobulėjate, galite susitvarkyti su visomis gyvenime iškylančiomis problemomis.

Nereikia trokšti, kad jūsų gyvenimas būtų kitoks. Priimkite bet kurią situaciją, kurioje atsidūrėte. Reikia turėti galvoje, kad visa tai su jumis vyksta ne šiaip sau.

Viskas, ko jums reikia – daryti tai, kas atves į norų išsipildymą.

Darius ForouxNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Kodėl brandūs vyrai renkasi jaunesnes?

Tenka daug kalbėtis su žmonėmis gana asmeniškomis temomis. Ypač mėgstu pasiklausyti, ką kalba vyrai. Kas jau kas, o jie tikrai turi ką pasakyti apie tai, kodėl, likę vieni ir sulaukę maždaug 40 metų, jau turėdami pakankamai patirties bei neblogai susitvarkę materialią gyvenimo pusę, renkasi į gyvenimo drauges jaunas moteris ar…

Kokias paslaptis protingiausia pasilaikyti sau

Originalas Sakoma, kad jeigu paslaptį sužino vienas žmogus, ji tampa vieša. O kaip maga pasidalyti su kuo nors savo paslaptimi ir kaip dažnai išsipasakojame tada, kai nereikėtų to daryti! Štai keli paslapčių variantai, kai tikrai verčiau derėtų nutylėti. 1. Praeities šešėliai Kiekvienas žmogus turi teisę klysti. Jei sužinotumėte, kad kuris…

Šviesi galva

Originalas Šviesių galvų – tikrąja šio žodžio prasme šviesių – mažai. Be abejo, yra žmonių, pavyzdžiui, mokslo sferoje, kurie racionaliai, aiškiai mąsto apie daugelį dalykų. Tačiau šitas mokslinis aiškumas yra grįstas abstrakčiomis sąvokomis. Visi dalykai, apie kuriuos tik ima kalbėti kuris nors mokslas, įgauna abstraktų pobūdį, o abstrakčios sąvokos visada…

Teisingų santykių nesukursime su neteisingu žmogumi

Tai skamba pakankamai žiauriai, tačiau kai kuriems žmonėms ir kai kuriems santykiams paprasčiausiai nelemta tapti mūsų gyvenimo dalimi. Neturi reikšmės, kaip stipriai stengsimės ir kiek daug nuveiksime tų žmonių ir santykių labui. Judu su šiuo žmogumi galite būti paprasčiausiai nesuderinami ir jums nelemta būti drauge. Visi turėjome santykių, dėl kurių…

Ar įmanoma save užprogramuoti gerai dienai?

Originalas Būna dienų, kai išeini į miestą su pakilia nuotaika, tačiau grįžti namo perpykęs kelis kartus. Dėl to, kad teko susidurti su nemalonia moteryte ar ne ta koja iš lovos išlipusiu dėdule. Dažnai žmonių bendravimo kultūra galima įsitikinti viešajame transporte – jei netyčia atsitrenki į kitą žmogų, geriausiu atveju sulauksi…