Jeigu esate geras žmogus – jus būtinai puldinės

Geras žmogus yra geras sąmoningai. Tai jo pasirinkimas, kurį lėmė ne silpnumas ar kvailumas, o vidinė jėga, kurios pikti žmonės visiškai neturi. Kaip neturi laimės, džiaugsmo ir meilės.

Jeigu esate geras žmogus, jus būtinai puldinės. Be jokių regimų priežasčių. Taip pasireiškia „gelbėtojo kompleksas“, būtent taip šis kompleksas veikia piktus, niekšingus, agresyvius žmones, kuriems jūs nepadarėte nieko blogo.

Tai tiesiog tokia cheminė reakcija ir su jumis asmeniškai ji neturi nieko bendro. Taip į mus reaguoja žmonės, kurių širdys užpildytos juodu pykčiu, pavydu, neapykanta. Pradedant piktu kiemsargiu, baigiant aukšto rango valdininku.

Padedi žmonėms? O tu pamėgink iš pradžių sau pačiam padėti! Tuojau mes patikrinsime, kiek esi geras. Spjausime tau į veidą ir smogsime į nugarą. Išmušime iš pusiausvyros, pažeminsime, sumaišysime su purvais – kad taptum tokiu pat piktu ir niekšišku, kaip ir mes!

Jeigu jus pastoviai puldinėja ir jums kenkia be jokių regimų priežasčių, jūs greičiausiai esate geras ir vertas žmogus. Ir piktieji negali to ištverti, štai ir skaudina, verčia kentėti. Ieško būdų, kaip skaudžiau įgelti. Pageidautina – kitų žmonių akivaizdoje. Kad jūs irgi įpyktumėte ir taptumėte agresyvus. Arba apsiverktumėte – tai irgi nuostabu, juk tai pažeminimas.

Tačiau piktieji pamiršta, kad gerumas ir silpnumas – skirtingi dalykai. Jeigu žmogus turi pakankamai jėgų būti geru, kantriu ir ramiu, jam pakaks jėgų ir pakovoti už save. Nors tai baisiai nustebins užpuolikus. Piktus pulti dažniausiai bijoma – galima gauti į dantis. Štai koks jis aršus! Baisu net prisiartinti! O užsipulti gerą – saugu. Nors tai didžiulė klaida, galite manimi patikėti.

Geras žmogus yra geras sąmoningai. Tai jo pasirinkimas, kurį lėmė ne silpnumas ar kvailumas. Ir sugebėjimą palaikyti kitus lemia ne silpnumas, o didžiulė vidinė jėga, kurios visiškai neturi piktieji, kaip neturi laimės, gerovės, džiaugsmo, meilės. Apie šiuos dalykus jie tik iš nuogirdų žino, ar knygose skaitė, filmuose matė. Pažįstami pasakojo. Tačiau nieko tokio jie neturi ir niekada neturės.

Dėl to ir siunta, jus pamatę. Dėl to ir puldinėja – niekšiškai, iš pasalų. Tai požymis, kad mes gerai susidorojame su savo uždaviniais. Esame geri ir palaikome kitus.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Liaukitės kapstytis problemų priežastyse. Ieškokite sprendimų

30 metų stažą turintis psichiatras, knygos F*ck Feelings: One Shrink's Practical Advice for Managing All Life's Impossible Problems autorius Maiklas Benetas teigia, kad laimė slypi realybėje. Jis siūlo pažvelgti į gyvenimą blaiviu žvilgsniu: liautis be pabaigos kapstytis savyje ir kaltinti save dėl to, dėl ko esate visiškai nekalti. Šiame tekste…

Kam vaikams seneliai ir močiutės?

Ne, kalba eis ne apie nemokamas aukles! "Norint užauginti vaiką, reikalingas visas kaimas" - tai ne vien liaudiška išmintis, bet ir nuoroda į Niufeldo prisirišimo teoriją, tvirtinančią, jog kuo daugiau aplink vaiką juo besirūpinančių suaugusių, tuo ramesnis ir labai pasitikintis jis augs ir vystysis. Į "prisirišimų kaimą" psichologo nuomone, be…

Kaip sugyventi su neidealiu vyru?

Originalas Bet kokie romantiški santykiai pradiniame etape teikia tik džiaugsmą. Kaip kitaip? Juk jūs sutikote savo svajonių vyrą! Bet pamažu pradeda aiškėti, kad jūsų idealas visai nėra idealus. Jis čepsi prie stalo. Jo nagai nėra kruopščiai nukarpyti, o rytais iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Be to, jis yra šykštokas ir…

Ar ne per rimtai žiūrite į gyvenimą?

Originalas Jūsų gyvenimas – vien pareigos ir jokių malonumų? Užstrigote kasdienybės karuselėje namai – darbas – namai ir jūsų gyvenimas tapo pilkas ir nuobodus? Baisiausia, kad tuomet nuobodūs tampame ir mes patys. Taigi metas išmokti praskaidrinti kasdienybę, nes juk žinote posakį, kad nuvarytus arklius paprasčiausiai... nušauna? Amerikiečiai teigia, kad jie…

Ką reiškia būti žodinio smurto auka

Originalas „Tu viską išsigalvoji“, „Tau vaidenasi“, „Tu įsikalbi“. Ar dažnai tenka girdėti tokius artimo žmogaus komentarus, kai paliečiate temą, kuri jus tikrai jaudina? Veikiausiai esate žodinio smurto – mažai žinomos, bet labai kenksmingos psichologinės prievartos formos – auka. Ką tai reiškia? Žodinis smurtas, angliškai vadinamas „gaslighting“, – tai tokia mentalinės…