Jeigu meilė per ankšta

Atsitinka, kad mes prisiimame pernelyg didelę atsakomybę, kurią paskui tempiame ant kupros metų metus, trokšdami pasiekti daugybę dalykų ir širdies gilumoje suprantame, kad esame tolimi nuo realybės ir mėginame nešioti tai, kas neatitinka mūsų dydžio.

Tapdami suaugusiais, pradedame suvokti, ką galime nuveikti, o ko – negalime. Sužinome, į ką verta kreipti dėmesį, o ką geriau nustumti į šalį.

Palaipsniui pradedama realistiškiau žvelgti į savo svajonių bei siekų santykį su realybe. Tačiau kai kalbame apie emocines problemas ir meilę, turime pripažinti, kad labai sunku surasti tokius, kurie idealiai mums tiktų ir nebūtų „per ankšti”.

Viena meilė jus dusina, o kita suteikia sparnus, verčia pasijausti laimingais ir realizuotais visu 100 procentų.

Dabar atsisėskite ir pagalvokite. Kaip jūsų reikalai? Ar teisingai pasirinkote savo meilės dydį?

Meilė, nuo kurios gniaužia kvapą

Sunku būtų paneigti, kad visiems patinka santykiai, nuo kurių užgniaužia kvapą ir priverčia pasijausti gyvais, apipila tūkstančiais jausmų ir troškimų.

Turėkite galvoje, kad šitas emocijų viesulas, kuriame susimaišė potraukis, troškimai ir absoliuti būtinybė būti greta mylimojo, yra būdingas ankstyvosioms įsimylėjimo stadijoms.

Praėjus pirmiesiems mėnesiams ar po pirmųjų dviejų metų, per kuriuos, kaip taisyklė, tęsiasi romantiškos meilės stadija, pereiname į brandžios meilės ir brandžių santykių etapą. Tai pakankamai svarbus periodas, juk turi atsinaujinti ir būti peržiūrėti mūsų vidiniai ryšiai su partneriu.

Šiam etapui būdingi tokie požymiai:

Aistra prarado dalį savo intensyvumo ir nežiūrint į tai, kad geismas dar gyvas, į pirmą vietą išeina santykiai poroje. Atsiranda savotiška draugiškumo dvasia, kai viešpatauja visiškas sutarimas, atviras dialogas, harmonija.

Prasideda fazė, kurioje turi būti išsikelti aiškūs tikslai. Santykiai be jokių įsipareigojimų perauga į idėją kurti šeimą, ieškoti naujos gyvenimo vietos, susikurti ekonominį stabilumą, viską, kas leis porai planuoti ateitį.

Kiekviena diena nugyvenama harmonijoje, su humoru ir tarpusavio pagarba. Pasirengimas dialogui ir kompromisams – tai brandžių santykių pagrindas.

Kada meilė „spaudžia” ir neleidžia kvėpuoti?

Meilė, kuri neleidžia mums atsikvėpti pilna krūtine ir sukausto rankas bei kojas, daro mums žalą. Ir nežiūrint į tai, kad žaizdų, kurias ji palieka, kiti žmonės nemato, emocinis skausmas yra visiškai realus ir griauna mus kaip asmenybes. Tokia meilė stabdo asmeninį augimą.

Santykiai, kurie yra per ankšti ir „spaudžia” – tai egoistiška meilė, kurioje mūsų partneris galvoja tik apie save ir mumis manipuliuoja. Tai žmonės, kurie padaro save aukomis, amžinai verčia mus jaustis kaltais, kai paprašome trupučio „gryno oro”, kai kalbame jiems apie tai, kad norime turėti asmeninę erdvę, mėgstamą hobį ar socialinius santykius.

Ir mes negalime išleisti iš akių to fakto, kad kartais kaltė slypi ne tik mūsų partneryje, bet mes ir patys esame už tai atsakingi. Yra žmonių, kurie visą savo gyvenimą sukasi vien apie mylimą žmogų kaip palydovai aplink planetą.

Mes ignoruojame šeimą, draugus… Pradedame atsisakyti svarbių reikalų ir nukreipiame visas jėgas į mylimą žmogų. Mūrijame santykius tuo toksišku cementu, kuris mus kausto, neleidžia atsikvėpti ir pagrobia mūsų nuosavą esybę.

Niekada nereikia teikti prioriteto kitiems žmonėms ir teikti pirmenybę jų, o ne savo poreikiams, nes galiausiai mūsų savivertė pavirs marionete partnerio rankose. Niekada negalima pulti į tokį kraštutinumą.

Jeigu meilė „per ankšta” – reiškia, tai ne jūsų dydis

Reiškia, reikia ją paleisti…

Jei meilė „per ankšta” – tai visiškai nereiškia, kad jums reikia „sulieknėti”, kad į ją „sutilptumėte”, atitiktumėte savo partnerio asmenybę ir įsispraustumėte į jo šabloną.

Jūs turite savo paties „dydį”, savo paties pasaulio matymą ir supratimą, savo kaip žmogaus vertę, savo likimą, savas klaidas ir pergales.

Jei žmogus, su kuriuo dalinatės gyvenimu, neigia didžiąją dalį jūsų asmenybės, o taip pat pakerpa sparnus asmeniniam augimui, verta rimtai susimąstyti.

Kai kurie žmonės bijo palikti partnerį, netgi žinodami, kad santykiai neša daugiau ašarų negu laimės, arba iš baimės likti vienam, iš troškimo turėti kažką greta savęs. Nedarykite šitos klaidos: kartais vienatvė naudingesnė už prastą kompaniją.

Nereikia bijoti išmesti suknelės, kuri jus kausto ir neleidžia kvėpuoti. Visiškai normalu suklysti, renkantis „dydį”, kai kalba eina apie prisirišimus. Sunku surasti idealų žmogų, kuris atitiks visus mūsų poreikius ir įsipaišys į mūsų gyvenimiškus projektus, kuris suverš griežtu korsetu mūsų baimes ir papuoš gyvenimą nuoširdaus džiaugsmo kaspinais.

Tačiau tokio žmogaus paieškoms verta paaukoti visą savo gyvenimą.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *