Jeigu moteryje dominuoja vyriškos charakterio savybės

Pakalbėkime apie tai, kas vyksta šiuolaikiniame pasaulyje. Aš dažnai gaunu laiškus ir komentarus apie tai, kad ne visos moterys tokios. Ne visos moterys mėgsta gaminti ir sėdėti namuose. Ne visos nori ištekėti. Ne visos turi kūrybinių talentų ir moteriškų savybių.

Daugelis eina vyrišku keliu. Ir tos, kurios juo eina pakankamai ilgai, jau suformavo savyje vyriškas savybes, vyriškus siekius, vyrišką elgesio modelį. Daugelį mūsų jau nuo kūdikystės auklėja kaip berniukus. Kelia mums tikslus, stengiasi mus pakeisti, padaryti labiau savarankiškomis.

Ir tada – jeigu tai ir tavo istorija – moteriškos prigimties aprašymai tave papiktins. Kaip būtų mane papiktinę prieš 10 metų. Aš nuo vaikystės norėjau būti berniuku, pavydėjau berniukams, žaidžiau berniukiškus žaidimus. Ilgą laiką neturėjau draugių, nemokėjau rankdarbių ir man nepatiko namų šeimininkės ateitis.

Paskui, kai pirmą kartą išgirdau apie tai, kad kiekvienas mūsų turi savo prigimtį ir moterišką kūną aš gavau neatsitiktinai – baisiai pasipiktinau. Tai man sukėlė protesto audrą. Ir aš ėjau kitu keliu – atkakliai ir užsispyrusiai. Trys darbovietės, institutas, karjera.

Tai, ką pasiekiau – hormoninio fono pažeidimai, moteriškos ligos ir krūties auglys, sulaukus 20 metų amžiaus – privertė mane susimąstyti. Ar teisi esu, atmesdama tai, ką man davė gamta? Ar išties visa tai – mano charakteris ir mano esmė? O gal tai įgyti elgesio ir mąstymo stereotipai?

Visada maniau, kad vyru būti geriau. Vyru būti naudingiau. Ir gailėjausi, kad turiu moterišką kūną. Visai tai kovai su savimi pačia, su savo prigimtimi, eikvojau baisybę jėgų.

Siūlau jums tokią analogiją. Įsivaizduokite, kad moterys – tai persikų medžiai. O vyrai – tai, pavyzdžiui, kokoso palmės. Jeigu mes neigiame, kad mums duotas moteriškas kūnas, vadinasi, mes tarsi bandome ant persiko medžio išauginti kokosus. Tikriausiai tai įmanoma, juk netgi Arktikoje išauginami arbūzai. Tačiau kiek pastangų tam reikia išeikvoti.

Man visą laiką kalba, kad moterys skirtingos. Žinoma, skirtingos. Aš šito neneigiu. Egzistuoja daugybė persikų rūšių. Tačiau visi jie – persikai. Suprantate?

Pas vieną medį vaisiai stambesni, pas kitą – smulkesni. Kažkuris medis aukštesnis, kažkuris – tankesnis, vieni vaisiai sultingesni, kiti – saldesni. Kiekvienas medis unikalus. Tačiau visi jie – persikai.

Taip ir moterys. Mes skirtingos. Mes skirtingai matome pasaulį, pas mus skirtingi charakteriai ir individualios savybės. Tačiau mus vienija tai, jog esame moterys. Vadinasi, turime tam tikrus bendrus ypatumus. Netgi jei mums nesinori to pripažinti.

Galima visą gyvenimą paaukoti tam, kad taptum palme. Tačiau tai neįmanoma. Galima užsimaskuoti kaip palmė, įskiepyti į kamieną palmių šakelę, elgtis kaip elgiasi kokosas. Tačiau viduje tu taip ir lieki persiko medžiu. Maskuotei iššvaistytas jėgas galima buvo skirti skanių persiko vaisių brandinimui. O dabartinis rezultatas – derlius skurdus, nesubrendęs ir neskanus.

Dažnai kalbama, kad nereikia taip griežtai atskirti vyriškumo ir moteriškumo, tai labai kategoriška ir neteisinga. Tačiau gamta juk kažkodėl sukūrė mus tokius skirtingus. Vadinasi, ji turėjo svarių priežasčių, kad pabrėžtų šiuos skirtumus fiziologiškai.

Ką gi daryti su vyriškais charakterio bruožais?

Tokių bruožų turime visos. Klausimas tiktai tas, kiek jie dominuoja tavo charakteryje. Be kai kurių vyriškų savybių išgyventi šiuolaikiniame pasaulyje moteriai labai sudėtinga. Bet kuriuo atveju, kol ji viena ir neištekėjusi.

Žinoma, geriausia neįgyti tokių įpročių kaip užsispyrimas, ginčai, žiaurumas. Būtent dėl to senovėje mergaites nuo mažens ruošė moteriškam keliui. Jos mokėsi moteriškų menų, bendravo moteriškuose kolektyvuose, mokėsi moteriškose mokyklose. Nuo vaikystės jas mokė būti žmonomis ir motinomis. Ir jau tikrai jos nebaigdavo kelių universitetų, aspirantūros, netapdavo mokslų daktarėmis. Nesimokė daryti karjeros ir būti nepriklausomomis.

Bet jeigu paimsime kaip duotybę dabartinę situaciją, tai prasmės pergyventi dėl neteisingumo nėra. Niekas nemokė būti moterimi – mokykis pati. Niekada ne vėlu pradėti.

Jeigu 90% tavo savybių – vyriškos, verta pagalvoti apie tai, kad laikas pradėti ugdytis moteriškas savybes. Palaipsniui vystyti moteriškus įgūdžius, įpročius, moterišką elgesį. Jeigu tau nuo vaikystės niekas nepaaiškino tavo gimimo moteriškame kūne tikslų ir prasmės, gali tai pati išsiaiškinti. Netgi sulaukus 80-ies dar ne vėlu pakeisti istorijos eigą.

Kam šito reikia?

Tam, kad galima būtų užmegzti santykius su tikru vyru. Daugelis – net labai stiprios ir valingos moterys – nori turėti greta tikrą vyrą. Kad nugalėtų ne tik visus drakonus, bet dar ir ją pačią. Štai tiktai tikriems vyrams tai visiškai neįdomu. Kam taip neprotingai eikvoti energiją? Juk geriau pakeisti pasaulį, išgalabinti visus drakonus, negu pakerėti vieną vyrą su sijonu. Dėl to šalia vyriškos moters dažniausiai aptiksime moterišką vyrą. Kitoks su ja paprasčiausiai neišgyvens. O šitas – maloniai papildys, pridengs užnugarį. Tik laimės nuo to jos gyvenime neprisidės. Juk pasikliauti juo jinai negalės. Ir į tikrą vyrą jis visai nepanašus.

Tam, kad būtum sveika. Mūsų hormoninė sistema labai trapi. Ir jeigu einame klaidingu keliu – prasideda sutrikimai. Kai elgiamės vyriškai, mūsų organizme pradeda dominuoti vyriški hormonai. Jie galbūt ir padarys mus ištvermingesnėmis ir ryžtingesnėmis. Tačiau ilgalaikis tokių hormonų poveikis mūsų fiziologijai baigiasi labai liūdnai.

Tam, kad perduotume savo dukrai kitą scenarijų ir kitą modelį. Tu stipri, savarankiška ir valinga. Tu visko pasiekei pati. Bet ar tu laiminga? Ar galėtum visa tai iškeisti į patikimą vyro petį? Jeigu tavo dukra matys, kaip gera būti moterimi – ji irgi užsimanys. Ir tada ji išvengs daugybės problemų ir klaidų.

Tam, kad galėtumėte pasimėgauti moteriška laime. Kurią vargu ar patirsi, mojuodama aplink save kardu. Kad prisiliestum prie jos – turi nulipti nuo kovinio žirgo ir mesti šalin ginklus. Juk toji laimė labai trapi ir subtili. Ją galima lengvai sugriauti grubiu žodžiu ar staigiu kardo mostelėjimu. Moterišką laimę patirti gali tiktai moteris. Ir tai jos asmeninis indikatorius, kad ji eina teisinga kryptimi.

Kad išbandytumėte kažką kito. Mojuoti kardu tu jau moki. Ir jeigu prireiks, šitas įgūdis tavyje vėl atsibus. Tačiau dabar – taikos laikotarpis, šuoliuoti žirgu ir mojuoti kardu nereikia, tai gal reikėtų išbandyti kitą elgesio modelį?

Taip, iš pradžių bus sunku ir neįprasta. Kartais netgi galbūt per jėgą ir be entuziazmo. Paskui palaipsniui atsiras susidomėjimas, kitas laimės skonis. Kaip su sijonu. Iš pradžių negali prisiversti nešioti tik sukneles. O po mėnesio supranti, kad kelnių mautis nebesinori. Ir pojūčiai su jomis ne patys maloniausi.

Panašiai ir su moteriškomis savybėmis. Pradėjusi bendrauti su merginomis, dažnai turėjau pati su savimi kovoti. Kiek gi galima apie niekus pliurpti, laikas užsiimti rimtais reikalais. Palaipsniui atsipalaidavau moterų kompanijose. Ir dabar man tai – vertingiausias ir svarbiausias dalykas gyvenime. Netgi nesuprantu, kaip anksčiau be draugių gyvenau.

Ir nereikia siekti šimtaprocentinio moteriškumo. Nes šiuolaikiniame pasaulyje visai neblogai ramumą, gerumą ir švelnumą atskiesti aktyvumu, entuziazmu ir tikslo siekimu.

Pakanka pradėti elgtis kitaip, pridėti į savo gyvenimą naujų elementų – tokių kaip suknelės, bendravimas su draugėmis, rankdarbiai, ir po kurio laiko pastebėsi pokyčius ir savo charakteryje, ir savijautoje, ir santykiuose.

Pakanka pradėti atlikti moteriškas pareigas, netgi jeigu jos tau nepatinka, kad po pusmečio su nuostaba atrastum, jog ir vyras pradėjo atlikti savo vyriškas pareigas. Ir kad tau pasukus į moteriškumo pusę, jame pradėjo atsirasti vyriškumo požymių. O po kurio laiko suprasi, kad pagaliau gali atsiremti į jo tvirtą petį. Net jeigu ištekėjai už mamytės sūnelio.

Gali pasirinkti ir kitą variantą. Palikti viską, kaip yra. Tam mums ir duota pasirinkimo laisvė. Aš tik noriu pasakyti tau du dalykus:

Jeigu tau duotas moters kūnas, vadinasi taip atsitiko ne šiaip sau. Tai orientyras, kurioje pusėje yra tavo pagrindinis prizas, kur veda tavo gyvenimo takelis.

Jeigu netgi šiuo momentu pas tave daugiau vyriškų savybių – tai dar ne nuosprendis. Santykį visada galima pakeisti, jeigu to imsimės sąmoningai. Svarbiausia – noras ir motyvacija.

Tu visada gali grįžti į ištakas. Nes jos jau užprogramuotos tavyje tuo momentu, kai užsimezgei mamos įsčiose.

Linkiu tau surasti kelią į savo ištakas.

Šaltinis


DAUGIAU ŠIA TEMA

Kas puošia moterį geriau už bet kokį makiažą?... Daugelis moterų įsitikinusios, kad grožio paslaptis slypi jų kosmetikoje. Yra milijonai priežasčių, dėl kurių jos mano būtent taip. Apie moteris spren...
Tokie skirtingi vyrai Vyrai būna skirtingi. Pasitaiko labai dosnių, su atvira širdimi. Pasiruošusių viską atiduoti draugams ir artimiesiems. Toks buvo mano tėtis, pavyzdžiu...
Kas turi įgyvendinti mano svajones apie nuostabią ... Kai maža mergaitė tik pradeda augti, pasakos sužadina jos fantazijas ir svajones apie jos būsimą šeimą. Labai daug mergaičių buriasi, koks bus vyro va...
Ką daryti, kad vyras kuo greičiau nuo jūsų pabėgtų... Taigi. Detali instrukcija, žingsnis po žingsnio. Įjunk nuolatinę kontrolę. Tu tiesiog privalai žinoti, kuri jis buvo, ką kalbėjo, ką valgė - iki smul...
Nesiimk atsakomybės už kito žmogaus laimę Kartais susiklosto situacija, kai mes dėl kažkokių priežasčių nusprendžiame "išgelbėti" "nelaimingą" žmogų. Sąlyginai išgelbėti ir sąlyginai nelaiming...
Pagalba vyrui Tiktai išties stipri moteris gali būti silpna, gali duoti suprasti vyrui, koks jis vyriškas, stiprus ir gerbiamas jos akyse. Neprotinga ir silpna mot...
Kai vyras tyli Panagrinėkime tipišką situaciją. Jūsų vyriškis staiga ima ir pradingsta (jokiu pavidalu) tam tikram laikui. Jūsų santykiai visiškai normalūs. O jis ne...
Moteris neturi būti lengvai prieinama Man rodos, kažkas atsitiko su daugelio moterų savigarba. Geros moterys laiko save "pernelyg" geromis ir vietoje to, kad įkvėptų vyrus dvasiniam tobulė...
Kodėl tokia graži ir viena? Šitas pasibjaurėtinas pusiau komplimentas kiekvieną kartą išmuša mane iš vėžių. Pirmiausia, kur jūs matėte ryšį tarp grožio ir fakto, kad greta yra vy...
Šio ryšio neįmanoma nutraukti Ne hormonų poveikis, ne sutampantys interesai, ne bendra praeitis/dabartis/ateitis - ne šie dalykai išlaiko vyrą ir moterį kartu. Neįmanoma nuspėti, k...
Kas slypi už įprastų moteriškų frazių Atmosfera namuose priklauso nuo moters. Tai nelengvas uždavinys, jį vykdant, galima prarasti kantrybę ir griebtis frazių, kurios atves į aklavietę ir ...
Vyriška nuomonė. Vyras ne Dievas. Juo nereikia tik... Jau nežinia kelintą kartą sekdamas naujienų srautą socialiniuose tinkluose ir skaitinėdamas straipsnius tinklapiuose susiduriu su patarimais merginomi...
Ar tikrai vyrai pergyvena išsiskyrimą greičiau už ... Jums tikriausiai žinoma ši situacija: vaikinas sutiko nuostabią merginą. Ir sako, kad dar neregėjo šiame pasaulyje geresnės už ją. Prisipažįsta meilėj...
Apie vieną pažinčių skelbimą Skelbimas skambėjo taip: "Esu graži, linksma, protinga mergina. Noriu ištekėti už vaikino, kuris uždirba per metus ne mažau kaip 500 000 dolerių". Į ...
Nuomonė. Kodėl žmona man svarbesnė už vaikus? Paprastai pusę devintos vakaro duodu savo dviem paauglėms dukroms užuominą, o jeigu nesupranta, tada devintą jau atviru tekstu sakau: Jums laikas eiti...
Kam moteriai aiškintis santykius? Amžinai su manimi visokie įdomūs dalykai atsitinka, nors nesu mėgėja plepėti su vairuotoju. Šiandien, vos atsisėdau, vairuotojui suskambo telefonas. ...
Jausmų uraganas. Kaip išsaugoti meilę, jei dažnai ... Penkios minutės poilsiui ir vėl į mūšį? Kalnai sudaužytų indų, jūra ašarų ir užkimęs nuo riksmų balsas... Ar turi ateitį poros, kurios kivirčijasi nuo...
Penki žmonos vaidmenys Būti žmona - nelengvas uždavinys. Daug reikia visko žinoti, daug mokėti - tai tikras menas. Išgyventi drauge visą gyvenimą ir neįkyrėti vienas kitam -...
Du moterų elgesio modeliai, kurie geruoju nesibaig... Mes, moterys, turime "nuostabų" bruožą: tiesiog stebuklingu būdu sugebame komplikuoti sau gyvenimą, o paskui, kaip pasekmė, ateina nusivylimas ir užsi...
Moteriška ir vyriška meilė. Palyginimas Kas greičiau įsimyli? VYRAI. Neretai jie įsimyli vos po kelių pasimatymų. Kas didesni idealistai meilėje? VYRAI. Jie mano, kad jeigu žmonės vienas ki...
Galiausiai tu sutiksi tą, kuris myli tavyje visa t... Žvelgi į save veidrodyje ir badai pirštais į viską, ko negali pakęsti. Nepakenti raukšlių ant pilvo. Nekenti randų ir to, kad niekada negalėsi atsibus...
Ar atvirai bendraujate su partneriu? Jei norite susikurti sveikus ir ilgalaikius santykius, reikia išmokti efektyviai bendrauti: pora neatlaikys išbandymų, jei nesugebės išsakyti savo por...
Oi, viskas! Moteriškos logikos klasika Yra teorija, pagal kurią vyrai ir moterys - skirtingų planetų gyventojai. Juk mes skiriamės vienas nuo kito praktiškai visais psichikos aspektais - ch...
Aš žinau Aš žinau, kad tu svajoji tapti idealia. Net jei pati sau neprisipažįsti, tu šito labai nori, šito sieki. Stengiesi daryti viską teisingai, gauti aukšč...
Meilė be priklausomybės Be lengvumo nėra meilės Sąvoka "neprisirišti" mums skamba kaip "vengti", o žodis "lengvumas" asocijuojasi su "neapsisunkinęs", "neapsikrovęs". Iš tik...