Jeigu užblokuotas moteriškumas

Begalė moteriškų treningų ragina mokytis moteriškumo, kad taptumėte laiminga. Mokytis pateikti save, moteriškai rengtis, švelniau ir seksualiau elgtis su vyrais, pasilepinti. Bet argi galima išvystyti ir ištobulinti savyje tai, kas dėl kažkokios priežasties užblokuota? Moteris, kuri konfliktuoja su savo moteriškumu, gali tapti patrauklesnė, gali išmokti gundyti, naudotis įvairiomis gudrybėmis santykiuose su vyrais, gali apsimesti silpna, dažniau prašyti pagalbos ir tuo pat metu visiškai nesijaus laiminga. Dar daugiau – nenatūralus moteriškumo ir seksualumo demonstravimas greitai pastebimas ir labiau atstumia, negu sugundo.

Svarbu ne tik tai, kiek moteryje seksualumo, bet ir kiek seksualume yra moters.

Moteriškumas – ne vien išvaizda, ne vien sijonai ir suknelės, nuolankumo ir švelnumo demonstravimas. Tai visų pirma gerumas, meilė žmonėms, sugebėjimas priimti gyvenimo dėsnius ir aplinkinius žmones tokiais, kokie jie yra. O svarbiausia – sugebėjimas priimti save visose savo apraiškose: priimti savo fizinius parametrus, nervų sistemos ir psichikos ypatumus, savo seksualumą. Ir visiškai nebūtinai tas seksualumas turi būti labai aukštas. Visos moterys skirtingos.

Viena iš svarbiausių moteriškumo sudėtinių dalių – meilė vaikams ir troškimas tapti mama (jei neįmanoma gimdyti pačiai – tapti įvaikinto vaiko mama).

Tikrasis moteriškumas leidžia sau būti vedamu žmogumi. Jis nesiekia varžytis, rungtyniauti ir dominuoti. Tai vyriška prigimtis. Ne veltui kinų išmintis byloja, kad moteris panaši į vandenį – ji su niekuo nekovoja, tačiau visus apteka, užlieja ir dėl to visus nugali. Vandens vaizdinys mūsų pasąmonėje – tai moteriškumo vaizdinys.

Tačiau mergaitėms dažnai atrodo, kad vyrams gyvenasi lengviau, o ir gyvename mes, atvirai kalbant, vyriškame pasaulyje. Karjera, sėkmė, pinigai – visa tai vyriškos vertybės. Visiškai suprantama, kad mergaitėms irgi norisi sėkmės. Moteris tampa stipri, konkuruoja su kitais – vyrais ir moterimis – ir nugali. Vyriškame pasaulyje gyvenama pagal vyriškas taisykles. Ir neišvengiamai prarandamas, sunaikinamas moteriškumas. Tikriausiai netgi galima būtų teigti, kad būtent tos merginos, kurių moteriškumas buvo užblokuotas vaikystėje, daugiausiai pasiekia socialinėje realizacijoje.

Mergaitės moteriškumo vystymasis priklauso nuo tėvo, kai tuo tarpo berniuko vyriškumas smarkiai priklauso nuo motinos. Kad mergaitei normaliai susiformuotų moteriškumas, tėvas turi žavėtis jos grožiu, sakyti jai komplimentus, girti jos pagamintą maistą, gerbti jos mergaitiškus žaidimus, lėles ir rankdarbius, jokiu būdu nesišaipyti iš jos troškimo puoštis ir sukinėtis priešais veidrodį. Tačiau svarbiausia – mergaitė turi jausti, kad gali būti silpna, kadangi tėtis stiprus ir visada ją apgins. Jeigu tėvas išstumtas iš šeimos arba sėdi po padu, mergaitei susiformuos vyriškas charakteris, būtinas, kad ji galėtų apsiginti (kai kuriais atvejais – dar ir mamą apginti). Moteriškumas užsiblokuos.

Taip pat labai negatyviai moteriškumą veikia vaikiškos psichologinės traumos, susijusios su tėvų draudimu demonstruoti moteriškumą pirmuose, kol kas dar vaikiškuose seksualiniuose etapuose. Kai kurios mergaitės auga aiškiai žinodamos: viskas, kas susiję su moteriškumu ir seksualumu – gėdinga. Dažniausiai jų mamos pačios konfliktuoja su savo moteriškumu, dėl to nesąmoningai blokuoja jo formavimąsi dukroms.

Kai kuriais atvejais motinos blokuoja dukterų moteriškumą specialiai tam, kad mergina neištekėtų ir liktų su mama. Čionai kalba eina jau apie tarpusavio priklausomybes ir manipuliacijas.

Būna ir taip, kad tėvas norėjo berniuko, o gimė dukrytė ir jis kažkuriuo momentu turėjo neatsargumo pasakyti jai girdint, kai mergaitei buvo, tarkime, kokie 5 metukai: „Ech, būtum tu berniukas!” Ir mergaitė nutaria būti berniuku, kad tėtis ją mylėtų ir ja didžiuotųsi. Tokius sprendimus vaikas priima pasąmonės lygmenyje, jie neišlieka atmintyje, tačiau įtakoja visą tolimesnį gyvenimą.

Dar viena moteriškumo blokavimo priežastis – labai stiprus mergaitės nepasitikėjimas savimi, kuris susiformuoja, kaip taisyklė, kai tėvai pastoviai lygina ją su kitais vaikais. Kad kažkaip palaikytų normalios savivertės iliuziją, mergaitė pradeda aršiai su visais konkuruoti.

Kai moteris priversta tapti pernelyg stipria, gali sutrikti hormonų balansas (mažėja moteriškų hormonų, išauga vyriško hormono testosterono lygis). Gydymas medikamentais, jeigu nepašalinta psichologinė priežastis, duoda tik trumpalaikį efektą. Išugdyti moteriškumą tik per išorinius pokyčius – keičiant išvaizdą, drabužius ar elgesio manierą – deja, neįmanoma. Būtina dirbti su priežastimi, dėl kurios buvo užblokuotas moteriškumas.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *