Jeigu vyras – ne šeimos galva

Rašo moteris: “Vyrui 52 metai, o jis iki šiol niekaip negali atsiskirti nuo mamos. Turime tris sūnus. Vyras vyresnis už mane 15 metų. Namuose nieko nedaro. Viskas laikosi ant manęs – darbas, mokslai, vaikai, vaikų darželis. Aš mirtinai pavargau, o jis tik mama rūpinasi”.

Ir dar vienas: “Dabar yra toks šeimos tipas – dirbanti žmona, ant jos laikosi ir vaikai, ir geriantis vyras. Vyras vietoje žmonos turi televizorių, su juo praleidžia visą laisvalaikį. Vyksta ne tik fizinis, bet ir dvasinis susvetimėjimas. Kaip padaryti vyrą šeimos galva?”

Gaila, bet mūsuose yra pažeistas lytinis auklėjimas, mūsų niekas neruošia šeimos gyvenimui. Berniukų neruošia tapti šeimos galva ir šeimininkais. Mergaičių neruošia tapti žmonas ir mama. Dėl to sukūrus šeimą, prasideda didelės problemos.

Svarbu, kad moteris išmoktų teisingai elgtis šeimoje. Vyras labiau racionalus, o moteris – labiau emocionali. Kai moteris pastoviai ne nuotaikoje, verkia, piktinasi, kunkuliuoja emocijomis, vyras bando ramiai su ja pasikalbėti. Be isterijų. Jeigu nesigauna, jis numoja į visą tą beprotnamį ranka ir pasitraukia į šalį. Nustoja laikyti save atsakingu.

Moterims derėtų išmokti spręsti problemas be isterijų. Padėkite vyrui pasijausti šeimos galva. Nereikia jo žeminti ir jam priekaištauti, geriau dažniau pasitarkite. Ir vaikus reikia auklėti taip, kad kiekvienoje situacijoje jie girdėtų tėčio nuomonę. Ir turi būti taip, kaip jis pasakys.

Visa tai reikia daryti nuo pradžių, vos tik sukūrus šeimą. Moteris dėl savo emocingumo trokšta, kad viskas įvyktų kuo greičiau. Bet jei mama neišauklėjo vyro kaip šeimos galvos, reiškia, tai turi padaryti žmona. Tik ji turi tapti ne vyro auklėtoja, o pagalbininke. Vyras turi jausti nuoširdumą savo, kaip šeimos galvos, adresu.

Niekas nesiruošia panaikinti vyrų atsakomybės. Tačiau patirtis rodo, kad jeigu žmona pradeda šeimoje elgtis neteisingai, tai atsispindi ir vyro elgesyje. Vyras ir žmona – du susisiekiantys indai. Kai keičiasi moters elgesys, keičiasi ir vyras. Ir atvirkščiai. Nesėkmingai susiklosčius šeimos gyvenimui, klaidų ieškoti reikia visų pirma savyje.

Žinoma, tokiame stipriame vyro atsidavime motinai, esama nenormalumo. Kai susikuria nauja šeima, tėvai nebegali kištis. O vyras ir žmona, nepaisant didžiulės meilės savo tėvams, pagrindinį dėmesį skirti turi būtent savo šeimai. Tėvams, žinoma, būtina rodyti dėmesį, bet jeigu susiklostė netgi iškreipta situacija – pabandykite išsiversti be isterijų. Suraskite savyje gerumo ir meilės.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…