Jeigu vyras – ne šeimos galva

Rašo moteris: „Vyrui 52 metai, o jis iki šiol niekaip negali atsiskirti nuo mamos. Turime tris sūnus. Vyras vyresnis už mane 15 metų. Namuose nieko nedaro. Viskas laikosi ant manęs – darbas, mokslai, vaikai, vaikų darželis. Aš mirtinai pavargau, o jis tik mama rūpinasi”.

Ir dar vienas: „Dabar yra toks šeimos tipas – dirbanti žmona, ant jos laikosi ir vaikai, ir geriantis vyras. Vyras vietoje žmonos turi televizorių, su juo praleidžia visą laisvalaikį. Vyksta ne tik fizinis, bet ir dvasinis susvetimėjimas. Kaip padaryti vyrą šeimos galva?”

Gaila, bet mūsuose yra pažeistas lytinis auklėjimas, mūsų niekas neruošia šeimos gyvenimui. Berniukų neruošia tapti šeimos galva ir šeimininkais. Mergaičių neruošia tapti žmonas ir mama. Dėl to sukūrus šeimą, prasideda didelės problemos.

Svarbu, kad moteris išmoktų teisingai elgtis šeimoje. Vyras labiau racionalus, o moteris – labiau emocionali. Kai moteris pastoviai ne nuotaikoje, verkia, piktinasi, kunkuliuoja emocijomis, vyras bando ramiai su ja pasikalbėti. Be isterijų. Jeigu nesigauna, jis numoja į visą tą beprotnamį ranka ir pasitraukia į šalį. Nustoja laikyti save atsakingu.

Moterims derėtų išmokti spręsti problemas be isterijų. Padėkite vyrui pasijausti šeimos galva. Nereikia jo žeminti ir jam priekaištauti, geriau dažniau pasitarkite. Ir vaikus reikia auklėti taip, kad kiekvienoje situacijoje jie girdėtų tėčio nuomonę. Ir turi būti taip, kaip jis pasakys.

Visa tai reikia daryti nuo pradžių, vos tik sukūrus šeimą. Moteris dėl savo emocingumo trokšta, kad viskas įvyktų kuo greičiau. Bet jei mama neišauklėjo vyro kaip šeimos galvos, reiškia, tai turi padaryti žmona. Tik ji turi tapti ne vyro auklėtoja, o pagalbininke. Vyras turi jausti nuoširdumą savo, kaip šeimos galvos, adresu.

Niekas nesiruošia panaikinti vyrų atsakomybės. Tačiau patirtis rodo, kad jeigu žmona pradeda šeimoje elgtis neteisingai, tai atsispindi ir vyro elgesyje. Vyras ir žmona – du susisiekiantys indai. Kai keičiasi moters elgesys, keičiasi ir vyras. Ir atvirkščiai. Nesėkmingai susiklosčius šeimos gyvenimui, klaidų ieškoti reikia visų pirma savyje.

Žinoma, tokiame stipriame vyro atsidavime motinai, esama nenormalumo. Kai susikuria nauja šeima, tėvai nebegali kištis. O vyras ir žmona, nepaisant didžiulės meilės savo tėvams, pagrindinį dėmesį skirti turi būtent savo šeimai. Tėvams, žinoma, būtina rodyti dėmesį, bet jeigu susiklostė netgi iškreipta situacija – pabandykite išsiversti be isterijų. Suraskite savyje gerumo ir meilės.

.



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *