Jums skubiai reikalingos permainos gyvenime

Jaustis nesveiku – ne visada reiškia antsvorį ar ligą. Mes galime sirgti morališkai ir mentališkai. Bėgant laikui, mes apaugame prastais įpročiais ir elgesio modeliais, kurie tampa gyvenimo būdu ir smarkiai jį apnuodija. Jūs juk nepilate atskiesto benzino į automobilį? Tai kodėl užsipilate savo bakus tuo, kas jus naikina? Pateikiame šešis požymius. Ar susidūrėte su jais savo gyvenime? Jeigu taip, reiškia, jums skubiai reikalingos permainos gyvenime.

Negatyvi pasaulėžiūra

Ji gali sukurti begalę problemų. Negatyvus požiūris į pasaulį – tai savęs naikinimas, savigriova. Cinizmas, tarp kitko, gali privesti iki demensijos brandžiame amžiuje. O žmonės, pasižymintys priešiškumu, kenčiantys chronišką stresą ir turintys depresijos simptomų, labiau linkę į insultą. Mūsų mintys išties tampa realybe, vadinasi, „nesveiki“ žmonės kuria sau patiems negatyvią realybę.

Bėgimas nuo realybės

Žinoma, visiems mums reikia kartais pabūti vieniems, tačiau jei „ilsėsitės nuo realybės, pasitelkę kenksmingus įpročius – tik pabloginsite, sugadinsite sveikatą. Geriau pasinaudoti adekvatesniais ir veiksmingesniais instrumentais, kovojant su stresu ir neigiamomis emocijomis, užuot formavus priklausomybes nuo, pavyzdžiui, alkoholio.

Nesibaigiantys skundai

Su negatyviomis nuotaikomis ateina ir įprotis pastoviai dėl kažko skųstis. Vietoje to, kad susikoncentruotumėte ties geromis gyvenimo pusėmis, jūs linkę skirti daugiausia dėmesio viskam, kas negatyvu. Net menkiausi nemalonumai gali įklampinti jus į nusiminimo pelkę, iš kurios išsikapanoti nebėra nei jėgų, nei noro.

Pastovūs atsikalbinėjimai ir pasiteisinimai

„Neturiu laiko“ – pats populiariausias atsikalbinėjimas, tinkamas pačioms įvairiausioms situacijoms. Jūs pastoviai teisinatės, atidedate darbus ar tiesiog pamirštate apie juos ir įsmunkate į viską stingdantį tingulį. Nesinori gamintis sau maisto, plauti indų, bendrauti su žmonėmis, eiti į darbą. Jūsų komforto zona pradeda kelti jums didelę grėsmę, kadangi palaipsniui prarandate susidomėjimą viskuo aplinkui.

Esate pernelyg kritiškas sau ir kitiems

Tikite tuo, ar ne, bet negatyvūs žmonės linkę į perfekcionizmą, kas padaro juos pernelyg kritiškais savęs ir kitų atžvilgiu. Jie arba viską daro teisingai, arba nieko nedaro, iš čia ir polinkis į tingėjimą. Kartais jie net nebando kažko pradėti iš baimės patirti nesėkmę, o tai neleidžia tobulėti ir įvaro žmogų į visiško sąstingio spąstus. Be perfekcionizmo, jie pasižymi labai žema saviverte, o tai savo ruožtu veda į tai, kad jie ima aktyviai kritikuoti save ir aplinkinius.

Gyvenimas praeityje arba ateityje

Vienas svarbiausių įpročių, į kurį linkę „nesveiki“ žmonės. Jie sunkiai suvokia, kas vyksta jų pačių gyvenime, kadangi pastoviai galvoja apie praeitį arba baiminasi ateities.

Jei atpažinote kokius nors iš šių požymių savyje – jūsų gyvenimui reikalingos permainos. Imkitės darbo su savimi ir palaipsniui kapstykitės iš šios apmaurojusios pelkės. Norite užsiimti sportu? Pradžiai pasitreniruokite bent kartą į savaitę. Išsiaiškinkite, kokia veikla jums patinka ir pradėkite. Atminkite, kad nesėkmę patiria tik tie, kurie niekada nežengia pirmojo žingsnio.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Atpirkimo ožio kasdienybė

Originalas Ožių būna įvairių: baltų, juodų, ilgais ir trumpesniais ragais, jaunų, senų, prižiūrėtų ir apleistų. Tiesa, dar būna Atpirkimo Ožių. Pastarieji „ganosi“ kone kiekvienoje organizacijoje. Toks ožys kasdien ateina anksčiau už visus, kasdien jaučiasi vargšas ir išnaudojamas, kasdien tipena į darbą drebėdamas, kad štai, kiti jį ims ir išnaudos. Be…

Spręskite problemas be konfliktų

Originalas Skyrybos visada reikalauja daug jėgų, kantrybės ir nervų. Jeigu iš pradžių buvote nusiteikę išsiskirti gražiuoju, dažnai šis nusiteikimas laikui bėgant išgaruoja. Erzina sutuoktinio nuotaikos ir elgesys, susierzinimas greitai perauga į priešiškumą ir pykčio priepuolius. Kaip to išvengti? Kaip išsiskirti taip, kad nereikėtų slapta “dalintis” daiktų ir viso užgyvento turto?…

Idealios profesijos intravertams

Originalas Jeigu kalbėjimas viešumoje jums reiškia stresą ir paniką, o susitikimai su klientais sukelia depresiją, nenusiminkite ir nebandykite pakeisti savo prigimties. Kitaip būsite nelaimingi visą gyvenimą. Verčiau jau pasirinkti veiklos sritį pagal savo temperamentą. Intravertams geriausiai tinka tokie darbai, kurie nesusiję su tiesioginiu bendravimu su žmonėmis, nesibaigiančiais telefonų skambučiais ir…

Kaip išmokyti vaiką teisingai reaguoti į savo klaidas

Originalas Seniai žinoma, kad nuo tėvų elgesio priklauso, ar vaikas bus sėkmingas ir sugebės nuolat siekti įvairių laimėjimų, ar ne. Tėvai, norintys skatinti vaiką vystytis, būna linkę nuolat girti savo mažylius. Deja, ne visi pagyrimai padeda vaikui stengtis. JAV psichologė Carol Dweck eksperimentais nustatė, kad vaikų niekada negalima girti už…

Vyrai moteriškėja dėl moterų

Originalas Ji – daug pasiekusi verslininkė. Jis augina vaikus, tvarko namus, ruošia valgyti ir dėl karjeros nesuka galvos. Ar tokia šeima gali būti laiminga? Psichoterapeutė Lina Vėželienė įsitikinusi – net ir pats garbingiausias postas moteriai laimės nesuteiks. Ji kankinsis nesuprasdama, kodėl būdama tokia protinga ir daug pasiekusi, turi gyventi su…