Jūs ir aplinkiniai

Mūsų gyvenimas labai priklauso nuo aplinkos. Paimkime kaip pavyzdį gyvūnus. Jų dydį, spalvą, formą ir elgesį nulėmė toji aplinka, kurioje jie gyvena. Lygiai taip pat ir mūsų elgesį lemia aplinkiniai: pasakyk, kas tavo draugas, ir aš pasakysiu, kas tu. Nuo senų senovės egzistuoja išsireiškimai ir patarlės, labai ryškiai atspindinčios situaciją su aplinkiniais. „Obuolys nuo obels“ ir t.t. Egzistuoja pradiniai punktai, kuriuose turėta aplinka mus dabar įtakoja ir šito pakeisti jau nebegalime. Tėvai, gyvenamas rajonas, mokslai, profesija, socialinis statusas ir daug kas kita – visa tai, ką turėjome iki šiol. Praeitis, kurios neįmanoma pakeisti.

O kaip nustatyti, kokia aplinka jus supa šiuo metu?

Užduokime sau paprastą klausimą: kaip įtakojo jūsų artimiausia aplinka jūsų dabartinę situaciją?

Galiu šiek tiek padėti su prisiminimais.

Nuo pat vaikystės tėvai jus įtikinėjo: „Reikia gerai mokytis, būtinai baigti kokį nors universitetą ir tada tave įvertins, atsiras galimybė susirasti gerą darbą. Ir tik tau tada mokės labai gerą atlyginimą“. Išvertus į lietuvių kalbą: arsi kaip juodas jautis iki pensijos ir visas tavo gyvenimas bus vertas kelių centų…

Arba galbūt mokytojai mokykloje pastoviai kalė į galvą: „Tu niekam tikęs! Tavęs netgi karvių ganyti niekas nepasamdys!“ Jie, be abejo, visu šimtu procentų įsitikinę, kad kvadratinės šaknys, kosinusai ir kotangentai automatiškai užpildys iki kraštų tavo sąskaitas banke.

Arba po dvyliktos klasės jūs visi choru nusprendėte: „Mes visi kaip vienas!“ ir nedelsdami įstojote į universitetus.

Ką norisi pasakyti šia proga. Tie, kurie jus supa – geri žmonės. Nereikia abejoti verte ir žmoniškumu. Reikia ir toliau mylėti ir vertinti juos už tai, kad juos turite. Bet klausytis jų patarimų, susijusių su svarbiais gyvenimo sprendimais – paskutinis reikalas, labai artimas savižudybei. Išimtį galima padaryti tik tais atvejais, jeigu jie patys kažko pasiekė tose sferose.

Nė vienas iš mūsų negali išvengti aplinkinių įtakos. Nes kiekvienas žmogus nuo mažų dienų mokosi tik vienu vieninteliu būdu, ir tas būdas – mėgdžiojimas ir sekimas kito žmogaus pavyzdžiu.

Jeigu apsupsime save žmonėmis, kurie non-stop režimu skundžiasi gyvenimu, kurie viskuo ir visais nepatenkinti, mes ir patys tokiais pavirsime. O jeigu praturtinsime aplinką sėkmingais, dvasingais, pastoviai tobulėjančiais žmonėmis, teks atitikti tokią kompaniją ir patiems pasitempti.

Kiekvieno žmogaus gyvenimą 90-čia procentų nulemia pavyzdžiai, kuriuos jis regi kiekvieną dieną.

O aplinką sau mes susikuriame patys!

O toji aplinka kardinaliai keičia mūsų pačių gyvenimą!

Todėl rekomenduoju jau nuo šiandien dienos, visiškai sąmoningai ir labai kruopščiai rinktis ir kurtis savo aplinką. Ignoruoti ir neklausyti tų, kurie tempia žemyn, trukdo augti ir žlugdo svajones apie laimę ir klestėjimą. Ir bendrauti tik su tais žmonėmis, iš kurių galima kažko išmokti. Tokia aplinka pakylės jūsų gyvenimą į visiškai kitą lygį.

ŠaltinisPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI