Jūs negalite duoti vaikui visko, ko jis reikalauja

Pavyzdžiui, svetimo žaislo ir dar pusę žaislų parduotuvės papildomai. Negalite leisti triukšmingų žaidimų ne laiku ir ne vietoje. Vaikas kovoja su visomis tomis taisyklėmis, kurios labai svarbios jums ir kurias pažeisdamas, jis pažeidžia asmeninę šeimos narių erdvę. Kaip reaguojate į šią kovą? Pykstate? Pradedate karą su vaiku? Kas jį laimės? Ir kuo tas karas baigsis?

Kai vaikas verkia, nereikia jo raminti žodžiais. Tiesiog apkabinkite. O kai nusiramins, pasakykite “Ne”. Jis vėl gali pravirkti, bet jau ne taip stipriai. Vėl apkabinkite ir paglostykite. Ir vėl pasakykite “Ne”. Ir taip iki to laiko, kol jis ramiai nesusitaikys su atsisakymu išpildyti prašymą, kurį laikote taisyklių pažeidimu.

Būtent šiuo psichinės įtampos sumažėjimo iki nulio momentu galite paaiškinti vaikui, dėl kokios priežasties sakote jam “Ne”. Būkite lakoniški. O dar geriau – padėkite vaikui suvokti per klausimus.

Vaikas kovoja už savo impulsyvius šio momento troškimus, sukaupęs visas savo egocentrizmo galias, siekdamas tenkinti vien savo norus, neatsižvelgiant į kitus žmones. Vaikas kovos ir toliau, jeigu turi patirties palaužti suaugusio žmogaus valią ir tasai patenkino prašymus, kad tik vaikas nestotų su juo į kovą.

Išmokykite vaiką susitaikyti su faktu ir padarysite jį stipriu žmogumi. Apsidairykite aplinkui. Kiek jėgų eikvoja suaugusieji, kovodami su tuo, ko neįmanoma pakeisti? Jiems nebelieka jėgų tiems dalykams, kuriuos pakeisti įmanoma. Jie kartais netgi nesugeba atskirti įmanomo nuo neįmanomo. Tai silpni žmonės, kurie neturi jėgų realizuoti svajonių ir tikslų.

Jie ir mylėti nemoka, kadangi neturi tos gyvybiškos energijos, kuria galima būtų pasidalinti su kitais. O jeigu ir turėtų, visą savo aistrą jie nukreipia į savo egocentriškų sumanymų tenkinimą, niekindami visus su žemesniu statusu ar tuos, kuriuos kovodami paguldė ant menčių. Jie laimi, pasitelkę pyktį, kuriame slypi milžiniškas potencialas.

Norite tokio likimo savo vaikui? Būtent dabar formuojasi jūsų mažojo žmogučio likimas. Ir nuo jūsų veiksmų priklauso, ar jis bus stiprus ir mylintis žmogus.

Kai vaikas verkia, nereikia jo vyti šalin, ignoruojant ašaras, kuriomis jis jumis manipuliuoja. Jeigu ašaras vaikas lieja vienumoje, jo širdį užpildys ne susitaikymo su faktu jausmas, o pyktis ir keršto troškimas, jis anksčiau ar vėliau atstums tuos, nuo kurių yra visiškai priklausomas.

Susitaikymas – tai fakto, kad šiuo konkrečiu momentu kažkoks veiksmas ar įvykis neįmanomas, pripažinimas. Nemokantis susitaikyti su faktu, nemoka mylėti.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…