Jūs – suaugęs žmogus

Nutariau parašyti kelias eilutes apie kiekvieno mūsų atsakomybę prieš save patį. Apie savo planų vykdymą. Apie savus interesus, asmeninę erdvę, apie tai, kas labai svarbu – netapti aplinkybių ir „blogų“ žmonių auka.

Manau, kad be galo svarbu suprasti, kas esi. Ką gali ir ką sugebi. Labai svarbu suprasti, kad esi suaugęs, stiprus, protingas žmogus. O suaugę žmonės sugeba susidoroti praktiškai su viskuo.

Kai nustojame ginti savo interesus, fiziškai ir emociškai susiriečiame į kamuoliuką ir atsiduodame likimo valiai, mes pavirstame Auka. Ir greta mūsų būtinai atsiras „blogi žmonės“, kurie „naudosis mūsų bejėgiškumu“. „Priešų“ ilgai laukti nereikės.

Man aukos pojūtis – tai jaustis bejėgiu vaiku šalia didelių ir stiprių žmonių. Net jeigu ras „didelis ir stiprus žmogus“ – mano nuosavas vaikas, kuris nesutvarko savo kambario, neparuošia namų darbų ar grubiai kalba. Apima bejėgiškumo jausmas, kyla noras pasislėpti arba išeiti. Ir nejaučiu nei jėgų, nei noro ginti savo interesus arba, kaip atvejyje su savo vaikais – nustatyta taisykles ir auklėti.

Tuo momentu, kai pasijaučiame aukomis, mes prarandame savo valią. Suakmenėjame, netenkame jėgų, pavirstame išsigandusiu vaiku. Manau, kiekvienas žmogus, kuris turi patirties būti auka, pasitaikė momentų, kai atsiduoti likimo valiai (tiksliau, kitų, stipresnių žmonių valiai) buvo vienintelė išeitis. Vaikystėje, kai vaikas bendrauja su suaugusiais, jis išties neturi kitos išeities.

Šita vaikiška patirtis ir tada aptiktas elgesio modelis verčia mus vis iš naujo ir iš naujo jį panaudoti, kai psichika užfiksuoja bent šiek tiek panašias situacijas.

Jeigu įstrigimas aukos vaidmenyje jums pažįstamas, labai svarbu sugrąžinti save į realybę. Suvokti, kas jūs toks (tokia), kiek jums metų, kokią poziciją užimate (mama, žmona, viršininkas, darbuotojas, rimtas profesionalas) ir, pagaliau, būtina įsisąmoninti, jog esate suaugęs žmogus. Ir jums, kaip suaugusiam, reikia pačiam spręsti, kaip elgtis ir kaip su jumis gali sau leisti kiti.

Jūs turite pasirinkimą. Ir renkatės visada tik jūs pats. Neužmirškite šito.

Šaltinis

Sutinku su slapukų naudojimu ir naršau toliau daugiau informacijos

Slapukas (angl. Cookies) – mažas tekstinis dokumentas, turintis unikalų identifikacijos numerį, kuris yra perduodamas iš interneto tinklalapio į lankytojo kompiuterio kietąjį diską, kad tinklalapio administratorius galėtų atskirti lankytojo kompiuterį ir matyti jo veiklą internete.

Unikalus numeris identifikuoja lankytojo naršyklę kiekvieną kartą jam apsilankius tinklalapyje. Slapukai neleidžia interneto tinklalapiams įsiminti jokios asmeninės lankytojo informacijos (tokios kaip lankytojo vardas ir adresas), kurį vartotojas galėtų pamiršti įslaptinti. Slapukų visada galima atsisakyti ir išjungti, tačiau tuomet gali neveikti kai kurios puslapio funkcijos.

Jį naudojant tinklalapyje atsimenama informacija apie apsilankymą, pvz., pageidaujama kalba ir kiti nustatymai. Todėl kitas apsilankymas gali būti paprastesnis, o svetainė naudingesnė. Slapukai atlieka svarbias funkcijas. Jų pagalba efektyviau naudojamas žiniatinklis.

Slapukai naudojami įvairiais tikslais, pvz., atsiminti vartotojo saugios paieškos nuostatas, rodyti aktualesnius skelbimus, suskaičiuoti, kiek lankytojų apsilanko tinklalapyje, padėti prisiregistruoti naudoti paslaugas ir apsaugoti vartotojo duomenis.

Uždaryti