Ką apie jus pasako smulkmenos

“Persikrausčiau į kitą miestą, todėl prireikė susirasti naują stomatologą. Kaimynas rekomendavo specialistą, kuris pasirodė draugiškas, išmanantis savo darbą ir malonus. Tačiau daugiau pas jį nebeėjau. Jo kabinetas dar kartą įrodė, kokios svarbios yra smulkmenos.

Kabliukas paltui pakabinti vos laikėsi ant sienos, nes trūko vieno vinies; laukiamajame sudėti žurnalai buvo seni; ant lapo, kuriame atspausdintos darbo valandos, juodu flomasteriu padarytos pataisos; netvarkingai išmėtyti lankstinukai. Stomatologų pasirinkimas – didžiulis, ir nors šis buvo geras specialistas, nesinorėjo pas jį sugrįžti.”

Taip pat ir darbe. Vadovai pasirenka, kuriems darbuotojams skirti atsakingą užduotį ar pavesti vykdyti naują projektą. Pirkėjai renkasi, į kokią parduotuvę eiti. Visos šios smulkmenos iš tiesų nėra smulkmenos. Jos sukuria įspūdį. Remdamiesi šiais įspūdžiais, žmonės apie jus susidaro nuomonę.

Ar taip jau svarbu, kad prieš išsiųsdami elektroninę žinutę, patingite ištaisyti gramatines klaidas? Juk tai tik laiškelis, teisingai? Ne. Tai įspūdis apie tai, kaip dirbate. Ar taip jau svarbu, kad ant klientui siunčiamo laiško kreivai priklijuojate pašto ženklą? Kam rūpi vokai? Tačiau tai svarbu. Klientas susidaro įspūdį, kad kompanija (ar tam tikras darbuotojas) nesirūpina detalėmis.

Ar taip jau svarbu, kad dažnai truputį vėluojate į susirinkimus? Pasirodo, svarbu. Taip parodote, kaip vertinate kitų žmonių laiką. Ar svarbi balso pašto žinutė, kurioje sakote: „Jūsų skambutis man labai svarbus. Paskambinsiu, kai tik atsilaisvinsiu.“ Kai pagaliau po dviejų savaičių paskambinate, ši „smulkmena“ parodo, koks iš tiesų „svarbus“ buvo skambutis ir kad jumis negalima pasitikėti.

Jei jūsų paprašytų vizitinės kortelės, o jūs nesugebėtumėte jos rasti tarp krūvos popierių, tai tik smulkmena. Tačiau tai paliktų įspūdį, kad esate neorganizuotas. Jei jūsų prezentacija primena rašaluotą šeštoko sąsiuvinį, sunku patikėti, kad tokia nebus ir idėja. Išvaizda – tai smulkmena, tačiau iš jų susidaro bendras vaizdas.

Dar trys pastabos: pirma, nepainiokite smulkmenų ir svarbių dalykų. Nemanykite, kad užtenka tik kruopščiai pasirūpinti smulkmenomis. Turinys yra interneto ir televizijos karalius; kompetencija – darbovietės karalienė. Gerai atliktas darbas yra svarbiausia sėkmingo darbo strategijos dalis. Antra, dėmesys smulkmenoms nėra perfekcionizmo skatinimas. Niekas nėra tobulas. Jei bandysite tokiu tapti, pasimesite tarp smulkmenų. Trečia, kai kurie žmonės turi talentą pastebėti detales. Bet to galima ir išmokti.

Atkreipkite dėmesį į smulkmenas, iš kurių susidarote įspūdį apie vieną ar kitą dalyką. Padavėja neatneša šakutės; jūsų auklė vėl vėluoja; kvietime neteisingai parašyta jūsų pavardė; arba ortodontas, nuėmęs plokštelę, jūsų dukrai dovanoja rožę; santechnikas atvyksta tiksliai sutartu laiku. Ką šios smulkmenos jums sako apie žmogų ar kompaniją, kuri jį atsiuntė? Pamąstykite, o ką gi smulkmenos sako apie jus?

Kokia viso to esmė? Jei nekreipiate dėmesio į smulkmenas, prarandate galimybes ir klientus. Jei norite, kad darbas ar verslas sektųsi, turite į jas atkreipti dėmesį.

Originalas



Naujienos iš interneto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *