Ką daryti, jei jaučiate visiems įsipareigojęs?

Įprotį save menkinti labai sunku pakeisti. Jeigu jaučiatės visiems įsipareigojęs, visiems skolingas, visiems kažką privalantis, pakeisti tai be galo sunku, tačiau įmanoma.

Pradžiai būtų gerai išsiaiškinti, kam jums to reikia. Ir ar galite gauti, ko trokštate, kitais būdais. Turite suprasti, kad neprivalote elgtis su savimi lygiai taip pat, kaip elgėsi tėvai ir kiti suaugusieji, kai buvote vaikas. Į ką atkreipdavo dėmesį jie, tą matome ir mes. Reikia surasti savyje kažką gero – iš pradžių tai pamatyti, o paskui pradėti vertinti. Reikia žvelgti į save objektyviau. Nebūna žmonių, kurie turėtų vien trūkumų. Reikia įprasti analizuoti savo dieną ir registruoti, ką nuveikėte. Iš pradžių viskas eisis lėtai ir sunkiai.

Jei nustosite spręsti visų aplinkui esančių žmonių problemas, atsiras laiko ir jėgų savam gyvenimui.

Kreipkitės į draugus ir artimuosius. Paklauskite kiekvieno, ką jūs, jų manymu, darote gerai. Už ką jie jus vertina. Tikriausiai daug kas jų žodžiuose kartosis, o kažkas taps jums tikru atradimu. Tikriausiai jūs visiškai nelaikote tų dalykų vertais.

Įprotį save nuvertinti pakeisti labai sunku. Juo labiau, kad šituo jūs pritraukiate tuos žmones, kurie su jumis būtent taip ir elgiasi – nuvertina viską, ką darote.

Žingsnis po žingsnio užsirašykite, registruokite visus savo darbus. Kiekvieną menkniekį. Pirkiniai parduotuvėje. Pasiėmėte vaiką iš darželio. Nuvedėte jį ar patys nuėjote pas gydytoją. Paskambinote tėvams. Laiku atėjote į darbą. Laiku atlikote darbą. Pagirkite save – ne visi ateina laiku, ne visi laiku susitvarko su užduotimis.

Po savaitės peržvelkite užrašus. To reikia, kad suvoktumėte, kiek iš tikrųjų visko nuveikiate. Atlikite periodiškas užrašų revizijas. Toks dienoraštis taps puikiu būdu išmokti save gerbti, ypač jeigu esate namų šeimininkė. Darbai namuose, buitis – kaip oras. Be oro neišgyvensi, tačiau jis nematomas.

Gerai prisiminti seną išminti, kad gerais noras pragaras grįstas. Ir jeigu išties linkite gero savo artimiesiems, palaipsniui nusikrapštykite juos nuo savo sprando.

Tvardykitės. Pačioje pradžioje troškimas išgelbėti visus pasaulyje bus labai stiprus ir dominuojantis. Tai laikinas reiškinys. Kas treniruojasi, tas tobulėja.

Prisiminkite, ko norite. Pasikapstykite atminties užkaboriuose, atraskite ten užkištus norus ir realizuokite juos. Realizuodami savo “Noriu”, gaunate energijos, kurios prireiks realizuoti visiems iškilusiems “Reikia”. Atsiras spindesys akyse ir laimės pojūtis. Argi ne dėl šito mes gyvename?

Kai nustosite spręsti visų aplinkinių problemas, atsiras laiko ir jėgų savam gyvenimui. Padėti žmonėms reikia ir netgi būtina, tačiau būtent padėti, o ne vedžioti suaugusį žmogų už rankutės. Padėti reikia tiems, kurie patys kažką daro.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…