Kad būtum mylima

Kad būtum mylima, nereikia būti “kieta”, nereikalingi brangūs rankinukai, madingi daiktai, automobiliai, butai ir aukštakulniai. Nepadės, nei žvilgsnis iš aukšto, nei užimamos pareigos. Meilė neturi su tuo nieko bendro.

Kad būtum mylima, nereikia būti tokiai kaip visos. Neverta išduoti savęs, savo svajonių, tikslų, prisitaikyti prie sociumo ir jo normų. Atsisakiusi savęs ir savo prigimties, surinksi kelis papildomus balus žmonių akyse, tačiau netapsi mylima.

Kad būtum mylima, nereikia būti visur ir viskame idealia. Neverta siekti visur gauti tik pačius geriausius įvertinimus, visada atrodyti nepriekaištingai, nepadės čia nei ideali tvarka namuose. Galima klysti, galima kažką daryti neteisingai – meilei tai neatsilieps.

Kad būtum mylima, nereikia būti supermoteriška. Neverta įgrūsti savęs į siaurus įvairių moteriškumo modelių rėmus – tapti kaulėta madų demonstruotoja ar vaizduoti Motiną Terezą. Net jeigu kartais nešioji kelnes ir keikies triaukščiais, patekusi į sudėtingą situaciją, darbuojies, vairuoji automobilį – tave vis tiek galima mylėti.

Kad būtum mylima, nereikia būti gražia ar jauna. Grožis – skonio reikalas, jaunystė pernelyg greitai baigiasi. Išvaizda rūpintis būtina, tačiau meilė nuo jos nepriklauso.

Kad būtum mylima, nereikia būti ypatinga ar unikalia. Tu jau pagal nutylėjimą unikali ir vienintelė tokia pasaulyje, visa kita – smulkmenos, lyginant su tuo, kokia esi iš tikrųjų.

Kad būtum mylima, nereikia būti sėkminga. Iš to, kad užėmei aukštas pareigas, sukūrei verslą, užsidirbai krūvą pinigų, gausi daug įvairių bonusų. Bet ne meilę.

Kad būtum mylima, nereikia kažko specialiai daryti. Meilė – ne prekė turguje, kurią reikia išsiderėti ar už ją atidirbti. Bet koks šantažas “Padaryk štai tą ir tada aš tave mylėsiu” neturi nieko bendro su meile.

Kad būtum mylima, nereikia būti superprotinga. Nereikia žinoti visko ir apie viską, laimėti intelektualų konkursus, turėti aukštą IQ ir puikuotis trimis diplomais. Galima sau leisti kažko nežinoti, nesuprasti ir visiškai dėl to nepergyventi. Myli nebūtinai pačias protingiausias.

Kad būtum mylima, nereikia būti geriausia iš visų. Neverta stengtis kažką aplenkti, įveikti, pirmai pasiekti finišą. Ant šio pjedestalo tavęs laukia šlovė, pasisekimas ir materialaus pasaulio gėrybės. Tačiau meilė pjedestalais nematuojama.

Kad būtum mylima, visai nereikia daryti visko teisingai. Nebūtina visur ir visada likti teisia. Meilės tai neatneš. Kad būtum mylima, nereikia būti ir gera. Nesvarbu, ką apie tave galvoja kiti, ką kalba ir kuo laiko.

Svarbu tik tai, ką apie tave galvoja Dangiškoji Kanceliarija. Štai ten tavęs niekas nevertina, ten tave paprasčiausiai myli.

Myli ne už tai, kad tu tokia ar kitokia. Myli už tai, kad tu esi tu. Tokia, kokia esi. Galbūt neideali, netobula, turinti krūvą trūkumų ir savų ypatumų, tačiau vienintelė tokia pasaulyje. Myli – ne už kažką. Neretai myli – nežiūrint į kažką. Tiesiog myli ir tiek. Užsitarnauti meilės neįmanoma. Meilę galima tik imti ir duoti, duoti ir imti. Jeigu jums siūlo kažką išmainyti į meilę, netikėkite. Neturi tas žmogus meilės, negalės jums jos duoti. Tik veltui švaistysite laiką ir jėgas. Meilė neparduodama.

Myli žmogaus sielą. O siela nebūna bloga ar bjauri. Ji visada nuostabi, laiminga ir kupina meilės. Pasirengusi šia meile dalintis tiesiog todėl, kad sulaikyti jos viduje neįmanoma, ji sklinda, veržiasi į aplinką kaip šviesa, nežinodama nei sąlygotumų, nei etikečių, nei kitų kvailysčių.

Meilė paprasčiausiai yra. Jau dabar. Tavo viduje. Neribotais kiekiais. Pačios geriausios formos. Beliko tik susirasti savo širdyje šį šaltinį.

Ir nustoti tikėti, kad meilę reikia užsitarnauti, nusipelnyti, užsidirbti, užkariauti, susirasti kažkur išorėje ir išlaikyti, kad nepabėgtų, ar kas neatimtų. Ji ne pigi mergšė, kurią galima nusipirkti, išmainyti, išsiderėti. Meilė – tai tavo širdies šviesa, o kiti žmonės tarsi veidrodžiai atspindi tau tavo paties skleidžiamą šviesą.

Ir kai suprasi, kieno šviesa gyvena tavyje, kai pajausi, kad ji sklinda tavyje pastoviai, neribotais kiekiais ir užgimsta visiškai nesavanaudiškai, atrasi tą šaltinį ir daugiau niekada nebepatikėsi primityviais žaidimais ir manipuliacijomis “meile”. Suprasi, kad meilės ten nėra. Tikroji meilė kitokia. Paragavusi jos, niekada daugiau nesutiksi vartoti surogatų.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…