Kada geriau patylėti

Kai neturite reikalingų faktų

Harlanas Elisonas, vienas produktyviausių autorių, rašantis smulkiąją prozą, kartą pasakė: “Jūs neturite teisės turėti savo nuomonės. Jūs turite teisę turėtį pagrįstą nuomonę”. Pritarti tam ar nepritarti – jūsų reikalas. Tačiau jeigu kalbatės konkrečia tema neturėdami faktų ar įrodymų, padarysite kvaioloko žmogaus įspūdį. Aptariant delikačias temas, geriau patylėti iki to laiko, kol neapsiginkluosite reikalingais faktais.

Kai žinote, jog jūsų žodžiai gali sužeisti

Kiekvienas mūsų patyrė momentus, kai neteisingai įskaudindavome žmogų, leptelėję kažką, prieš tai nepagalvoję. Net suvokdami, kokios bus pasekmės, mes vis tiek kartais ryžtamės tai pasakyti. Kad išvengtume tokių situacijų, geriau nutylėti, kai pykstame.

Kai paskui gailimės dėl pasakyto

Ši situacija labai artima ankstesnei. Kai tampame impulsyviais ir ūmiais, esama didelės tikimybės, kad įskaudinsime ir kitus, ir save. Ar verti ištarti žodžiai to, kad paskui jaustume gėdą? Vienareikšmiškai ne.

Kai verta įsiklausyti į kitus

Žmonės labai retai gali sutelkti dėmesį ties kalbančiu. Dažniausiai žmonės nenori klausytis. Jie nori, kad klausytųsi jų. Išmokite sukoncentruoti dėmesį ir klausytis kitų – tai padės pagerinti santykius ir sužinoti daug naujo.

Kai nėra ko pasakyti

Visi žinome, kokia nepakeliama gali tapti “nejauki pauzė”, tačiau norint palaikyti pokalbį, reikia turėti konkrečių komunikacijos įgūdžių. Labai malonu kartais paplepėti apie niekus su draugais, tačiau kodėl mes turėtume būtinai kažką kalbėti, jei iš tiesų neturime ką pasakyti?

Kai jus bando užgauti

Mes galime kažkam nepatikti ir iš mūsų gali tyčiotis – niekas nuo to neapdraustas. Jeigu jus bando užgauti, nėra jokio reikalo į tai reaguoti. Tokiais atvejais geriau kuo greičiau užbaigti tokį pokalbį.

Jei bandote pakeisti jums būdingą elgesį

Pagirtina, jeigu mėginate atsikratyti blogo įpročio, tačiau pakeisti elgesį nėra paprasta. Įpročiai dažnai sugrįžta, jei bent šiek tiek apsileidžiame. O jeigu bandome keisti savo manierą kalbėti, pradeda kilti prieštaringų minčių ir jausmų. Geriau patylėkite iki to laiko, kol nepradėsite kontroliuoti savo minčių ir žodžių.

Jei kunkuliuoja negatyvios emocijos

Nėra tokios taisyklės, kuri įpareigotų ir priverstų jus kalbėti su žmonėmis, ypač, jeigu jums bloga nuotaika. Kaip jau buvo sakyta anksčiau, negatyvios emocijos gali sujaukti protą ir baigtis visiškai nepageidautinomis pasekmėmis.

Kai galite užsiimti kažkuo produktyvesniu

Kam tie tušti pokalbiai, jei laiką galima panaudoti kažkam svarbesniam? Nenuostabu, kad pokalbis apie nieką dažnai naudojamas aki būdas išsisukti nuo atsakomybės. Pagalvokite, kuo naudingesniu galėtumėte užsiimti, užuot tuščiai pliurpę.

Jeigu jūsų žodžiai kažkam pakenks

Sąmoningai kalbėti apie ką nors blogai, kad žmogus patirtų žalą – mažų mažiausiai kvaila, šitaip jūs nieko neišlošiate. Tai pasakytina apie jūsų partnerius, draugus, giminaičius ar kolegas. Jeigu su žmogumi iškilo problema – išsiaiškinkite asmeniškai.

PagalNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Atidėto gyvenimo sindromas

"Va, kai užaugsiu, tada prasidės tikrasis gyvenimas". - tokias frazes ir įvairius jų variantus girdžiu vos ne kasdien iš žmonių,…

Penki žmonos vaidmenys

Būti žmona - nelengvas uždavinys. Daug reikia visko žinoti, daug mokėti - tai tikras menas. Išgyventi drauge visą gyvenimą ir…

Neprašykite to, ko patys negalite duoti

Dažniausiai tai vyksta tarp sutuoktinių. Nors pasitaiko ir tarp partnerių, vaikų, draugų, kolegų, praktiškai visuose santykiuose. Kalba eina apie situaciją,…