Kai kas nors sugadina nuotaiką

Vertinkite gerą nuotaiką ir tuos, kurie ją jums dovanoja. Juk blogos nuotaikos, ilgalaikių nuoskaudų įtaka mūsų organizmui galima lyginti su fizine trauma.

Tasai, kuris sugadino jums nuotaiką, padarė štai ką: padidino hemoglobino ir adrenalino lygį kraujyje – kol pykote. Ir smarkiai sumažino šį lygį, kai pajutote nuovargį ir depresiją. Privertė jūsų skrandį aktyviau išskirti sultis. Sukėlė kapiliarų spazmus. Pažeidė apykaitos procesus.

Šis personažas faktiškai jus fiziškai traumavo, nes lygiai tos pačios medžiagos išsiskiria į organizmą, kai žmogų sumuša.

Jeigu greitai nuvijote tą žmogų ir pasistengėte jį užmiršti – nieko baisaus jums neatsitiks. Jeigu ilgą laiką kenčiate ir toliau bendraujate – atsilieps sveikatai. Negatyviai.

O žmogus, kuris pakėlė nuotaiką, pasakė kažką malonaus, pasidalino anekdotu ar tarstelėjo komplimentą – šis žmogus paskatino išsiskirti hormonus, kurie teigiamai veikia sveikatą. Kraujagyslės išsiplėtė, pagausėjo deguonies, pagerėjo medžiagų apykaita, sustiprėjo imunitetas.

Ir kilo noras pačiam kažką gero pasakyti ir padaryti aplinkiniams – grandininė reakcija prasidėjo.

Tausokite gerą nuotaiką ir vertinkite tuos, kurie ją skleidžia. Neleiskite gadinti sau nuotaikos, mes juk neleidžiame, kad aplinkiniai taškytų mums antausius?

Atsibudai ryte – ir tai naujas gimimas, naujas mažytis gyvenimas. Tegu jis prasideda nuo geros nuotaikos, gerų naujienų ir malonių smulkmenų.

ŠaltinisPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI