Kai motinystė atima visas jėgas

Pas mamas irgi būna blogų dienų, kai viskas krenta ir rankų ir išsenka jėgos. Pradeda atrodyti, kad mamos gyvenimas – tai nesibaigiantis tvarkymasis, plovimas, skalbimas, lyginimas, mokykla, būreliai. Darbo diena jai niekad nesibaigia ir daug mamų netgi nepastebi, kad gyvena nuolatiniame įtemptame strese. Su vaikais gyvenimas pasikeičia nebegrįžtamai, ir moteris anaiptol ne visada pasiruošusi tokiems pokyčiams.

Ir visa tai nereiškia, kad esate bloga mama, kad tik pas jus tokia situacija, o štai kitos susitvarko ir dar suspėja, vaizdžiai tariant, užsiimti rankdarbiais. Motinystės resursas gali išsekti visoms, nepriklausomai nuo to, kiek pas jus vaikų, kokios pajamos, ar yra kas padeda.

Nėra universalių patarimų, kaip susidoroti su problemomis, kurie tiktų visoms mamoms. Tačiau, galbūt, šiame tekste surasite atsakymų į savo klausimus ir pritarsite, kad jūsų vaikui jūs esate pati geriausia ir nepakeičiama mama. Vadinasi, surasite jėgų ir galimybių įveikti sunkumus, sutiktus savo kelyje.

Aš žinau, ką tai reiškia – jausti, tarsi visas pasaulio svoris slegia pečius. Kada jau vienodai rodo – išplauti, ar neišplauti indai. Kai jauti, kad visiems nusispjauti, kad tu iki antros valandos nakties tvarkei skalbinius.

Aš žinau, ką reiškia sėdėti automobilyje ir verkti, padėjus galvą ant vairo. Arba užsirakinti vonioje, paleisti vandenį ir tyliai verkti, apsimetant, kad tai vanduo kelia šitą triukšmą.

Aš žinau, kaip kartais norisi viską mesti ir kuždėti (arba šaukti): „Aš daugiau negaliu! Aš nesusidorosiu! Aš daugiau neturiu jėgų!“

Žinau, kaip tai būna. Nes pati tai patyriau.

Pamenu, kaip sėdėjau vonioje, susiėmusi rankomis galvą ir galvojau: „Nebenoriu daugiau, nebegaliu daugiau, nesusidoroju aš su ta motinyste, nieko nespėju, ir man jau nusispjauti“.

Aš irgi buvau pasirengusi viską mesti. Dėl to turiu teisę jums pasakyti: čia ir dabar jūs reiškiate kur kas daugiau, negu galite pačios įsivaizduoti.

Jūs, jūsų gyvenimas, jūsų balsas, jūsų pasiaukojimas.

Sunkių dienų bus ir toliau. Ir sunkių savaičių. Ir mėnesių. Bet jūs su tuo susidorosite, ir jėgos atsistatys.

Susikaupkite, jūs tai galite. Pasižiūrėkite į akis savo vaikams ir pasakykite jiems, kaip stipriai juos mylite – nors jie ir atsikalbinėjo visą rytą. Jūs vis tiek juos mylite – besąlygiškai.

Pritepkite jiems mėgstamų sumuštinių. Supjaustykite obuolį. Tegu geria sultis per šiaudelį. Nuvežkite juos į mokyklą.

Viską mesti – reiškia sustoti. Nesustokite.

ŠaltinisPOPULIARIOS TEMOS


NAUJAUSI STRAIPSNIAI