Kai motinystė atima visas jėgas

Mamoms irgi būna blogų dienų, kai viskas krenta ir rankų ir išsenka jėgos. Pradeda atrodyti, kad mamos gyvenimas – nesibaigiantis tvarkymasis, plovimas, skalbimas, lyginimas, mokykla, būreliai. Darbo diena jai niekad nesibaigia ir daug mamų netgi nepastebi, kad gyvena nuolatiniame įtemptame strese. Su vaikais gyvenimas pasikeičia nebegrįžtamai, ir moteris anaiptol ne visada pasiruošusi tokiems pokyčiams.

Ir visa tai nereiškia, kad esate bloga mama, kad tik jums tokia situacija, o štai kitos susitvarko ir dar suspėja, vaizdžiai tariant, užsiimti rankdarbiais. Motinystės resursas gali išsekti visoms, nepriklausomai nuo to, kiek turite vaikų, kokios pajamos, ar yra kas padeda.

Nėra universalių patarimų, kurie tiktų visoms mamoms. Tačiau, galbūt, šiame tekste surasite atsakymų į savo klausimus ir pritarsite, kad vaikui jūs esate pati geriausia ir nepakeičiama mama. Vadinasi, surasite jėgų ir galimybių įveikti sunkumus.

Aš žinau, ką tai reiškia – jausti, tarsi visas pasaulio svoris slegia pečius. Kada jau vienodai rodo – išplauti, ar neišplauti indai. Kai jauti, jog visiems nusispjauti, kad tu iki antros valandos nakties tvarkei skalbinius.

Aš žinau, ką reiškia sėdėti automobilyje ir verkti, padėjus galvą ant vairo. Arba užsirakinti vonioje, paleisti vandenį ir tyliai verkšlenti, apsimetant, kad tai vanduo kelia šitą triukšmą.

Aš žinau, kaip kartais norisi viską mesti ir kuždėti (arba šaukti): “Aš daugiau negaliu! Aš nesusidorosiu! Aš nebeturiu jėgų!”

Žinau, kaip tai būna. Nes pati tai patyriau.

Pamenu, kaip sėdėjau vonioje, susiėmusi rankomis galvą ir galvojau: “Nebenoriu daugiau, nebegaliu daugiau, nesusidoroju aš su ta motinyste, nieko nespėju, ir man jau į viską nusispjauti”.

Aš irgi buvau pasirengusi viską mesti. Dėl to turiu teisę jums pasakyti: čia ir dabar jūs reiškiate kur kas daugiau, negu galite pačios įsivaizduoti.

Jūs, jūsų gyvenimas, jūsų balsas, jūsų pasiaukojimas.

Sunkių dienų bus ir toliau. Ir sunkių savaičių. Ir mėnesių. Bet jūs su tuo susidorosite, ir jėgos atsistatys.

Susikaupkite, jūs tai galite. Pasižiūrėkite į akis savo vaikams ir pasakykite jiems, kaip stipriai juos mylite – nors jie ir atsikalbinėjo visą rytą. Jūs vis tiek juos mylite – besąlygiškai.

Pritepkite jiems mėgstamų sumuštinių. Supjaustykite obuolį. Tegu geria sultis per šiaudelį. Nuvežkite juos į mokyklą.

Viską mesti – reiškia sustoti. Nesustokite.

ŠaltinisNaujienos iš interneto


NAUJAUSI

Išauklėti ryškią asmenybę

Kiekviename iš mūsų slypi koks nors talentas, nepakartojami sugebėjimai ir polinkiai, tačiau ne visiems pasiseka juos išplėtoti. Kaip padėti vaikui atskleisti įgimtą potencialą? Yra penkios taisyklės, kurios duos startą vaiko asmenybės atsiskleidimui. Skatinkite nestandartinį mąstymą Kol vaikas dar visai mažas, kiekvienas jo žodis ir poelgis kelia tėvams susižavėjimą - jis…

Kaip teisingai elgtis su egoistais

Visi esame didesni ar mažesni egoistai. Adekvati savimeilė, savivertė ir pasitikėjimas savimi - labai svarbūs dalykai gyvenime, tačiau egzistuoja riba, kurią peržengęs žmogus pavirsta egocentrišku, į visus iš aukšto žvelgiančiu, save įsimylėjusiu savanaudžiu. Pavyzdžiui, kai kurie bando priversti aplinkinius patikėti, kad jo požiūris yra geriausias ir teisingiausias. Kiti valandų valandas…

Nepasiduok

Visi nori, kad būtų gerai. Tačiau gerai kažkodėl ne visiems. Ir žmogus visai neblogas, ir kitiems nekiaulina, o gyvenimas be prošvaisčių. Gal dar ne visai katastrofa, bet viskas juda link to. O pasitaiko, kad žmogus vidutinis, pilkas, menkiau apdovanotas protu ir išvaizda, talento nė su žiburiu nerasi ir tai labai…

Ar tiesa, kad visų ligų šaltinis – negatyvus mąstymas?

Originalas Sakoma, kad visos ligos kyla „nuo nervų“. Tačiau esame linkę į tokius pasakymus žiūrėti pro pirštus ir laikyti juos paprasčiausiais prietarais. O kaip yra iš tiesų? Ką apie tai sako mokslininkai? Ar tikrai atsikratę neigiamų minčių ir pykčio galime išsigydyti vėžį? Į klausimą, ar tiesa, kad visos ligos kyla…

Esi bloga mama, jeigu…

Jeigu skaitai šį straipsnį, vadinasi, bent kartą buvai suabejojusi, ar atitinki užimamas mamos pareigas. Tačiau apsieisime be ilgų įžangų. Taigi, tu esi bloga mama, jeigu: 1. Lauki, kad vaikas pradės realizuoti tavo ambicijas. Tu netapai gimnaste - tegu dukra tampa, ir nesvarbu, kad neturi fizinių duomenų ir apskritai jai norisi…